HOME    BACK

Suffolk County AA Championships Results 2004 - 16 May, Northgate Sports Centre Ipswich
Senior Men:
Event: Pos: Name: Surname Club: Result:
100m 1 Joshua Parkington West Suffolk AC 11.9
2 Marty DeStazio Forces 13.4
3 Neil Gillingham Ipswich Harriers 16.5
200m 1 Neil Gillingham Ipswich Harriers 24.1
2
3
400m 1 Joshua Parkington West Suffolk AC 51.7
2 Daniel Scurrell Ipswich Harriers 52.7
3 Neil Gillingham Ipswich Harriers 56.3
800m 1 Liam Rutter Ipswich Harriers 2.10.6
2
3
1500m 1
2
3
2000m S/C 1
2
3
110m H 1 Marty DeStazio Forces 20.9
2
3
400m H 1
2
3
3k Walk 1
2
3
HJ 1 Jason McDade Ipswich Harriers 1.95
2
3
PV 1
2
3
LJ 1 Jermaine Bernard Ipswich Harriers 6.39
2
3
TJ 1 Lee Still West Suffolk AC 11.46
2
3
SP 1 Malcolm Fenton City of Norwich AC 11.35
2 Chris Snook Ipswich Harriers 8.62
3
DT 1 Malcolm Fenton City of Norwich AC 32.59
2 Chris Snook Ipswich Harriers 27.76
3
HT 1 Malcolm Fenton City of Norwich AC 54.45
2 Chris Snook Ipswich Harriers 44.8
3
JT 1
2
3
Suffolk County AA Championships Results 2004 - 16 May, Northgate Sports Centre Ipswich
Junior Men:
Event: Pos: Name: Surname Club: Result:
100m 1 John Taylor West Suffolk AC 11.8
2 John Ackerley Royal Hospital School 12.1
3
200m 1 John Taylor West Suffolk AC 23.3
2 John Ackerley Royal Hospital School 24.5
3
400m 1 Benjamin Higgins Ipswich Harriers 49.9
2 Jason Morris Royal Hospital School 52.3
3 Angus Wood Royal Hospital School 56.4
800m 1 Matthew Barnes-Smith Ipswich Harriers 1.59.7
2 Kelvin Hardy Ipswich Harriers 2.00.1
3 Paul Graham Ipswich Harriers 2.04.6
4 Chris Spashett Ipswich Harriers 2.16.3
1500m 1 Matthew Barnes-Smith Ipswich Harriers 4.04.2
2 Kelvin Hardy Ipswich Harriers 4.09.5
3 James McNally Ipswich Harriers 4.19.8
4 David Thurtle Ipswich School 4.55.5
2000m S/C 1
2
3
110m H 1
2
3
400m H 1
2
3
3k Walk 1
2
3
HJ 1 John Ackerley Royal Hospital School 1.78
2 Oliver Silvey Royal Hospital School 1.7
3 Michael Fuller Ipswich Harriers 1.55
PV 1 Justin Read Ipswich Harriers 3
2
3
LJ 1 John Ackerley Royal Hospital School 6.02
2 Jason Morris Royal Hospital School 5.75
3
TJ 1 Simon McWhinnie Royal Hospital School 12.84
2 Michael Fuller Ipswich Harriers 11.74
3 Ben Hanley Ipswich Harriers 11.73
4 Angus Wood Royal Hospital School 11.2
SP 1 Tony Nicholson Royal Hospital School 12.2
2
3
DT 1 Tony Nicholson Royal Hospital School 28.16
2
3
HT 1
2
3
JT 1 Andrew Harland West Suffolk AC 51.72
2
3
Suffolk County AA Championships Results 2004 - 16 May, Northgate Sports Centre Ipswich
Under 17 Men:
Event: Pos: Name: Surname Club: Result:
100m 1 Robert Ansell Ipswich Harriers 11.9
2 Michael Huggins Westbourne High School 12.2
3 Duncan Macrossan Royal Hospital School 12.3
4 Christopher Pattle Ipswich Harriers 12.5
5 Dino Chocha Ipswich Harriers 12.7
6 Graham Pattle Ipswich Harriers 13.1
7 Christopher Penrose Ipswich School 13.4
200m Heat 1 1 Duncan Macrossan Royal Hospital School 24.7
2 Robert Ansell Ipswich Harriers 24.8
3 Christopher Pattle Ipswich Harriers 25.1
4 Taran Jefferson West Suffolk AC 25.6
200m Heat 2 1 Dean Nicholson Royal Hospital School 25.5
2 Graham Pattle Ipswich Harriers 25.9
3 Dino Chocha Ipswich Harriers 25.9
200m Final 1 Robert Ansell Ipswich Harriers 24.3
2 Duncan Macrossan Royal Hospital School 24.6
3 Christopher Pattle Ipswich Harriers 25.2
4 Dino Chocha Ipswich Harriers 25.6
5 Dean Nicholson Royal Hospital School 25.6
6 Graham Pattle Ipswich Harriers 26.8
400m 1 Laurence Smith Ipswich Harriers 53.2
2 Thomas Love Ipswich Harriers 54.2
3 Alex Cullen Royal Hospital School 58.2
800m 1 Alex Wold Ipswich Harriers 2.03.7
2 Jack Walker Westbourne High School 2.10.5
3 Matthew Harrison Ipswich Harriers 2.11.1
4 Jack Larner West Suffolk AC 2.20.2
5 Patrick Bosman Royal Hospital School 2.21.2
6 Daniel Palmer Ipswich Harriers 2.23.1
7 James Hicks Ipswich Harriers 2.30.4
1500m 1 Sam Diston West Suffolk AC 4.15.9
2 Alex Wold Ipswich Harriers 4.22.8
3 Chris Rooke Ipswich Harriers 4.45.9
4 Tobias Gardner Westbourne High School 4.55.6
1500m S/C 1
2
3
100m H 1 Fraser Watts West Suffolk AC 16.5
2 Jack Usher Royal Hospital School 17.5
3
400m H 1
2
3
3k Walk 1
2
3
HJ 1 Jordan Dixon Westbourne High School 1.7
2 Taran Jefferson West Suffolk AC 1.7
3 Fraser Watts West Suffolk AC 1.65
4 Alex Cullen Royal Hospital School 1.55
PV 1
2
3
LJ 1 De'Onte Green Ipswich Harriers 6.3
2 Duncan Macrossan Royal Hospital School 5.24
3 Taran Jefferson West Suffolk AC 5.17
4 Christopher Penrose Ipswich School 4.82
5 Patrick Bosman Royal Hospital School 4.81
6 Lee Spurling West Suffolk AC 4.71
7 Christopher Pattle Ipswich Harriers 4.35
TJ 1 Lee Spurling West Suffolk AC 10.25
2
3
SP 1 Jordan McIntyre Royal Hospital School 11.73
2 Dean Nicholson Royal Hospital School 11.07
3 Benjamin Clow Basildon AC 11.03
4
5
DT 1 Shane Quinn West Suffolk AC 27.96
2 Benjamin Clow Basildon AC 27.33
3 Daniel Burt Waveney Valley AC 19.8
HT 1 Robert Chaplin Royal Hospital School 32.27
2 Jordan McIntyre Royal Hospital School 29.47
3 Shane Quinn West Suffolk AC 25.58
JT 1 Dean Nicholson Royal Hospital School 44.89
2 Shane Quinn West Suffolk AC 40.9
3 Jack Usher Royal Hospital School 36.51
4 James Hicks Ipswich Harriers 34.35
5 Daniel Burt Waveney Valley AC 22.53
Suffolk County AA Championships Results 2004 - 16 May, Northgate Sports Centre Ipswich
Under 15 Boys:
Event: Pos: Name: Surname Club: Result:
100m Heat 1 1 Harry Fisk Ipswich Harriers 12.4
2 Alfie Carpenter Ipswich Harriers 12.9
3 Latif Bolukbasi Ipswich Harriers 13
4 Dmitri Glisson Westbourne High School 13.2
5 Sebastian Farris Ipswich Harriers 14.3
100m Heat 2 1 Louis Persent Ipswich School 12.1
2 Nathan Hanley Ipswich Harriers 12.4
3 Nathan Speed Ipswich Harriers 12.4
4 Josh Syers Ipswich Harriers 13.2
5 Shane Hurren Ipswich Harriers 14.6
100m Final 1 Louis Persent Ipswich School 12.1
2 Nathan Hanley Ipswich Harriers 12.4
3 Harry Fisk Ipswich Harriers 12.5
4 Nathan Speed Ipswich Harriers 12.8
5 Alfie Carpenter Ipswich Harriers 13
6 Latif Bolukbasi Ipswich Harriers 17.4
200m 1 Harry Fisk Ipswich Harriers 25.6
2 Nathan Speed Ipswich Harriers 25.9
3 Josh Syers Ipswich Harriers 27.7
4 Shane Hurren Ipswich Harriers 30.1
5 Robert Graham Stowmarket Middle Sch 30.5
400m 1 Sebastian Farris Ipswich Harriers 72
2
3
800m Heat 1 1 Luke Hardy Ipswich Harriers 2.23.9
2 Thomas Taylor Ipswich Harriers 2.25.7
3 William Barnes-Smith Ipswich Harriers 2.27.9
4 Elliot Palmer Ipswich Harriers 2.33.4
5 Joe Crame Ipswich Harriers 2.40.2
800m Heat 2 1 Edward Fry West Suffolk AC 2.23.4
2 Tom Smith West Suffolk AC 2.23.5
3 Matthew McGoldrick West Suffolk AC 2.26.5
4 Josh Cook Westbourne High School 2.52.0
800m Final 1 Tom Smith West Suffolk AC 2.12.5
2 Edward Fry West Suffolk AC 2.14.4
3 Luke Hardy Ipswich Harriers 2.17.9
4 Thomas Taylor Ipswich Harriers 2.25.6
5 Matthew McGoldrick West Suffolk AC 2.28.8
6 William Barnes-Smith Ipswich Harriers 2.31.9
1500m 1 Andrew Ridley West Suffolk AC 4.38.3
2 Edward Fry West Suffolk AC 4.43.6
3 Luke Hardy Ipswich Harriers 4.43.6
4 Andrew Waterhouse West Suffolk AC 4.52.0
5 Paul Mayes West Suffolk AC 4.53.5
6 Jonny Palmer Ipswich Harriers 4.54.1
7 William Barnes-Smith Ipswich Harriers 4.54.4
8 Edward Owen Ipswich Harriers 5.00.3
9 Thomas Taylor Ipswich Harriers 5.04.2
10 William Wray Ipswich Harriers 5.11.8
11 Sebastian Farris Ipswich Harriers 6.00.9
80m H 1 Anton Dixon Westbourne High School 13.9
2 Luke Allen West Suffolk AC 14
3 Jayan Patel Ipswich Harriers 17.6
1k Walk 1 Andrew Graham Samual Ward School 5.02.6
2
3
HJ 1 Louis Persent Ipswich School 1.6
= 2 Nathan Hanley Ipswich Harriers 1.55
= 2 Dmitri Glisson Westbourne High School 1.55
4 Andrew Waterhouse West Suffolk AC 1.35
5 Aaron Blumfield West Suffolk AC 1.35
6 Jayan Patel Ipswich Harriers 1.3
PV 1
2
3
LJ 1 Nathan Hanley Ipswich Harriers 5.46
2 Louis Persent Ipswich School 5.16
3 Luke Allen West Suffolk AC 4.83
4 Anton Dixon Westbourne High School 4.71
5 Latif Bolukbasi Ipswich Harriers 4.68
6 Robert Graham Stowmarket Middle Sch 4.07
TJ 1 Alfie Carpenter Ipswich Harriers 11.4
2
3
SP 1 James Nicoll Waveney Valley AC 9.86
2 Luke Allen West Suffolk AC 9.29
3 Andrew Waterhouse West Suffolk AC 7.68
4 Josh Syers Ipswich Harriers 6.56
DT 1 James Nicoll Waveney Valley AC 25.21
2 Aaron Blumfield West Suffolk AC 19.5
3
HT 1
2
3
JT 1 Jayan Patel Ipswich Harriers 25.39
2 Aaron Blumfield West Suffolk AC 24.91
3
Suffolk County AA Championships Results 2004 - 16 May, Northgate Sports Centre Ipswich
Under 13 Boys:
Event: Pos: Name: Surname Club: Result:
100m 1 Joe Nickson Ipswich Harriers 14.2
2 Matthew Harrall Ipswich Harriers 14.3
3 Adam Whall Waveney Valley AC 15.2
4 Christopher Bradshaw Ipswich Harriers 15.3
200m 1 Joe Nickson Ipswich Harriers 29.8
2 Matthew Harrall Ipswich Harriers 29.9
3 Gareth Hayler Ipswich Harriers 30.9
  4 Adam Whall Waveney Valley AC 32.3
800m 1 Connor Darby Waveney Valley AC 2.18.8
2 Charlie Fry West Suffolk AC 2.27.1
3 Samuel Cheverton Harris Middle School 2.28.1
4 Gareth Hayler Ipswich Harriers 2.36.0
5 Jim Norris St Edmunds Pacers 2.38.1
75m H 1 Blakenee Green West Suffolk AC 15.7
2
3
1k Walk 1
2
3
HJ 1 Sam Doran Ipswich Harriers 1.35
2 Blakenee Green West Suffolk AC 1.35
3
LJ 1 Sam Doran Ipswich Harriers 4.34
2 Matthew Harrall Ipswich Harriers 4.04
3 Christopher Bradshaw Ipswich Harriers 4
4 Gareth Hayler Ipswich Harriers 4
5 Connor Darby Waveney Valley AC 3.79
6 Robert Ingles Waveney Valley AC 3.75
7 Adam Whall Waveney Valley AC 3.73
SP 1 Chris Burt Waveney Valley AC 7.27
2
3
Discus 1 Chris Burt Waveney Valley AC 14.15
2          -             -                         -
3          -             -                         -
JT 1 Blakenee Green West Suffolk AC 28.58
2 Chris Burt Waveney Valley AC 17.2
3 Robert Ingles Waveney Valley AC 14.8
Suffolk County AA Championships Results 2004 - 16 May, Northgate Sports Centre Ipswich
Senior Women:
Event: Pos: Name: Surname Club: Result:
100m 1 Louisa Wells West Suffolk AC 12.6
2
3
200m 1 Louisa Wells West Suffolk AC 25.9
2
3
400m 1
2
3
800m 1
2
3
1500m 1
2
3
3000m 1
2
3
100m H 1
2
3
400m H 1
2
3
1500m S/C 1 Angie Alstrachen West Suffolk AC 6.58.7
2
3
3k Walk 1
2
3
HJ 1
2
3
PV 1
2
3
LJ 1
2
3
TJ 1
2
3
SP 1
2
3
DT 1
2
3
HT 1
2
3
JT 1
2
3
Suffolk County AA Championships Results 2004 - 16 May, Northgate Sports Centre Ipswich
Junior Women:
Event: Pos: Name: Surname Club: Result:
100m 1 Tasha Double Ipswich Harriers 12.9
2 Jemma Thake West Suffolk AC 13
3 Louise Morgan Ipswich Harriers 13.3
200m 1 Cassie Chilvers West Suffolk AC 26.3
2 Tasha Double Ipswich Harriers 26.4
3 Amy Faulkner Waveney Valley AC 30.2
400m 1 Jemma Thake West Suffolk AC 58.5
2
3
800m 1 Amy Faulkner Waveney Valley AC 2.38.0
2 Lizzie Hicks Ipswich Harriers 2.47.2
3
1500m 1 Sarah Bird West Suffolk AC 4.57.1
2 Natasha Barnes-Smith Ipswich Harriers 5.19.6
3 Amy Faulkner Waveney Valley AC 5.47.6
3000m 1
2
3
100m H 1 Tania Spurling West Suffolk AC 16.8
2
3
400m H 1
2
3
3k Walk 1
2
3
HJ 1 Tania Spurling West Suffolk AC 1.5
2
3
PV 1
2
3
LJ 1 Tania Spurling West Suffolk AC 4.94
2
3
TJ 1 Tania Spurling West Suffolk AC 10.58
2 Louise Morgan Ipswich Harriers 8.54
3
SP 1 Sarah Dunkley West Suffolk AC 8.47
2
3
DT 1
2
3
HT 1
2
3
JT 1 Joanna Chapman West Suffolk AC 42.13
2 Sarah Dunkley West Suffolk AC 38.28
3 Lizzie Hicks Ipswich Harriers 17.56
Suffolk County AA Championships Results 2004 - 16 May, Northgate Sports Centre Ipswich
Under 17 Women:
Event: Pos: Name: Surname Club: Result:
100m 1 Nicole Sadler Ipswich Harriers 12.5
2 Kerry Dixon Westbourne High School 13.3
3 Ambre Kately Westbourne High School 13.5
4 Sarah Tippett Ipswich Harriers 13.7
5 Sarah Gilbert Waveney Valley AC 13.9
6 Joanna Bull Royal Hospital School 14.4
7 Katie Morgan West Suffolk AC 14.8
200m 1 Nicole Sadler Ipswich Harriers 25.8
2 Kerry Dixon Westbourne High School 27.2
3 Sarah Gilbert Waveney Valley AC 28.2
4 Eloise Smith Royal Hospital School 30.4
300m 1 Sarah Gilbert Waveney Valley AC 45.5
2 Rebecca Jones West Suffolk AC 48.2
3 Eloise Smith Royal Hospital School 50
800m 1 Becky Welbourn Ipswich Harriers 2.25.4
2 Rebecca Jones West Suffolk AC 2.37.2
3
1500m 1 Laura Dowsing Ipswich Harriers 4.49.5
2 Hollie Miles Ipswich Harriers 5.05.9
3
3000m 1
2
3
80m H 1 Sarah Tippett Ipswich Harriers 12.2
2 Hayley Todd Ipswich Harriers 12.2
3 Jane Black West Suffolk AC 13.6
4 Wendy Meadow-Smith West Suffolk AC 14
5 Dianna Firbank West Suffolk AC 14.7
300m H 1
2
3
3k Walk 1
2
3
HJ 1 Wendy Meadow-Smith West Suffolk AC 1.68
2 Kerry Dixon Westbourne High School 1.55
3 Hayley Todd Ipswich Harriers 1.5
4 Dianna Firbank West Suffolk AC 1.4
5 Katie Morgan West Suffolk AC 1.2
PV 1
2
3
LJ 1 Sarah Tippett Ipswich Harriers 5.08
2 Hayley Todd Ipswich Harriers 4.68
3 Olivia Knight Royal Hospital School 4.37
4 Dianna Firbank West Suffolk AC 4.26
5 Katy Barker Ipswich Harriers 4.22
6 Katie Morgan West Suffolk AC 4.17
7 Joanna Bull Royal Hospital School 3.99
TJ 1 Jane Black West Suffolk AC 10.22
2 Wendy Meadow-Smith West Suffolk AC 10.09
3 Olivia Knight Royal Hospital School 9.76
4 Kerry Fuller Ipswich Harriers 9.5
5 Katy Barker Ipswich Harriers 9.32
6 Vicky Carey Amberfield School 8.48
SP 1 Kerry Fuller Ipswich Harriers 8.67
2 Jane Black West Suffolk AC 7.92
3 Natasha Ingram Amberfield School 6.95
DT 1 Josephine Wray West Suffolk AC 25.06
2 Kerry Fuller Ipswich Harriers 22.49
3 Hannah Blowers Waveney Valley AC 19.6
HT 1
2
3
JT 1 Josephine Wray West Suffolk AC 28.31
2 Eva Vagasi Royal Hospital School 28.26
3
4
Suffolk County AA Championships Results 2004 - 16 May, Northgate Sports Centre Ipswich
Under 15 Girls:
Event: Pos: Name: Surname Club: Result:
100m Heat 1 1 Amanda Woby Ipswich Harriers 13.2
2 Sophie Nickson Ipswich Harriers 13.4
3 Samantha Jacks Waveney Valley AC 14.4
4 Katherine Bradshaw Ipswich Harriers 14.6
5 Katy Sealy Farlingaye High School 14.8
6 Charlotte Osborn Ipswich Harriers 15.1
7 Mary Colledge Waveney Valley AC 15.4
100m Heat 2 1 Tamisha McKenzie Holywells High School 13.4
2 Gina Britton Northgate High School 13.8
3 Kate Ratcliffe Ipswich Harriers 13.9
4 Sarah Batting West Suffolk AC 14
5 Victoria Oakley West Suffolk AC 14.1
6 Stephanie Southgate Ipswich Harriers 14.5
7 Alice Higgins Ipswich Harriers 14.6
100m Final 1 Amanda Woby Ipswich Harriers 13
2 Tamisha McKenzie Holywells High School 13.5
3 Sophie Nickson Ipswich Harriers 13.6
4 Kate Ratcliffe Ipswich Harriers 14
5 Gina Britton Northgate High School 14.1
6 Sarah Batting West Suffolk AC 14.3
200m Heat 1 1 Amanda Woby Ipswich Harriers 27.2
2 Georgina Malster Kesgrave High School 27.2
3 Jessica Pottage Ipswich Harriers 29.4
4 Samantha Jacks Waveney Valley AC 29.5
5 Abigail Durrant West Suffolk AC 32.1
6 Georgina Shelley Ipswich Harriers 33.6
200m Heat 2 1 Lucy Taylor Ipswich Harriers 28.1
2 Kate Ratcliffe Ipswich Harriers 28.8
3 Victoria Oakley West Suffolk AC 29
4 Alice Higgins Ipswich Harriers 30.6
5 Katherine Bradshaw Ipswich Harriers 30.8
200m Final 1 Amanda Woby Ipswich Harriers 27.1
2 Georgina Malster Kesgrave High School 27.6
3 Lucy Taylor Ipswich Harriers 28.2
4 Kate Ratcliffe Ipswich Harriers 28.9
5 Victoria Oakley West Suffolk AC 29.6
6 Jessica Pottage Ipswich Harriers 30.1
800m 1 Helen Waters West Suffolk AC 2.32.0
2 Samantha Jacks Waveney Valley AC 2.32.4
3 Alice Simpson Ipswich Harriers 2.37.4
4 Rachel Wood Ipswich Harriers 2.39.9
5 Maddie Persent Ipswich School 2.44.4
6 Georgina Shelley Ipswich Harriers 3.08.4
1500m 1 Nicola Morgan West Suffolk AC 5.17.4
2 Emma Brereton West Suffolk AC 5.57.0
3 Nicole Wright West Suffolk AC 7.07.2
75m H 1 Lana Watts West Suffolk AC 12.8
2 Sophie Nickson Ipswich Harriers 14
3 Samantha Thomson West Suffolk AC 14.5
4 Laura Brocklebank West Suffolk AC 15.4
5 Jenny Reason Ipswich Harriers 17.5
1k Walk 1
2
3
HJ 1 Lana Watts West Suffolk AC 1.5
2 Katherine Bradshaw Ipswich Harriers 1.4
3 Stephanie Ansell Ipswich Harriers 1.25
4 Jenny Reason Ipswich Harriers 1.2
LJ 1 Georgina Malster Kesgrave High School 4.47
2 Katy Sealy Farlingaye High School 4.35
3 Maddie Persent Ipswich School 4.33
4 Helen Waters West Suffolk AC 4.3
5 Sophie Nickson Ipswich Harriers 4.28
6 Tamisha McKenzie Holywells High School 4.25
7 Kate Ratcliffe Ipswich Harriers 3.87
8 Mary Colledge Waveney Valley AC 3.74
9 Jenny Reason Ipswich Harriers 3.66
10 Stephanie Ansell Ipswich Harriers 3.45
11 Gemma Malster Ipswich Harriers 3.34
12 Gina Britton Northgate High School 3.27
13 Jessica Pottage Ipswich Harriers 3.25
14 Charlotte Osborn Ipswich Harriers 3.07
SP 1 Laura Brocklebank West Suffolk AC 6.33
2 Gemma Malster Ipswich Harriers 6.23
3 Abigail Durrant West Suffolk AC 5.66
DT 1 Nicole Wright West Suffolk AC 12.4
2
3
JT 1 Samantha Thomson West Suffolk AC 16.66
2 Katy Sealy Farlingaye High School 15.59
3
Suffolk County AA Championships Results 2004 - 16 May, Northgate Sports Centre Ipswich
Under 13 Girls:
Event: Pos: Name: Surname Club: Result:
100m Heat 1 1 Natasha Mealings Ipswich Harriers 14.5
2 Charlotte Christie Amberfield School 14.8
3 Bethany West Ipswich Harriers 15
4 Alice Wicks Waveney Valley AC 15.4
5 Katy Drummond West Suffolk AC 15.7
6 Asha Babooram Ipswich Harriers 19.2
100m Heat 2 1 Ruwa Foster West Suffolk AC 14.1
2 Jodie Fisher Ipswich Harriers 15.2
3 Rebekah Branch Ipswich Harriers 15.9
4 Hannah Colman West Suffolk AC 16
5 Lauren Olding Ipswich Harriers 16.7
6 Hema Babooram Ipswich Harriers 20.9
100m Final 1 Ruwa Foster West Suffolk AC 13.9
2 Charlotte Christie Amberfield School 14.5
3 Natasha Mealings Ipswich Harriers 14.6
4 Bethany West Ipswich Harriers 14.9
5 Jodie Fisher Ipswich Harriers 15.2
6 Alice Wicks Waveney Valley AC 15.5
200m Heat 1 1 Jodie Fisher Ipswich Harriers 30.3
2 Natasha Mealings Ipswich Harriers 31
3 Abigail Marriot West Suffolk AC 31.2
4 Hollie Blowers Waveney Valley AC 33.4
200m Heat 2 1 Ruwa Foster West Suffolk AC 29.1
2 Alice Wicks Waveney Valley AC 32
3 Frances Waterhouse West Suffolk AC 32.1
4 Emma Burroughs Ipswich Harriers 32.2
200m Final 1 Ruwa Foster West Suffolk AC 29
2 Jodie Fisher Ipswich Harriers 30.7
3 Natasha Mealings Ipswich Harriers 31.2
4 Abigail Marriot West Suffolk AC 31.5
5 Alice Wicks Waveney Valley AC 32
6 Frances Waterhouse West Suffolk AC 36.6
800m 1 Rebecca Christie Amberfield School 2.35.7
2 Abigail Marriot West Suffolk AC 2.39.6
3 Megan Burt Waveney Valley AC 2.45.0
4 Alice Wicks Waveney Valley AC 2.45.2
5 Alexandra Turner West Suffolk AC 2.48.0
6 Frances Waterhouse West Suffolk AC 2.52.5
7 Hollie Blowers Waveney Valley AC 3.02.6
70m H 1 Hannah Colman West Suffolk AC 14.2
2 Katy Drummond West Suffolk AC 15.4
3
1k Walk 1
2
3
HJ 1 Natasha Mealings Ipswich Harriers 1.3
= 2 Megan Burt Waveney Valley AC 1.15
= 2 Alexandra Turner West Suffolk AC 1.15
LJ 1 Bethany West Ipswich Harriers 3.86
2 Alexandra Turner West Suffolk AC 3.74
3 Frances Waterhouse West Suffolk AC 3.65
4 Katy Drummond West Suffolk AC 3.62
5 Asha Babooram Ipswich Harriers 2.29
SP 1 Hema Babooram Ipswich Harriers 4.01
2
3
Discus 1 Hollie Blowers Waveney Valley AC 12.2
2
3
JT 1 Megan Burt Waveney Valley AC 11.06
2
3