INDEX OF BIRTHS/BAPTISMS BY ARMY CHAPLAINS   1901  –  1925

 

Vera C. ABBOT                         1923

Salvatore ABELA                      1920

Kathleen E.C. ABRAHAM            1907

Dorothy A. ABSALOM               1907

Constance ACHT                        1907

William Edward ACKROYD        1901            6th Regiment          

Alexander Henry ADAIR           1901            20th Regiment       

Doreen ADAIR                          1904

Eileen ADAIR                           1911

David J.F.S. ADAM                   1905            Royal Artillery

Hubert H. ADAMS                    1913

Ruth C. ADAMS                        1922

Ethel M. ADDISON                  1910

David James F.S. ADLAM          1905

Antonio AGIUS                         1920

Edward N. AILLES                    1924

Elizabeth M. AKROYD               1914 

William H. AKROYD                  1912

Alice ALDEN                            1904            36th Regiment       

Arthur Giuseppe E.D. ALDEN     1902            36th Regiment

John ALDEN                             1901            36th Regiment

Alice ALDRICH                         1905            Royal Artillery     

Charles P. ALFORD                    1913

Edith L. ALLCOCK                     1913

Frank St.E. ALCOCK                 1914

Robert R. ALLCOCK                  1910

Dorothy ALLEN                        1907

Francis S. ALLEN                      1918

Isabella E. ALLEN                     1913

James H. ALLEN                       1912

Margaret M.J. ALLEN               1909

Ernest C. ALLIBONE                 1910

Frederick ALLIRON                 1914

Henry A.G. ALLIRON                1911

Ethel K.V.D. ALLISON              1909

George Edward ALLISON          1903            A.S.C. C+T Corps

George Patrick ALTON              1904            Royal Artillery

Lilly ALTON                        1907

William John ALVEY                 1917

Herbert John AMOORE            1904

Sydney James AMOR                1902            6th Regiment

Margaret E. AMORA                 1911

Henry C.L. ANDERSON             1914            57th Regiment

James ANDERSON                   1904            Royal Artillery

Martha W. ANDERSON            1911

Bertram Thomas ANDREWS      1904

Florence A. ANDREWS             1917

Muriel E.V. ANDREWS              1922

Sylvester ANDREWS                1902            32nd Regiment

Vincent E.P. ANDREWS             1924

William E. ANDREWS               1906

James H. ANNALL                    1912

Maude E.P. ANNETTS               1916

Rita E. ANNETTS                     1914

Eileen G. APLIN                        1906            56th Regiment

Harry APPLEBY                        1912

Alfred F. APPS                         1917

Evelene I. ARBER                      1910            12th Regiment

Charles E. ARBON                     1924

Edith W. ARCHER                     1907

George H. ARGYLE                    1908

Francis J. ARMOUR                  1903            Royal Engineers

Thomas Harry ARMOUR            1905            Royal Engineers

Alfred ARMSTRONG                1905

Robert ARMSTRONG                1912

Charles D.W. ARNOLD              1920

Doris H. ARNOLD                     1921

Irene M.M.T. ARNOLD             1923

Norman Walter ARNOLD          1903            105th Regiment

Rachel B.M. ARNOLD                1919

Stuart E. ARNOLD                    1925

Georgina R. ASHBY                   1907

William Edwin ASHBY               1902

Robert J. ASHCROFT               1911

Nora P. ASHDOWN                  1914

Alfred E. ASHFORD                 1912

Arthur S. ASHFORD                 1911

James Herbert ASHFORTH       1905

Lilian Agnes ASHFORTH           1902

Vera Elsie ASHMAN                 1904

Dorothy G. ASPLIN                  1912

Elsie R.M. ASPLIN                    1911

Grace H. ASTLE                       1903            6th Regiment

Charles R. ASTON                    1915

Harry H. ASTON                      1917

John E. ATKINS                       1914

Daphne ATKINSON                  1921

Ellen Mary ATTFIELD              1901

Ruby Veronica ATTFIELD         1903

Joseph Edward ATTRILL           1903            Royal Artillery

Cyril Walter E. AUBERY/AUBREY   1901     Royal Artillery

Alberta AYLING                       1925

Bernard A. AYLING                  1924

Giuseppe A.C. AXISA                1919

Gladys E.E. AYLING                  1908

Harry P. AYLING                      1911

Dorothy M.M. AYRES                1909

Mary Lilian BADDER                 1903

Emanuel BAILEY                       1902/1903   Royal Artillery

Frederick Edward H. BAILEY    1903

Harold BAILEY                         1902

Henry J.V. BAILEY                1906            Royal Artillery

Ivy Melita BAILEY                    1905            50th Regiment

Joy M. BAILEY                         1905            50th Regiment

Nellie Ann BAILEY                    1901

Percy Alfred BAILEY                1904/1905   Royal Artillery

William R.C. BAILEY                 1913

Ivy M. BAILEYS                       1911

John L. BAILLIE                       1915

Donald A. BAILIFF                   1910

Leslie BAILIFF                         1908

Ethel BAKER                             1901

Leonard BAKER                         1912

Walter S. BAKER                      1913            48th Regiment

William E. BAKER                      1912

Winifred I. BAKER                    1910

Frank BALDWIN                      1901            A.H. & M. Corps

Horace BALDWIN                    1904            67th Regiment

Thomas A. BALDWIN                1906            56th Regiment

Violet Melita BALDWIN            1905            20th Regiment

Gordon V. BALLS                       1921

William L. BALMER                    1913

Harry A.M. BANAVAGE            1918

Joseph G. BANAVAGE               1915

Robert BANAVAGE                  1920

Florence BANFIELD                 1905            Royal Artillery

Frederick BANFIELD               1903            Royal Artillery

Gladys C. BANKS                      1916

Sybil A. BANKS                        1915

Edward BARBER                        1903

Edward BARBER                        1918

Henry G.C. BARBER                   1917

Justinius J.C. BARBER               1922

Robert J.C. BARBER                 1920

Arthur J. BARKER                    1906

Charles W. BARKER                   1908

Frank L. BARKER                      1910 

Doris Lilian BARNES                 1903

Lawrence William BARNETT      1904            103rd Regiment

Nellie BARNETT                       1903

Eileen E. BARR                          1907            20th Regiment

Albert P. BARRETT                   1915

Dorothy R. BARRETT                1901            Royal Artillery

Catherine Marie M. BARRY        1904            56th Regiment

Ernest M. BARRY                      1909

George Alfred F.M.J. BARRY     1903            Royal Artillery

Leonard S. BARRY                     1906

Maurice C. BARRY                     1909

Richard R.L. BARRY                   1912

Ethel BARTLETT                       1906

Maud BARTLETT                      1907

George BARTON                       1903            37th Regiment

George William BARTON           1903            67th Regiment

Cecilia M. BASDELL                  1912

Edgar R.T. BATCHELOR            1908

Ethel M. BATE                          1910

Charles W. BATES                    1914

Edwin D. BATH                         1906

Lily C. BAWDEN                       1911

Edward J. BAXTER                   1908            12th Regiment

Gladys W. BAXTER               1910            12th Regiment

John Albert L.A. BAYLISS        1905            Royal Artillery

Leonard BAYLISS                     1904

Phyllis M. BAYLISS                  1915

Reginald T. BAYLISS                1916

Lawrence R. BAYLY                   1907

Wilhelmina Susie BAYLY            1905

Charles W. BEAN                      1911

George R. BEAN                        1913

Alice Ethel BEARD                    1903

Thomas H. BEARDMORE            1914

Elizabeth Gertrude BEATTY      1902            Royal Engineers

Muriel G.A. BEAVER                  1915

Hazel Dorothy L. BEAZLEY        1901            Royal Artillery

Edna F. BECKETT                      1913

Roy H. BECKETT                       1923

Marjorie A.A. BECKLEY             1924

John Edward BEDWELL             1904

Arthur Edward BEER                 1904

Alexander E. BELL                     1912

Benjamin Bedford BELL              1901            20th Regiment

George William C. BELL             1901

Isobel Agnes BELL                    1911

Mary J. BELL                           1909

William Harold BELL                 1902            Royal Artillery

Annie E. BERRY                         1910            12th Regiment

Arthur C. BERRY                       1908            12th Regiment

Charles John BERRY                  1902            Royal Artillery

Donald F.R. BERRY                    1906

George Henry BEST                  1904            Rifle Brigade

Leonard A. BEST                       1906

Thelma A. BEST                        1913            14th Regiment

Doris E. BETTS                         1922

Vera F. BETTS                          1924

John BETHELL                          1909

Philip BIBBY                             1920

John F.J.V. BICKERS                1912

Lionel K. BIDDLE                      1906

Mary F.M. BIDDLE                   1912

John H. BIGGINS                     1914

Alfred A. BIGGS                      1910

John H. BIGGS                         1914

Gladys F. BILLINGHAM            1922

William Edward BILLSBOROUGH   1903

Albert George BINDING          1902

Walter E. BIRCH                      1912

Cecil Edward BIRKLE                1901

Annie BLACK                             1901            6th/105th Regiment

James Edward BLACK                1904            105th Regiment

Agnes M.E. BLAIR                     1917

Edward A. BLAIR                      1909            A.H. & M. Corps

Phyllis I. BLAIR                        1912            A.H. & M. Corps

Roderick BLAKE                        1922

Ronald S. BLAKE                       1910

Hilary Lewis M. BLANCHETTE  1901            A.H. & M. Corps

Philip R.T. BLOND                     1908            36th Regiment

Edith E. BLOOMFIELD              1906            56th Regiment

George H. BLOWER                   1908

Mary E. BODDY                        1924

Bernard B. BODGER                  1910

Florence E. BODGER                 1907

Ronald T. BODIAM                   1920

Edith A. BONAKER                   1911

Arthur J. BOND                       1910

Robert M. BOND                      1910

Winifred Louisa BOON              1904

Henry James BOOTH                1902

Walter G.R. BOOTH                  1923

Frank BOOTON                        1912

Walter BOOTON                      1914

Carmelo BORG                           1921

Cristina BORG                           1903

Luigi BORG                               1918

Nazarena BORG                        1921

Alfred T. BOTTLE                    1909

John BOTTRELL                       1922

Stanley BOTTRELL               1924

William D.G. BOTTRELL            1922

George A.W. BOUSFIELD         1914

John W. BOWDEN                    1906

Lily C. BOWDEN                       1911

Muriel F. BOWDEN                  1906

William Clarence BOWDEN       1904

Ronald J. BOWEN                     1925

Arthur BOWERS                       1917

Walter George BOWGETT         1904

Monica M. BOWKER                  1908

Dorothy M. BOWLER                1910

Eric McK. BOWLER                   1911

Doris L. BOWTLE                     1906            44th/56th Regiment

Dolly BOWTLE                         1906            56th Regiment

Aida M.R.J.J. BOWYER            1901            Royal Artillery

Thomas BOWYER                      1903

Thomas A.J.W. BOWYER           1908            Royal Artillery

Rhoda Gladys BOYDEN              1901            A.S.C. C+T Corps

Edna M. BOX                            1908

Arthur J. BRADLEY                  1907

Harold G. BRADLEY                  1913

Ian H. BRADLEY                       1904

Patrick J. BRADLEY                  1906            Royal Artillery

Charles K. BRADSHAW             1923

Edward D.G. BRAMHALL           1912

Alice Maud BRAMMER              1901

Esther Violet G. BRANNON       1902            Royal Artillery

Mary Kathleen A. BRANNON     1901            Royal Artillery

Richard F. BRANSTON             1914

James BRASH                           1910

Lucy Lilian BRAY                       1904            A.S.C. C+T Corps

David A.A. BRAZIL                   1925

Heather BREMNER                   1921

Hilda M.G. BREMNER                1915

Alice BRENNAN                       1902

Cyril A. BRENNEN                    1912

William E.M. BRENNEN            1911

Arthur R. BRETT                      1912

Charles H. BRIANT                   1910

Marjorie O. BRIDGE                 1920

Edith G. BRIDGES                     1915

Winifred G. BRIDGES               1913

Thomas BRIEN                          1903

Dorothy M. BRIERLEY               1906            Royal Artillery

Harry BRIERLEY                      1905            Royal Artillery

Charles M. BRIGGS                   1906            A.S.C. C+T Corps

Francis Dennis C. BRIGGS         1905            A.S.C. C+T Corps

Robert Donald BRIGGS             1901            20th Regiment

William John A. BRIGGS           1904            A.S.C. C+T Corps

Lavinia M. BRIGHTWELL          1909

William BRIGHTWELL              1910

Edwin S. BRIMBLE                    1918

Francesca BRINCAT                 1918

Alice BRINDLEY                       1901

Arthur BRINDLEY                    1902            Royal Artillery

Edith BRINDLEY                       1908

Winifred BRINDLEY                 1911

Kathleen A. BRISLAND             1913

Clara B. BRITTON                    1910

Walter BRITTON                     1914

Phyllis BROADFOOT                 1914

John BRODERICK                     1901            Royal Artillery

Neil M. BRODIE                       1910

Stanley M.W. BROGDEN           1913

Lionel H. BROOKER                   1906            Rifle Brigade

Harry E. BROOKSHAW             1918

George BROTHERTON              1903            4th Regiment

Alec F. BROWN                        1912

Alfred Henry BROWN              1905            50th Regiment

Alfred M. BROWN                    1911

Alice BROWN                           1902            Royal Artillery

Arthur Frederick C. BROWN     1905

Arthur G. BROWN                    1914

Basil H. BROWN                       1909

Charles E. BROWN                    1907

Dorothy E. BROWN                   1913

Ethel Constance M. BROWN       1902

Frederick G.A.J. BROWN          1910

George Francis BROWN            1904            Royal Artillery

Gladys May BROWN                 1903/1904   Royal Artillery              

Ivy G. BROWN                         1909

Jacqueline V.J. BROWN            1925

John E.F.V.G.P. BROWN             1907            A.H. & M. Corps

Marie BROWN                          1910

Patrick V. BROWN                    1908            88th Regiment

Philip P. BROWN                       1911

Randolph C. BROWN                 1912

Rosetta Sarah A. BROWN         1903

Stephen Albert BROWN            1902            Royal Artillery

Thomas BROWN                        1902            Royal Artillery

Vera May BROWN                    1905            Rifle Brigade

William BROWN                       1901

William A. BROWN                   1910

William C. BROWN                   1907

William F.G. BROWN                1912

William H.F. BROWN                1924

Marie BROWNE                        1910

William Frederick G. BROWNING   1901

Lily A. BROWNRIGG                1913

Kathleen M. BRUCE                   1902            4th Regiment

Marjorie M. BRUCE                   1918

Francis G. BRYANT                   1920

Ronald BRYANT                        1924

Ronald F. BRYANT                    1922

Edward G. BUCKBY                    1913

Margaret F. BUCKBY                 1911             48th Regiment

Mary E. BUCKBY                       1911             48th Regiment

Winifred Annie BUCKLAND       1903            4th Regiment

Henry Patrick BUCKLE              1904            A.S.C. C+T Corps

Benjamin BUCKNER                   1925

Robert A. BUCKNER                 1917

Irene H. BULLOCK                    1918

Leslie BULLOCK                        1922

Miriam V. BUNTING                 1902            4th Regiment

Sidney J.W. BURCK                  1914

Bryan H. BURD                         1920

Ronald BURDETT                      1914

Georgina BUREN                       1906            Royal Artillery

Mary J. BUREN                        1905            Royal Artillery

Edmund William BURFOOT        1901            Royal Engineers

Kitty BURGE                            1902            50th Regiment

Maurice G. BURGES-SHORT     1910

Charles H. BURGESS                 1912

Doris BURGESS                        1914

Horace BURGIS                        1903

Mary Ellen BURKE                    1902            101st Regiment

Hugh BURNARD                        1902

Annie BURNELL                        1901            Royal Artillery

George Patrick W.J. BURNELL  1905            Royal Artillery

Maria V.G. BURNELL                 1906            Royal Artillery

William G.P. BURNELL               1902            Royal Artillery

Percival John BURNS                1904

Annie BURRIDGE                     1904            Royal Artillery

Florence Edith BURROWS         1902            Royal Artillery

Michael BUSUTTEL                  1921

Anthony BUSUTTIL                  1919

Archibald Cecil BURT                1904

Sidney J.S. BURTONWOOD     1910

William Edward BUSS               1904            35th Regiment

Kenneth R. BUTCHER                 1923

Caroline Mary BUTLER              1905            67th Regiment

Henry James BUTT                   1905            67th Regiment

Lilian D. BUTTERFIELD            1920

Alice M. BUTTIFANT               1913

Carmelo BUTTIGIEG                 1918

Arthur C. BYE                           1910            12th Regiment

Enid L.O. BYERS DE GRAY        1908

Carmelo CACHIA                      1919

Francis J. CACHIA                  1919

Edgar W. CADDICK                  1922

Joseph CADDICK                      1920

Raymund CADDICK                   1921

Arthur E. CAINES                    1909

Dora CAINES                           1911

Charles S. CALLAN                   1920

Joseph V.E. CALLEJA                1919

Salvatore V.F. CALLEJA            1918

William CALLENDER                 1901            6th Regiment

William CALVERLEY                  1901

Archibald CAMERON                1902            Royal Artillery

George CAMERON                    1904            Royal Artillery

Carmelo CAMILLERI                 1920

Joseph A.C.P. CAMILLERI         1918

Hilda CAMM                             1916

Joseph CAMMILLERI                1919

Annie CAMPBELL                      1903            Royal Artillery

Duncan M. CAMPBELL               1912

Helen CAMPBELL                      1921

Henry G.A. CAMPBELL              1917

Janette CAMPBELL                   1903

Jessie A.V. CAMPBELL              1923

Joan K.M. CAMPBELL                1922

Joseph C. CAMPBELL                1920

Mary A.R. CAMPBELL               1914

Mary C.A. CAMPBELL               1910

Peter G. CAMPBELL                   1923

Reginald J.F. CAMPBELL           1915

William CAMPBELL               1912

William John CAMPBELL           1905            Royal Artillery

Clifford D.B. CAMPLING          1910

George (Joseph) H. CANHAM   1912             14th Regiment

Emily B.R. CANN                       1921

John E.K. CANN                        1922

Harry C. CANNING                  1908

Frances Margaret R. CANTWELL   1905       Royal Artillery

Stephen J.M. CANTWELL         1907

Thomas J.J. CANTWELL           1908

Maria C. CARABOTT                 1920

Audrey H. CARDY                     1915

Mercy B. CARDY                       1913

Winifred Elizabeth CARHART   1902            A.H. & M. Corps

Agiuse M.C. CARNONIA  (?)     1919

George William CARPHIN         1902            Royal Garrison

David CARROLL                        1904

Lucy L. CARROLL                      1911

Mary Catherine CARROLL         1902            4th Regiment

Beatrice M. CARTER                 1906

Donald R. CARTER                    1912            58th Regiment

Henry A. CARTER                     1918

Sheila E. CARTER                      1921

Dennis CARTHY                        1905            Royal Artillery

John Michael CARTHY               1903            Royal Artillery

Francis H. CARTWRIGHT         1914            57th Regiment

Antonio CASHA                        1918

Emmanuele CASHA                    1920

Nora A. CASSIDY                    1921

Dorothy M. CASTLE                  1906            50th Regiment

Edith Ellen CASTLE                  1904            50th Regiment

Barbara E.L. CASTLETON         1908

John CASWELL                        1913

Arthur J. CATLEY/CATTLEY    1908/1909   A.H. & M. Corps             

Giuseppa CAUCHI                     1920

Frederick CAULFIELD              1910

John CAUSER                           1912

Violet F. CAUSER                      1911

Doris Edith CEADEL                  1902            4th Regiment

Gaetana CEFAI                         1918

Vincent CEFAI                          1918

Berkeley A. CHALMERS            1912

Verona L. CHALMERS                1910

Isabella M. CHAMBERS            1910

John E. CHAMBERS                  1909

Robert H. CHAMBERS               1913

George H. CHANDLER               1908

Winifred M. CHANDLER           1907

Charles I.S. CHAPPELL              1909            A.H. & M. Corps

Albert E. CHARLWOOD/CHARLEWOOD   1909

Gladys Melita CHEENEY            1904

Reginald E. CHERRIMAN           1922

Henry K. CHILDS                      1918

Alice B. CHIVERS                     1909

Edith CHIVERS                         1908

Kathleen V. CHIVERS                1907

William M. CHOWNS                1909

Dorothy M. CHURCH                 1907

John W.A. CHURCHYARD          1921

George A. CLARE                      1913

William CLARE                          1912

Doris CLARK                             1922

Elsie M. CLARK                         1925

Frank CLARK                            1923

Amy C. CLARKE                         1901            Royal Artillery

Charles Alfred CLARKE             1904            Royal Artillery

Dorothy CLARKE                       1910

Elizabeth Jane CLARKE             1903

John CLARKE                            1915

May CLARKE                            1909

Nellie Florence CLARKE            1904            102nd/103rd Regiment

Una M. CLARKE                        1903            Royal Artillery

William L. CLARKE                    1908

James CLAUGHER                     1903            79th Regiment

Jane CLAUGHER                       1904            79th Regiment

Mary Ann CLAUGHER               1902            79th Regiment

William Henry CLEARES/CLEAVES   1903   Royal Artillery

Ivy R. CLEGG                            1920

Lydia Louisa CLEGG                   1903            Royal Artillery

Patricia J. CLEMAS                  1923

Percy Antonio CLEMENTS         1902

Irene W. CLEVERLEY                1914

Eveline M. CLINTON                1914

Richard Everdon CLINTON       1905

Stace M. CLUBE                        1906

Violet Melita CLUFF                  1902

James Williamson CLYDE           1902

Alfred COATES                        1905

Harold A. COATES                1921

William V. COCHRANE              1912

Thora E. COCKADAY                 1911

Emily Maud COE                       1901            6th Regiment

John COHEN                            1925

Grace R.M. COLBY                    1908

Eric S. COLE                            1906

George S. COLE                        1911             12th Regiment

Gladys M. COLE                        1906            Royal Engineers

Iris M. COLE                            1916

Ivy M. COLE                        1908/1909   12th Regiment

Margaret Edith M. COLE           1902

William COLE                           1902            4th Regiment

COLE, Female                            1908            12th Regiment

Dorothy M. COLEBY                  1913

Enid J. COLEBY                        1917

Vera R. COLEBY                        1916

Doris COLEMAN                       1907            36th Regiment

Salomie M. COLEMAN               1906            36th Regiment

Frederick C. COLES                  1917

George M. COLES                     1913

George W.A. COLES                  1915

Margaret E.M. COLES               1902            Royal Artillery

Doris W. COLLINS                   1913

Emma L. COLLINS                     1914

Hannah F. COLLINS                1909

Herbert S. COLLINS                1906

Marjorie F.H. COLLINS            1913

Mary C.A. COLLINS                 1906

Mary V. COLLINS                    1906            Royal Artillery

Queenie M. COLLINS                1908

Rose COLLINS                         1901            47th Regiment

Thomas J. COLLINS                  1911

Ethel F. COLLISON                  1908

Paola COLOMBO                       1920

George A. COLQUHOUN           1912

Margaret COMER                      1910

Iris F. COMPTON                     1911             12th Regiment

Leonard C. COMPTON               1908            12th Regiment

Gladys Melita CONDRON      1905            102nd/103rd Regiment

John CONNELL                         1904            88th Regiment

William H. CONNELL                1911

George G. CONNELLY               1923

Raymond A. CONNELLY             1925

Ellena M. CONNOR                   1910

Marjorie L. CONNOR                1909

Ada A. CONNORS                    1903            104th Regiment

Kathleen E. CONNORS              1909            27th Regiment

Dorothy CONNORS                  1911

Melita Dorothy CONNORS        1901            104th/105th Regiment

Kathleen B. CONSTABLE           1911

John D. CONWAY                     1912

Margaret E.A. COOK                 1910

Joyce I.I.K. COOKSEY              1909

Ruby N. COOKSEY                    1911

Alexander B. COOPER               1913

Annie Frances D. COOPER         1905            56th Regiment

Beatrice Louise COOPER            1905            Royal Artillery

Mary V. COOPER                      1916

Ruby W. COOPER                     1906

Wilhelmina W. COOPER             1914

Annie COPLEY                           1919

Marguerite COPPLESTONE       1905

Francis W.D. COPLEY                1921

Aileen M.A. COPSEY                 1917

Ida N. CORBETT                      1915

Sybil E. CORBETT                    1915

Emily M. CORCORAN                1907            88th Regiment

Olive J.M. CORDON                 1910            12th Regiment

Charles C. CORK                        1907            50th Regiment

Walter George CORK                 1905            50th Regiment

Petrina COSGROVE                   1904            79th Regiment

Edmond/Edward Cunningham COSTELLO   1902       8th Hussars

Edward COSTIGAN                  1915

Lilian W.E. COSTIGAN             1916

Lilian C. COTTLE                      1908

Geoffrey T. COTTON               1912

John T. COTTON                      1913

Doris J. COTTRELL                  1920

Doris J. COTTRELL                  1921

George G. COTTRELL                1914

Mary C. COTTRELL                   1916

Violet R. COTTRELL                  1917

Margaret COTTRILL                 1914

Frank H. COULING                   1914

Leslie F. COULING                    1912

Ada J. COULSON                     1902            Royal Artillery

Aida J. COULSON                    1907           

Charles Kighley COULSON        1903            Royal Artillery

Elsie G. COULSON                    1909

John COULSON                        1904            Royal Artillery

Leonardo COULSON                  1906            Royal Artillery

Norman E.V.A. COULSON          1919

Ralph COULSON                       1915

James Henry COULTER             1905

Mildred A. COULTRIP              1924

Edna G. COWIE                        1909

Eileen M. COWLAND                1913

Beatrice I. COWLEY                 1912

Clarence C. COWLEY                 1913

Marion COWLING                    1914

Wilfred R.C. COWLING            1915

Phyllis C. COWTHARD              1908            A.H. & M. Corps

Dorothy G. COX                        1921

Douglas J. COX                         1910

Gladys COX                              1905

Harry W. COX                          1921

Helen D.R. COX                         1918

Irene S. COX                            1922

Louisa COX                               1901            Royal Artillery

Melita COX                              1905            Royal Artillery

Sidney COX                              1906            Royal Artillery

Thomas Sidney COX                  1903

Arthur COYNE                          1905

Alice Agnes M. CRACKNELL      1901            Royal Artillery

Stewart David CRAIB               1902            Royal Artillery

Douglas J. CRAIG                     1918

Cedric P.M. CRAIG-McPEELY    1925

Ellen Margaret CRANCH           1903

Dutton Richard CRANE              1901            Royal Artillery

William H. CRANE                     1920

Douglas E. CRAWLEY                1920

William R. CRICH                      1914

George William CRICKMORE/CUCKMORE     1903  Royal Artillery

Jane CROASDALE                    1910

Albert E. CROSS                      1913            14th Regiment

Douglas CROSSLAND                1912

George CROSSMAN                  1902

Raymond CROUCH                     1921

Charles CROWLEY                    1910

Charles Raymond CRUNDEN      1904

Ethel E. CRUNDWELL               1911

Kathleen G. CRYMBLE                1914

Ivy E. CULBERT                        1906

John CULBERT                          1904            35th Regiment

Edward F. CULL                        1909

Alexander H. CULYER                1914

John W. CUMMING                  1907            20th Regiment

John Henry CUNLIFFE             1901

Reginald John CUNNINGHAM   1902            Royal Artillery

Gwendoline M. CURTIS             1914

Violet M. CURTIS                     1918

William Patrick CURTIS            1904            20th Regiment

Eunice M. CURTISS                  1917

Philip CUSCHIERI                    1918

Violet Christine CUSHEN           1904

Frank CUTLER                          1905            Royal Artillery

Rose Annie CUTLER                   1901            Royal Artillery

Charles Sidney DALTON           1902            Royal Artillery

Francis J. DALY                        1909            27th Regiment

Agnes M. DALZIEL                1915

Diana DANCE                           1920

Florence L. DANTON                1907

John Joseph DARVILL              1905

Marion Elizabeth DARVILL       1905

Lilian G. DAVEY                        1909

Phillip L. DAVEY                       1923

Phyllis M. DAVEY                      1910

Ranson E.C.W. DAVEY               1904            Royal Artillery

Benjamin C.G. DAVIES              1910

Benjamin M. DAVIES                1913

Elizabeth DAVIES                    1907

Ernest Saviour DAVIES            1905            Royal Artillery

John DAVIES                           1903            Royal Artillery

Joseph DAVIES                        1901            Royal Artillery

Joseph Frederick DAVIES        1904            A.H. & M. Corps

Leslie DAVIES                          1916

Ronald A.R. DAVIES                 1922

Walter F. DAVIES                    1906            A.H. & M. Corps

Annie DAVIS                            1903

Arthur Charles DAVIS              1905            50th Regiment

Frederick G. DAVIS                 1902            45th/95th Regiment

Frederick G. DAVIS                 1908            36th Regiment

Frederick W. DAVIS                19060

John DAVIS                             1903            Royal Artillery

Margaret E. DAVIS                  1907            36th Regiment

Mary Ann DAVIS                     1904

Vera M. DAVISON                  1904            Royal Engineers

Gordon W. DAWSON                1920

Dora J. DAY                             1912            48th Regiment

Eileen H.M. DAY                       1906            Royal Artillery

William E. DAY                         1908

Enid L.O. DE GRAY                   1908

Gerald D. DE GRAY                   1915

Gladys T.J. DE GRAY                1907

Victor C. DE GRAY                    1909

John DEAN                               1906            Royal Artillery

Kathleen DEAN                         1908

Walter Ben DEAN                     1905            Royal Artillery

Giovanna DEBONO                    1920

James DEE                                1901            20th Regiment

Winifred DEE                           1901            20th Regiment

Rohan DELACOMBE                  1907

Gwendoline M. DELIA                1924

Giuseppe DEMECH                    1918

Joy H.H. DENNIS                    1923

William R. DENNISON             1912

Dorothy M.M.J.P. DENNY        1920

Eileen M. DENNY                      1922

James DENNY                          1923

Frances L. DESBOROUGH         1905            Royal Artillery

George F. DESBOROUGH          1907

Frances Mary DEVONPORT      1901

Winifred Louisa DEVONPORT   1904            Royal Artillery

Emily E. DIBBS                         19080

Henry C.W. DIBBS                    1907/1908

Elizabeth T. DICK                     1910

Dorothy Lorenzo M.C. DICKENSON   1903   A.H. & M. Corps

Edward C. DICKENSON            1906            A.H. & M. Corps

Ernest F. DICKENSON             1911

Lily Rose M.C.B. DICKENSON   1901/1903   A.H. & M. Corps

Mary DICKENSON                  1904/1905   A.H. & M. Corps

Peggie DICKENSON                  1911             A.H. & M. Corps

Agnes M. DICKINSON              1912

Veronica M. DICKSON              1921

Antonio DIMECH                      1920

Giovanni DIMECH                     1918

Mary D. DIMECH                     1921

Archibald L. DINHAM              1911

Mary A. DIVER                        1908

Arthur O. DIXEY                      1914

Caroline A. DIXON                   1910

Emily K. DIXON                       1909

Frank M. DIXON                      1906            50th/97th Regiment

Ian Alexander DOBSON            1903            79th Regiment

Agnes M. DOCHERTY                1913

Frank DODD                             1910

Minnie G. DODD                       1908

Frederick George DODMAN      1904            Royal Artillery

Donald DOGGRELL                    1905            Royal Artillery

Ronald DOGGRELL                    1905

Michael F. DOHERTY                1909            27th Regiment

William Dominic C.J. DOLAN     1902

John A. DOLING                      1915

Mary M. DOLING                     1915

Nancy G. DOLING                    1917

John DONALDSON                  1904            Royal Artillery

David Arthur J. DONNELLY      1902

Edwin J.A. DONNELLY             1910

John R. DONNELLY                  1911

Margaret D. DORAN                 1906            20th Regiment

Kathleen N. DORE                     1925

Roy DOUGAN                           1913

Peter DOUGLAS                       1902/1903   79th Regiment

Alice M. DOVEY                       1912

Norman R. DOWDELL               1918

Edward DOWELL                      1903

Elizabeth R.M. DOWN              1911

Ellen DOWN                            1901

Phyllis R. DOWN                       1908

Teresa P.G. DOWN                    1915

Charles K. DOWNIE                  1913

Leslie S. DOWRICK                  1911

Norman J. DOWRICK                1912

Rosina A. DRAKE                       1910

Doreen A.B. DREW                    1913

Harry J. DUCKERS                    1907            20th Regiment

Cecilia Kathleen DUDMAN         1903            A.H. & M. Corps

Julian V. DUDMAN               1905            A.H. & M. Corps

Mary E. DUDMAN                    1911             A.H. & M. Corps

Patrick Leo DUDMAN               1902            A.H. & M. Corps

Madge K. DUELL                       1909            12th Regiment

Alice Gertrude DUFFETT      1905            Royal Artillery

Beatrice Alice DUFFILL            1903

Dorothy R. DUFOY                    1906

James Alexander DUNBAR        1902            Royal Artillery

Alexander D. DUNCAN             1923

David DUNCAN                        1924

Edward G.P.J. DUNCAN            1902            20th Regiment

George Jack DUNCAN              1903

Hans G. DUNCAN                      1922

Iris V.H. DUNCAN                    1907            88th Regiment

Charles Patrick DUNLOP           1903

Norah DUNN                            1902

William DUNNING                    1912            14th Regiment

Rose Elizabeth DUTTON           1902            Royal Artillery

Carmela Mary J. DWYER           1905

Francis DWYER                        1906

Valentine R. DWYER                  1910

Mary D.V.C. DYER                     1913

Mary E.L.G. DYER                     1917

Alice K. EADES                         1909

Alice M. EAGLES                      1909

Victor C. EARL                          1913

Violet I. EARL                           1912

Frank R. EARLES                      1910

Florence Lilian EASTICK           1905            35th Regiment

Nellie EATON                          1902            4th Regiment

Louisa ECCLES                          1902

Edward John EDMONDS           1904            50th Regiment

Frederick Joseph EDMONDS    1901            Royal Artillery

Frederick W. EDWARDS           1901            Royal Artillery

Joyce M. EDWARDS                 1922

Lillian M. EDWARDS                1910            Dragoons

Margaret C. EDWARDS            1911

Mary E.V. EDWARDS                1906

Minnie Gertrude EDWARDS      1903            Royal Artillery

Mary E. EGGERDEN                  1906

James G. EGGERDON                1907

Frank H. ELDRED                      1913

Mary ELIOT                            1915

Stanley F. ELKINGTON            1906            A.S.C. C+T Corps

Violet Gwendoline D. ELKINGTON   1904      A.S.C. C+T Corps

Lewis (Louis) S. ELLIOTT          1912            A.H. & M. Corps

Ronald ELLIOTT                       1910            A.H. & M. Corps

Frederick C. ELLIS                   1922

William C. ELLIS                      1913

Agnes Mabel ELLISON             1902

Geoffrey ELMS                         1924

Eric C. ELSE                         1908

Emily R.A. EMERY                     1921

Rose H.M.C. EMERY                   1924

Eleanor May EMPSON               1903            4th Regiment

Elsie Eileen ENDERS                 1905

Alfred W. ENNESS                  1921

Angiolina ENRIQUEZ                1920

Anthony ENRIQUEZ                 1919

William L. EPHGRAVE               1917

Beryl T. ETHERINGTON          1914

Joan N. ETHERINGTON           1917

Evelyn M. EVANS                     1911

Gwendolyne EVANS                   1911

Mary J. EVANS                        1908            88th Regiment

Phyllis EVANS                          1912

Sylvia EVANS                          1912

Violet M. EVANS                      1911

Emily M.F. EVEREST                 1906            Royal Artillery

Gertrude M. EVEREST              1908

William Henry EVEREST           1905

Rosalie Elizabeth J. EVITTS     1901            Royal Artillery

Blanche EWENS                        1911

Victor C. EWENS                      1909

Gordon W. EYERS                     1913

George Frederick FANNER        1902

Ronald (Reginald) John FANNER   1903       Royal Artillery

Agnes A. FARLEY                      1906            56th Regiment

Edward W.G. FARMER               1906            56th Regiment

Frederick R. FARMER               1921

Jack Charles W. FARMER          1905

Richard FARRANCE                  1912            14th Regiment

Alice Maud FARRELL                1905

Charles J. FARRELL                  1907            88th Regiment

Denis FARRELL                         1909

Ellen Norah FARRELL                1902

Margaret FARRELL                   1905

Margarita Theresa FARRELL     1901            Royal Artiller

Terence FARRELL                     1911

Leslie E. FARRENDEN               1913

Ivy Agnes M. FARRINGTON     1903

Frederic J. FARROW                1925

George FARRUGIA                    1921

John FARRUGIA                       1920

Maria FARRUGIA                     1920

Marianna FARRUGIA                1918

Herbert G. FATHERS                1910

Leonard A. FATHERS                1909

Winifred M. FAULKNER           1902            87th Regiment

George Herbert FEARNLEY       1903            Royal Artillery

Patricia E. FENLON                  1911

Alice E. FERRETT                     1913

Eileen M. FERRETT                   1915

Florence G. FERRETT                1918

Henry C. FERRETT                    1917

Winifred L.E. FERRIDGE           1908

James E. FERRIS                      1913

Violet Louise FIDDIMAN          1905            20th Regiment

Carl Rudolph FIELD                  1901            6th Regiment

Henry James FIELDER              1902 

Walter E.G. FILTNESS             1914

Charles FINAN                         1910

Annie Camilla FINCH                 1905

Alfred J. FINLAY                    1906            Royal Artillery

Frederick FINNERY                 1913

Philip J.F. FINUCANE              1913

Percival S. FIRMAN                  1906            50th Regiment

Albert E. FISHER                     1920

Amy Melita FISHER                  1905/1906   Royal Artillery 

Melita FISHER                         1912

William T.H. FISHER                1910

Harold J. FISK                         1912

Francis Ernest G. FITCH           1904            56th Regiment

Muriel H. FITCH                       1906            56th Regiment

Walter William FITCH              1905            56th Regiment

Frederick FLANNERY               1913            58th Regiment

James L.S.P. FLATTLEY             1915

Nora FLATTLEY                       1918

Charles E. FLETCHER                1906            Royal Artillery

Elsie Mabel FLETCHER             1901

Harry FLETCHER                      1903            Royal Artillery

Samuel FLETCHER

Ellen Maria FOGG                     1901            Royal Engineers

Anastasia Rose A. FOLEY           1904            Royal Artillery

Dorothy M. FOLEY                    1909

Edna M. FOLEY                         1906

Ellen FOLEY                             1905            Royal Artillery

Francis FOLEY                          1913

George A. FOLEY                      1921

George R. FOLEY                      1907

Michael W. FOLEY                    1902            Royal Artillery

Patricia FOLEY                         1916

Rose A.D. FOLEY                      1924

Sidney J. FOLEY                       1914

Thomas E. FOLEY                      1906            Royal Artillery

Muriel I. FORBES                     1913

Ailsa G. FORBES-LEITH           1910

Arthur FORD                            1910

Cyril W. FORD                         1912

John R.W. FORD                       1910            12th Regiment

John William F. FORD               1904

Katherine L. FORD                    1908            12th Regiment

Joan P. FORDHAM                    1924

Mardyke K.M. FORSDYKE         1913

Alec J. FORSTER                     1914

William Henry FORSYTHE        1905

Dorothy Elizabeth FOSTER       1905

Mabel E. FOSTER                     1910

Tyince E. FOWLER                    1914

Edna A. FOX                            1911/1912

Jane H. FOX                             1902            45th/95th Regiment

Lydia A. FOX                            1906            Royal Artillery

Muriel A. FOX                          1908            Royal Engineers

William F. FOX                         1911

Henry V. FOXCROFT                1901            4th Regiment

Herbert FOXCROFT                 1903            4th Regiment

Arthur E. FOXLEY                    1908/1909

Gertrude M. FRANCIS              1907            88th Regiment

Henry Vincent FRANKS             1903            32nd Regiment

Selina M. FRANKS                    1913

Gwendoline FRASER/FRAZER    1903            Royal Artillery

Katherine J. FRASER                1915

Robert William FRAZER            1904            Royal Artillery

William Rufus FREEMAN           1901            45th/95th Regiment

Sidney James FREESTONE       1905            56th Regiment

John P. FRENCH                        1925

Joseph FRENDO                       1918

Ernest F. FRIEND                     1910

Raphaela FRIGGIERI                1918

Doris Grace FROST                  1905            102nd/103rd Regiment

Winifred Mary FULKER            1902            87th Regiment

Alice Maud FULLER                  1904            Royal Artillery

Annie E. FULLER                       1908

Edward John FULLER                1902            Royal Artillery

George FULLER                         1903

George A. FULLER                     1906            Royal Artillery

Henry FULLER                          1903

John W. FULLER                       1906

Lily FULLER                             1908

William David FULLER              1903/1904   Royal Artillery

Thomas Anthony GADIE             1904            51st Regiment

Frank D. GAINHER                   1913

Agnes F. GALBRAITH               1923

John L. GALBRAITH                 1911

Phyllis M. GALBRAITH              1909

Cecil E. GALLAGHER                 1908

George H. GALLAGHER             1909            27th Regiment

Chrissie GALLOWAY                 1910

Olive L. GALLOWAY                 1911

Edith L.V. GAMBLE                    1907

Gladys GARDINER                    1903            4th Regiment

Alfred George GARDNER          1904            Royal Artillery

Edith Lilian GARDNER               1904

Edna B. GARDNER                     1911

Gwendoline Elizabeth GARDNER   1901

Edward V. GARLAND                1917

Edward William GARLICK          1902

Cyril E. GAROOD                      1924

Dorothy E. GAROOD                 1922

Herbert K. GARNHAM              1911

Walter J. GARROD                   1917

John J. GARRY                         1916

Arthur G. GARVEY                    1913

Elizabeth L. GATRELL               1902            Royal Garrison Regiment

May GATRELL                          1904            Royal Garrison Regiment

Dolores A.M. GAUNT                1920

Herbert GAUNT                       1904            A.H. & M. Corps

Joseph GAUNT                         1918

William G.P.A. GAUNT              1923

John L. GAUSSEN                    1916

Elizabeth Mary GAVAN             1905            103rd Regiment

Eleonora GAVIGAN                   1914

Kathleen GAVIGAN                   1911

Bernard GAY                             1908

Harry GAY                               1911

Ronald GAY                               1912

Kenneth C. GELDART                 1925

Reginald Robert GENTLE          1902

Thomas GEORGE                       1904

Thomas A.J.A.C. GEORGE          1903            6th Regiment

Sheila D. GERAGHTY                1924

Gwendoline Rose GERKEN          1905            Royal Artillery

Robert P.E. GIBBINS                1920

Alfred G. GIBBONS                  1914

Harold R. GIBBONS                  1909

Robert E. GIBBONS                 1912

George A. GIBBS                      1908

Maria F.J. GIBBS                     1907            88th Regiment

Edward F. GIBNEY                    1909

Amy K. GIBSON                       1917

Bertha GIBSON                        1902

Winifred GIDDENS                  1904

Phyllis K.W. GIDDY               1912

Charles P. GILBERT                   1906            Rifle Brigade

Frederick W. GILBERT             1909            12th Regiment

Violet M. GILDER                     1906            Royal Artillery

Florence Maude GILL                1904            Royal Garrison Regiment

George L. GILL                          1908

Winifred GILL                          1914

Annie M. GILLESPIE                 1912            A.H. & M. Corps

Christopher S. GILLS                1921

Mary A.M. GILLS                     1917

William J. GILLS                      1916

George E. GILMORE                  1910

GILMOUR, Male                       1912

David Gordon GIRLING             1901            20th Regiment

Ethel M. GIRLING                    1906

Frederick E.S. GIRLING           1914

Henry V. GIRLING                    1908

Alfred W. GLADWELL              1909            12th Regiment

Ernest F. GLAZIER                   1913

Josephine N. GLAZIER              1911

William P.J. GLIDDON              1910

Kathleen M. GLOSSOP              1913

Constance E. GLOVER                1910

Elsie Kate GLOVER                    1901            45th Regiment

Edward Nisbet GODDARD         1904

Flora GODDIN                         1905            67th Regiment

Leslie Ernest G. GODFREY         1904            Royal Artillery

Albert Edward GOLDING         1905            50th Regiment

Frederick C. GOLIGHTLY      1901

Frederick A. GOODCHILD        1910

Lilian C. GOODCHILD               1912

Lucy W. GOODCHILD               1909

Cyril G.E. GOODMAN               1912

Mabel R.E. GOODMAN             1911

Florence M. GOODRHAN           1917

James O. GORDON                   1913

Ruby C. GORDON                     1912            48th Regiment

Ita M. GORMAN                       1909

Anthony J. GORRY                    1915

John J. GORRY                         1916

Patrick J. GORRY                      1917

Veronica M. GOSLING              1909

Dorothy M. GOULDING            1908

Cyril J. GOVER                         1913

Violet D. GOVER                       1912

Frederick J. GOWEN                1906            Royal Artillery

James R. GOWEN                     1908

Wilfred Walter J. GRADDON   1905            A.S.C. C&T Corps

Hilda Melita GRAHAM              1905

Jemima E. GRAHAM                  1914

John Joseph GRANT                 1902            Royal Artillery

Henrietta GRATION                 1907

Albert GRAVESTOCK               1921

George GRAVESTOCK               1920

Gerald D.D. GRAY                     1915

Roland F. GRAY                         1925

Carmela GRECH                         1919

Albert H. GREEN                      1907

Bertram Arthur GREEN             1904            A.H. & M. Corps

Daisy R.C. GREEN                     1907

Elizabeth M. GREEN                 1917

Patricia E. GREEN                     1914

Vera F. GREEN                          1914

Wilfred W. GREEN                  1907            A.H. & M. Corps

Rita R. GREENFIELD                1917

Minnie D. GREENHILL              1918

Stanley A. GREENHILL             1914

William J. GREENHILL             1913

Annie GREGG                            1902            6th Regiment

Elsie May GREGORY                  1904            49th Regiment

Florence Annie GREGORY          1901

Robert W. GRESHAM               1918

Harold G. GREVETT                  1908

John C. GREVETT                     1907

Frederick Leonard GREY            1903

Edward H. GRIFFIN                 1908            12th Regiment

Peter A. GRIFFIN                    1907

Robert J. GRIFFIN                  1910            12th Regiment

Emily G. GRIFFITHS                1906

Thomas G.E. GRIFFITHS           1916

Gwendoline M. GRIGGS             1911

Benjamin S. GRIMSHAW           1911

Grace Mary GRIMSHAW          1904            Royal Artillery

Manuel John GRIMSHAW         1901            Royal Artillery

Paulina Vincenza E. GRIMSHAW   1903         Royal Artillery

Carmelo GRISCTI                     1920

George H. GROVER                    1913

Margaret D. GROVER                1914

Ethel Emily M. GROVES            1901            Royal Artillery

Vincent GRUPPETTA                 1903

George Allen GUEST                 1903

Patrick J.R. GUMMER               1903            Royal Engineers

Philip Anthony G. GUMMER        1901            Royal Engineers

GUNNING, Male                       1904

Elsie GURNEY                           1913            14th Regiment

Frances A. GURNEY                  1912            14th Regiment

Florence A. GUSCOTT              1914            57th Regiment

Anthony GUSMAN                    1919

Felix GUSMAN                         1918

John GUTHRIE                         1904            105th Regiment

Bertram R.P. GWILLIAM           1915

Robert H. GWILLIAM              1918

Violet A. GWILLIAM                1913

Percy L. HACKETT                    1924

Aveline HADDOCK                    1904

Dorothy Edith HAINES             1902            Royal Artillery

Beatrice J. HALES                    1916

John H. HALES                         1919

Albert F. HALL                         1908

Barbara A. HALL                      1906            Royal Artillery

Daphne HALL                            1914

Daphne A.P. HALL                     1923

Donald A.G. HALL                      1925

Henry F. HALL                          1906

Hugh E. HALL                            1910

Irene Ethel HALL                      1901            Royal Garrison

John S.C. HALL                         1914

Mabel Evelyn HALL              1904            Royal Artillery

Pearl M. HALL                          1909

Alice Ellen HALLAM                  1901

James W. HALLAS                    1917

Mary HALLAS                          1916

Mary HALLAS                          1919

Nora E.M. HALLE                      1910

Francis W. HALLETT                1917

Kathleen HALLIDAY                  1902            45th Regiment

Charles Reginald G. HALLIDGE   1904

Florrie HALLING                      1911

George E. HALLING                  1907            Royal Artillery 

Leviah/Leriol/Vivian Maud M. HAMILTON    1903  Royal Artillery

William Inwood HAMILTON      1901

Dorothy HAMMETT                  1922

Wilfred B. HAMMOND             1901

William F.B. HAMMOND           1901            Royal Artillery

Lilian N. HANCOCK                1916

William J. HANCOCK                1907            32nd Regiment

Robert L. HANLON                   1910            27th Regiment

Terence J. HANLON                 1922

Bernard L.G. HANMAN             1913

Francis W. HANNAN                1909            27th Regiment

Pamela S.R. HANNAN               1924

Eileen HANNIGAN               1907

George Henry HANNIGAN        1905            Royal Artillery

Maurice J. HANNIGAN            1906            Royal Artillery

Florence Elizabeth M. HARDEN   1905                   50th Regiment

Ada E. HARDING                      1918

Ethel L. HARDING                    1912

Frederick G. HARDING             1914

Harry J. HARDING                  1916

Eric W. HARDWICK                 1908

Edward Victor HARE                 1901            45th Regiment

Harold H. HARKUP                    1910

Major C. HARKUP/HARKNUP    1907            Royal Artillery

Victor HARMSWORTH             1919

Ashby/Ashley Robert A. HARRIS   1903     4th Regiment

Charlotte E. HARRIS                 1906            50th Regiment

Helen E.L. HARRIS                    1910

Olive M. HARRIS                      1915

Reginald F. HARRIS                  1908

Violet A. HARRIS                     1908            36th Regiment

Walter E. HARRIS                    1906            36th Regiment

Denis P.A. HARRISON              1917

Edward R.C. HARRISON           1915

Ethel HARRISON                     1906

Ethel I. HARRISON                  1924

Frank E.A. HARRISON             1908

Norman J. HARRISON              1907

Robert A.G. HARRISON           1913

Violet E. HARRISON                 1922

Stephen HARRISS                    1901

Annie L. HARROD                     1912

Doris M. HART                         1907

Giuseppe HART                         1925

Vera K. HART                           1909

James R. HARTLEY                   1920

Mary HARTLEY                        1925

Gregory Frederick J. HARVEY  1901            Royal Artillery

Valerie C. HARVEY                    1915

Edith E. HASLAM                     1917

Kathleen HASLAM                     1905

Walter V. HASLAM                   1916

HATCH, Female                         1903

Frank HATCHETT                     1909

Evelyn M.G.C. HATTON            1924

Nigel J.N. HATTON-HALL       1925            King's Own Scottish Borderers

Alfred C. HAWES                     1906            Royal Artillery

Bertram Charles T. HAWES       1905            67th Regiment

Melita E. HAWES                     1908

Gilbert A. HAWKER                  1911

Mabel V. HAWKER                    1914

Thomas H. HAWKER                  1907            36th Regiment

William A. HAWKER                 1917

Charles T. HAWKINS               1921

Iris E. HAWKINS                     1922

John J. HAWKINS                 1912

Leslie R. HAWKS                      1911

Leonard Francis HAYES             1905

Thomas J.P. HAYES                   1921

Leslie HAYWARD                      1914

May HAYWARD                        1912            14th Regiment

Sydney HAZELTON                  1921

Maria L.C. HAZELTON              1916

Aileen E.H. HEALY                    1911

Edward J. HEALY                     1908

Norman C.H. HEALY                  1912

Doreen W. HEARD                    1913

Gladys M. HEARD                     1901            12th Regiment

Elizabeth G. HEATH                  1910

Kathleen M. HEATH                  1908            Royal Artillery

William H. HEATHCOTE           1906

Allan HEATLY                           1909

Mary H. HEATLY                      1910

Jane HEATON                          1902  8th/20th/40th/82nd Regiment

Margerita M.C.A. HEATON       1922

Mary HEATON                         1924

Sarah Elizabeth HEFFER           1901            20th Regiment

Joan A. HEGGIE                       1914

Winifred E.J. HELLIER             1910

Patricia St.E. HENDLEY            1913

Ethel Mabel HENNIKER            1903

Anne HENRY                             1902

Ellen HENRY                          1902            6th Regiment

Lilian Rose HENTY                    1903

Olive B. HERBERT                     1917

Thomas W. HERBERT                 1913

William HERK                           1902            A.H. & M. Corps

Mary V.J. HERLIHY                  1913

Nicholas O. HERLIHY                1915

Agnes HERSEY                          1904            Royal Artillery

Doris M. HERSEY                      1923

Magdalen HERSEY                     1925

Margaret HERSEY                    1923

Rose HERSEY                            1901            Royal Artillery

William H. HERSEY                   1906            Royal Artillery

Charles Edwin HESKINS/HESKINGS   1903   79th Regiment

Adeline F.E. HEWITT               1906            Royal Artillery

Amy D. HEWITT                      1911

Phyllis R. HEWITT                    1911

Roberta J. HEWITT                 1908

Carmela HEYWOOD                  1918

Eliza A. HEYWOOD                  1916

Henrietta HEYWOOD               1918

Joseph HEYWOOD                   1901            Royal Artillery

Lavinia HEYWOOD                   1905

Norman E. HEYWOOD               1922

Virginia L.H. HEYWOOD           1905            Royal Artillery

William HEYWOOD                  1916

Mabel HIBBERT                       1902            4th Regiment

Albert William HICKS              1904

Doris H. HICKS                        1918

Elsie F. HICKS                          1908            12th Regiment

Frederick D. HICKS                  1911             12th Regiment

Hilda A. HICKS                         1914

Phyllis K. HICKS                       1912

William J. HICKS                     1909            12th Regiment

Albert Ernest R. HIGGINS       1905

Florence Edith HIGGS               1905            56th Regiment

Albert F.J.S. HILL                1905/1906   Royal Artillery

Barbara N.F. HILL                    1907            44th/56th Regiment

Eileen R.J. HILL                       1901            Royal Artillery

Ellen Ruby HILL                       1901

Henry Edward HILL                  1904

James R. HILL                          1912

Mabel M. HILL                         1911

Percy R. HILL                           1914

Ronald S. HILL                         1916

Victoria M.M.C. HILL                1906            Royal Artillery

William Frederick HILL            1902            6th Regiment

Caroline HILLMAN                   1909            27th Regiment

Arthur D. HILLS                       1910

Gwendolyn M. HILLS                 1907            56th Regiment

Violet Mary HILLS                   1905            56th Regiment

Henry A. HILTON                    1912

George W. HIMBURY                1910

Gweneth W. HIMBURY              1910

Hilda M. HIMBURY                  1906            Royal Engineers

Winifred M. HIMBURY             1908

Amelia Dorothy HIND               1905            Royal Artillery

Edna Melita HIND                    1902

Charles F. HINDSON                1910

James E. HINDSON                  1909

John J. HINDSON                1906            Royal Artillery

Hilda E. HISCOCK                    1908

Joan M. HISCOCK                    1909

Gladys Dorothy M. HITCHINER   1902         Royal Artillery

John William HITCHINER         1901

Henry Kitchener HOBBS            1901            Royal Artillery

Victor George HOBBS               1903            Royal Artillery

Doris HOBSON                         1904

William R. HOBSON                 1908            20th Regiment

William Robert HOCKNEY         1905

Peter G. HODGES                     1921

Violet H.M. HODGES                 1901            Royal Artillery

Edmund W. HODGKINS             1904            6th Regiment

Ethel D. HODGSON                  1908

Helen Melita HODGSON           1901 

Charley E. HOGG                       1915

Alfred G. HOLCOMBE               1908

Norah HOLCOMBE                    1906

Irene L. HOLDEN                     1920

Ronald W. HOLDOM                 1920

Eileen Amey HOLDWAY            1904            67th Regiment

Teofilus James T. HOLGATE     1903

Gladys Muriel HOLLAND          1903

William A. HOLLAND                1910

Charles Reginald G. HOLLIDGE  1904            Royal Garrison Regiment

Frank Henry HOLLIER              1901            Royal Artillery

George Robert HOLLIER           1905            Royal Artillery

Lewis M. HOLLIER                    1906            Royal Artillery

George Henry HOLLIS              1902            4th Regiment

James William HOLLIS             1903            4th Regiment

Ada D. HOLLOWELL                 1912

Harold W.G. HOLLOWELL         1911             48th Regiment

Clarice H. HOLMES                   1908

Dorothy M. HOLMES                1912            48th Regiment

Violet M. HOLMES                    1909

Percy Ernest HOLOHAN/HOLOMAN   1905   Royal Artillery

Alfred G. HOLT                        1906

Archibald J.A. HOLT                1909

Edna HOLT                               1913

Evelyn F.V. HOLT                      1907

William HOMES                        1905            Royal Artillery

Charles W. HOOPER                  1906

Constance Marie HOOPER         1902

Evelyn M.H. HOOPER                1908

Amy D. HOPKINS                     1908

Cyril H. HOPKINS                    1910

Marjorie M. HOPKINS              1913

Richard F. HOPKINS                1913

John Alfred I. HOPKINSON     1902

Evelyn V. HOPPER                     1909

Josephine HOPPER                    1921

Brigida G. HORN                       1901            Royal Artillery

Emily Maud HORN                    1901

Melita M.B.G. HORN                 1901            Royal Artillery

Salvina P. HORN                       1904            Royal Artillery

William Robert HORNBY           1905

Alfred George HORNETT          1905

Arthur G. HORRELL                  1906            A.H. & M. Corps

Eileen M. HOSKIN                    1912

Margaret M.A. HOSKINS         1919

Muriel L. HOSTLER                  1915

Cyril C.A. HOUGHTON             1912

George H. HOUSE                     1911

Marjorie R. HOUSE                  1913

James C. HOUSLEY                   1906            20th Regiment

Ada HOWARD                          1913            14th Regiment

Alfred Jack HOWARD              1905

Charles HOWARD                     1906

Gertrude A. HOWARD              1914

Leslie George HOWARD            1902            45th Regiment

William HOWARD                     1904

Mary HOWARTH                      1903            68th/Royal Garrison Regiment

Albert E. HOWE                       1907

Ernest J. HOWE                       1906            Royal Artillery

Nora E. HOWE                         1913

Ronald T.B. HOWE                    1912

Kathleen P. HOWELL                 1910

Mabel W.B. HOWSON              1913            48th Regiment

Irene F. HUBBERT                    1910

Albert Henry HUCKER              1904

Robert J. HUDD                       1913

John E. HUDSON                      1912

Charles Arthur HUGHES           1901            6th Regiment

George William HUGHES           1904

William HUGHES                      1908

Lilian G. HUMPAGE                  1908

Beatrice Alice HUNT                1903

Charlett HUNT                         1913

Isabel B.A. HUNT                     1903            A.H. & M. Corps

Iris M. HUNTINGFORD           1911             A.H. & M. Corps

Percy James HUNTLEY             1902

Arthur G. HURRELL                  1906

Patricia M. HURST                    1918

Reginald P. HURST                    1914

Alexander R. HUTCHINS          1925

Arthur H. HUTCHINS               1915

Joseph Edward HUTCHINS       1901            Royal Artillery

Marion W. HUTCHINS             1915

Winifred A. HUTCHINS           1921

Gwynne HUTCHINSON             1906            35th Regiment

Joseph Henry HUTCHINSON    1902

John V. HYLAND                       1907            Royal Artillery

Susan INGLIS                          1909

Thomas J. INGLIS                    1911

Violet Gertrude INGLIS            1903            82nd/85th Regiment

Francis Richard ISAAC             1902

Janet J. IVES                          1924

Freda Edith JACKMAN             1904            37th/67th Regiment

Maud E. JACKMAN                   1907

Edward JACKSON                    1909

Ernest JACKSON                     1901            20th Regiment

Joseph M.M. JACKSON            1924

Lily JACKSON                         1902            Royal Artillery

Margaret E. JACKSON             1914

Phyllis JACKSON                      1912            58th Regiment

Roy K. JACKSON                      1907            20th Regiment

Thomas V. JACKSON                 1913            14th Regiment

William A. JACKSON                1914

Dorothy M. JACOB               1920

Beatrice G. JACOBS                 1913            14th Regiment

Kenneth Lionel JACOBS             1904

Vievy Monica JACOBS              1903

Daisy E. JAGGERS                    1921

Beatrice Ellen JAGGS               1904

Alice W. JAMES                       1910

Audrey Esther M. JAMES         1903            Royal Artillery

Evelyn May M. JAMES              1904            Royal Artillery

Grace Elizabeth JAMES            1902            Royal Artillery

Herbert A. JAMES                   1907

Ivy M. JAMES                         1911

Arthur Chinery JARRETT          1903

Agnes JARVIS                          1909

Arthur J.H. JARVIS                 1913

Bartholomew JARVIS                1904            Royal Artillery

Ernest J. JARVIS                     1906            Royal Artillery

Frank JARVIS                          1909

May JARVIS                            1902            Royal Artillery

Thomas N.K. JARVIS                1912            14th Regiment

William Joseph JELLEY             1904

John Robert JELLIFFE             1901            6th Regiment

Leslie JELLIFFE                       1902            6th Regiment

Martha A. JELLY                      1906

Constance May JENKINS         1905

Fred W. JENKINS                  1906

Lilian M. JENNER                     1912

Albert R. JENNINGS               1910

Kathleen JENNINGS                1906            Royal Artillery

Phyllis O. JENNINGS               1911

Edith Lily JOHNS                     1904            Royal Artillery

Frederick C. JOHNS                 1907

Herbert Henry JOHNS             1905            Royal Artillery

Vera G. JOHNS                        1907

Albert V. JOHNSON                1906

Eric F. JOHNSON                    1914

Ernest William E.V.P. JOHNSON   1903

Frederick JOHNSON               1910

Lilian B. JOHNSON                  1913

Vida B. JOHNSON                    1912

William D. JOHNSON              1912            14th Regiment 

Anne JOHNSTON                    1904            A.S.C. C+T Corps

Horace H. JOHNSTON             1922

James JOHNSTON                   1903            A.S.C. C+T Corps

Bertha G. JOHNSTONE            1918

Charles F.W.J.D. JOHNSTONE  1923

Margaret JOHNSTONE            1906            Royal Artillery

Mary E. JOHNSTONE              1905            Royal Artillery

William JOHNSTONE              1920

Archie F. JONES                      1913

Charles JONES                         1913

Eleanor JONES                        1909

Eric JONES                             1913

Florence A. JONES                   1907

George J. JONES                     1911

George William JONES             1903

Henry A. JONES                      1910            A.H. & M. Corps

Leslie T. JONES                       1909

Maurice Lionel JONES              1903

Melita/Matilda Nellie JONES   1904            7th Regiment

Melita V. JONES                      1911

Rowland George JONES            1904

Sydney E. JONES                     1911

Wilfred Donald JONES            1904

William E. JONES                    1907            36th Regiment

Mabel JORDAN                        1912

Albert E. JOYCE                      1911

Benjamin D. JUPE                      1917

Hubert C. KAMECKE                 1916

Marcel C. KAMECKE                  1916

Thomas Patrick KAVANAGH      1904

Frances KEARNS                      1902

Douglas N. KEATING                1922

Marion P. KEATING                  1922

Phyllis KEEFE                            1905/1906   Royal Artillery

William George D. KEEFE          1903

Charles W. KEEN                      1906            36th Regiment

Stanley E. KEEN                       1908

Nancy Mary KEIGHTLY            1905

Bernard Edward M. KELLY         1904

Edward G. KELLY                      1909

Ernest F. KELLY                        1906            Royal Artillery

Harold A. KELLY                       1908

Lewis KELLY                             1901

Mary M.J.R. KELLY                  1910

Mary S.B. KELLY                       1922

Michael P. KELLY                       1925

Eleanor Marion KEMP                1903

Jane E. KEMP                            1913

Cyril Ewart KEMPTON              1905            67th Regiment

Agnes Mary KENNEDY              1905            Royal Artillery

Mary KENNEDY                       1905            Royal Artillery

Stephen W. KENNEDY              1912

Thomas A. KENNEDY                 1910

Lily P. KENT                             1921

Robert G. KENT                        1908

James Neill KEOGH                   1905            102nd/103rd Regiment

Kathleen E. KEOGH                   1909

Mark KERR                               1924

Ronald L. KERRISON                1910            Royal Artillery

James E. KEYS                          1909

Iris B. KEYWOOD                    1912

Esther Margaret KIDD              1902            9th Regiment

Violet KILL                               1902            50th Regiment

Albert KINCHETT                    1903

Alfred George KING                 1904

Alfred S. KING                        1925

Amelia Susan KING                   1905

Dorothy May KING               1903            2nd Regiment

Enid M. KING                           1916

Grace KING                              1901

Robert KING                            1904

Sidney R. KING                        1918

Leslie A. KINGSBURY               1910

Robert KINMONT                    1908

John Allen KINSELLA               1904            103rd Regiment

Peter William KINSELLA          1905            103rd Regiment

Francis KIRBY                          1908            A.H. & M. Corps

Leslie A. KIRBY                         1911             A.H. & M. Corps

Robert W. KIRKE                      1916

Alice J. KIRKHAM                    1914

Walter E. KIRKLAND                1924

Vera R. KIRTON                       1910

Carmela Clara M.U. KITCHER    1903

Emily KITCHER                         1901            A.H. & M. Corps

Albert KITE                            1916

Ernest J. KITE                         1921

Joseph E. KITE                         1919

Joseph J.F. KITELEY                1917

Polly M.L. KITELEY               1921

Edward C.J.C.A. KNIGHT          1918

Gertrude Ethel KNIGHT            1905            Royal Artillery

Pauline M. KNIGHT                   1925

May KNIGHTON                      1902            Royal Artillery

George H. KNOTT                     1912

Sydney J. KNOTT                     1913

Nora Margaret KNOWLES        1905

Reginald W. KOEPPEN               1908

Alfred J. KYBETT                     1910

Frances I. KYBETT                    1909

Roberto LAFRANCO                 1919

Constance E.C. LAMB                 1911

Jeanne D. LAMB                        1920

Edgar A.W. LAMBERT               1915

Reginald J.W. LAMBERT           1913            14th Regiment

George W. LAMPARD                1906            A.H. & M. Corps

Elizabeth A. LANCE                  1925

Doris E. LAND                          1911             48th Regiment

Phyllis R. LAND                        1913

Ivy N. LANE                            1911

Rosina V. LANE                         1913

Thomas P. LANE                        1909            Royal Artillery

William C. LANE                       1914

Ellen J. LANGDALE                  1908

Thomas D. LANGDALE               1906            Royal Artillery

Joan A. LANGLEY                     1909

Margaret M. LANGSTONE        1911

Gertrude M. LARCOMBE           1909

Alma M.O. LARGE                     1915

Alice Madoline LASSEN            1902            Royal Engineers

Hamilton J. LASSEN                 1903            Royal Engineers

John G. LAST                           1925

Muriel K. LAVERS                     1910

Stanley George LAWFORD        1903

Catherine L. LAWRENCE           1910

Irene LAWSON                        1913            48th/58th Regiment

Allan LEACH                            1909

Annie C.C.P. LEACH                1907            A.H. & M. Corps

Elliott LEACH                           1909

Ernest H. LEACH                       1918

Frank LEACH                            1910            A.H. & M. Corps

George L.J.M. LEACH                1906            A.H. & M. Corps

Albert J. LEAKEY                     1920

Louisa LEAR                              1903            Royal Artillery

Elizabeth E. LEAVOLD              1906            Royal Artillery

Ernest A. LEAVOLD                  1906            Royal Artillery

James LEDDEN                         1904            103rd Regiment

Cecilia LEE                               1907

Eileen B. LEE                             1907

Ernest Arthur LEE                    1903            4th Regiment

Hilda I. LEE                              1921

Mabel C. LEE                            1907

Raymond LEE                            1913

Walter G. LEE                           1906

Arthur J. LEIGH                       1908

Evelyn S. LEIGH                       1907

Eileen LEIGHTON                     1925

Ailsa G. LEITH                         1910

Elizabeth W. LENIHAN            1914

Charles M. LENNARD                1917

Rosie E.M. LENNARD                1920

Arthur LEUTY                          1906

Frances M. LEWCOCK               1910

May LEWCOCK                         1911

Henry Lewis LEWIS                  1903

Joyce E.M. LEWIS                1911

Norah F. LEWIS                       1913

Walter P. LEWIS                      1921

Albert J. LIDDEMORE             1914

Annie LIGHTFOOT                   1904            A.H. & M. Corps

Ester LIGHTFOOT                   1905            A.H. & M. Corps

Frederick H. LIGHTFOOT        1907            A.H. & M. Corps

George LIGHTFOOT                 1911             A.H. & M. Corps

Harry LIGHTFOOT                  1909

Ada Maud LILLIS                     1902

Richard T.H. LINCOLN             1913

Maggie LINDLEY                      1903            45th Regiment

Arthur LINGARD                      1901/1902   4th Regiment

Walter Ernest LINGARD           1903            4th Regiment

Florence Beatrice LINTON       1903            4th Regiment

Winifred P. LINWOOD             1921

Alfred LISTER                         1914

Joseph LITCHFIELD                 1903            Royal Garrison Regiment

Walter W. LITTLEFIELD         1924

Mary Emily LIVELY                  1902

Thomas James LIVELY               1903/1904   79th Regiment                

Herbert William LOCK              1904

James R. LOCK                          1909

Joan M.P. LOCK                        1911

Thomas John LOCK                    1904

Gertrude E. LODGE                   1907            56th Regiment

Mary E. LODGE                        1917

Eric W. LOFTUS                      1908

Winifred LONDON                   1905            Royal Artillery

Frances M.K. LONG                   1922

Frances M.K. LONG                   1924

Grace Eugenia LONG                 1903

John J. LONG                           1924

Margaret Melita LONG             1904

Philip LONG                              1902

Thomas William LONG               1905            35th Regiment

Patrick T. LORDING                 1923

Elizabeth LOUGHRAN               1902

Gertrude E. LOUGHRAN           1902            Royal Artillery

Richard LOUGHRAN                 1901            Royal Artillery

Teresa G. LOUGHRAN               1906            Royal Artillery

Violet V. LOUGHRAN                1908

George Albert LOUIS               1904            67th Regiment

Minnie Georgina LOVE               1904            44th/56th Regiment

Bertie H.C. LOVEGROVE           1917

Edwin Louis LOVEGROVE          1904            Royal Artillery

George F. LOVEGROVE             1914

Lucy LOVEGROVE                     1916/1917

Mary LOVEGROVE                   1916/1917

Norah Emmeline LOVELL            1901            Royal Artillery

Harry A.F. LOVETT                  1924

Betty D. LOWE                         1911

Laura Frances LOWE                 1902            Royal Artillery

Hazel W. LOWETH                 1915

Phyllis E. LUCKMAN                  1913

George Edward LUFF                 1905

Marion J. LUKEHURST             1913

Dorothy A. LUSH                      1905            50th Regiment

Gladys LUTLEY                         1920

Phyllis J. LUTLEY                     1921

Henry LUXTON                        1912

Ivy LUXTON                            1915

Winifred LUXTON                   1915

Edward Charles LYNE                1901

Winifred Elsie LYNE                 1903

Flora E.L. LYNES                      1914

George W. LYNES                     1912

William T. McBEATH                1912

June MACBETH                        1924

Marjory W. MACBETH              1922

Walter MACBETH                     1924

Duncan C. McCALLUM               1912

Mary McCALLUM                     1910

James W. McCANN                   1905            20th Regiment

Daniel T.H. McCARTHY             1906

Elizabeth McCARTHY                1903            Royal Garrison Regiment

Joseph A. McCLINTOCK           1909

Veronica P. McCONNELL           1908

Eileen Mc CONNIFF                 1904

Doris L. McCORMACK               1913

Dorothy I. McCORMACK           1915

Annie M. McCOURT                  1907

Albert V. McCUTCHEON           1903            9th Regiment

Hubert J. McDERMOTT            1920

Joyce MACDONALD                 1910

Charles J.M. McDONNELL        1908            27th Regiment

Richard McDONNELL               1904

John D.B. McFARLANE             1909

Mary E.F. MACFIE               1910

Katherine E. McGINNITY          1908

Elizabeth M. McGOWAN           1915

Norah E. McGOWAN                 1913

Hilda McINTYRE                      1912

Emily McILROY                        1902

Catherine Maggie McIVER         1904            79th Regiment

Alfred MACKAY                       1912            14th Regiment

Wilfred John McKAY                1905

Gladys E.M. McKEAN                1907

Helen I. McKEAN                      1908

Mary McKEAN                          1907

McKEAN, Female                       1906

James A. MACKENZIE              1924

Mary L. MACKENZIE                1913

Mary MACKENZIE                             1922

Vera D. MACKEY                       1912

Leslie J. MacINTOSH               1906            50th Regiment

Cathleen M. McKENNA              1925

Dorothy M. McKENNA              1924

Isabella McKINNIE                  1923

Jane C. McLAREN                     1903            79th Regiment

Alexander G.C. McCLEAN         1902            A.H. & M. Corps

Austin McMAHON                    1912

Kathleen Allawishes (sic) McMAHON   1902

Walter McMASTER                  1901

Doris E. McMENEMY                 1911

Henry J. McMENEMY               1908

Hamilton A. McNEILL                1910

John McNEILL                          1909            A.H. & M. Corps

Robert W. McNEILL                 1911             A.H. & M. Corps

Edward C. McPHERSON            1913

Mary M. McRAE                       1903            79th Regiment

Percy T. McROBIE                    1908            88th Regiment

Ellen M. McSHERRY                  1912

Lilian A. McSHERRY                  1910

John P. McVEIGH                      1907            A.H. & M. Corps

Robert McWILLIAMS              1903

Mary Melita MACRAE               1903

Frederick James MADDEN        1901            Royal Artillery

Iris M. MADDIN                      1920

George H. MADDOCK                1912

Margaret Mary MADDOCK       1904            Rifle Brigade

Ethel MADDOCKS                     1917

Margaret S. MAGILL                1924

Salvatore MAGRI                      1919

Bernard C. MAGUIRE                1925

Frances M. MAGUIRE               1918

William V.D. MAGUIRE             1909            27th Regiment

Gertrude M. MAHER                 1907            88th Regiment

Bryan J. MAHONEY                  1924

Eileen E. MAHONEY                  1917

George B. MAHONEY                1911

Mary/Maria Julia MAHONEY   1904            Royal Artillery

Patrick John MAHONEY            1903            Royal Artillery

Patrick L.C. MAHONEY             1915

Edna M. MAIN                          1916

Nellie MAIN                             1913

Denis J. MAINSTONE              1912

Mary A. MALCOLM               1916

Ronald F. MALYON                   1920

Giovanna MAMO                        1918

Giovanni MAMO                        1918

Lily MANBY                              1908

William D.T. MANGHAM           1924

Kathleen MANLEY                     1902            Royal Artillery

Henry C. MANN                        1912

Roy N. MANNING                    1912

Herbert MARCH                       1903            105th Regiment

Joseph W. MARCH                    1906            Royal Artillery

Lewis V.C.J.J. MARCH               1902            Royal Artillery

Violet I.M. MARETT                 1909

William Arthur MARLOW          1904

David K.M. MARR                      1923

Richard John J. MARRETT        1902

Margaret E.E. MARRIOTT        1908

Alfred H.B. MARSH                  1910

Benjamin MARSH                      1901

Frederick James MARSH           1903

Harry MARSH                          1901

James Joseph C.P. MARSH         1905

Joseph W. MARSH                    1906

Alexander MARSHALL              1903

Annie MARSHALL                     1904

Gertrude Melita MARSHALL     1903

Marjorie MARSHALL                1910

Thomas J. MARSHALL               1915

Joan MARTELL                         1922

Sidney MARTELL                      1924

Adeline P. MARTIN                   1912

Alfred M. MARTIN                  1908            A.S.C. C+T Corps

Doris R. MARTIN                     1907

Etty M. MARTIN                      1909

Hector James MARTIN             1903            Royal Artillery

John C. MARTIN                      1906

John W. MARTIN                     1916

Nellie MARTIN                        1901

Winifred L. MARTIN                1911

Hilary J. MARTLE                    1906            50th Regiment

Arthur W.T. MARUM                1907

Frank Alfred H. MARUM           1905

Agnes A. MARWOOD                1907

Edward G.M. MARWOOD          1909

William J. MARWOOD              1911

Charles MASON                        1902            49th Regiment

Thomas MASSEN                      1902

Frederick N. MASTERS            1905            A.S.C. C+T Corps

William Robert H. MASTERS    1903/1904   A.S.C. C+T Corps

Robert A. MATCHETT              1908

Daniel MATEER                        1910

Jane MATEER                           1905            Royal Artillery

Mary A. MATEER                     1901            Royal Artillery

Mary J. MATEER                      1902            Royal Artillery

Lawrence J. MAVIN                  1921

Michael MAVIN                        1917

Frank MAWBY                          1911

Lily MAWBY                             1908

Ivy Muriel MAXWELL              1904

Thomas J.A. MAY                      1911

Eric C. MAYES                          1913

Edward P. MAYLOR                   1923

Elizabeth D. MAYO                   1916

Miriam R.S.J. MAYO                 1913

Percy G. MAYO                         1908

Sidney MAYO                           1914

Thomas J.J. MAYO                   1921

John K.H. MEAD                       1914

Percival C.E. MEASDY               1912

Britomarte C. MEDLOCK            1911

Edna MEDLOCK                        1905            Royal Artillery

Charlotte M. MEECH                 1909

William J. MEECH                     1911

Kathleen M. MEECHAN              1910

Doris M. MELHUISH                1912

Winifred U.P. MELHUISH         1910

Vera E.M. MEMBRY                   1911

Annunziata MERCIECA              1918

Celia K. MEREDITH                  1910

Thomas J. MEREDITH               1912

Arthur V. MESSENGER             1904

Richard W. METCALFE             1913

Joseph C. MEYER                      1903            A.H. & M. Corps

Lilian Esther MEYER                  1904            A.H. & M. Corps

William Ernest A.E. MEYER       1904            A.H. & M. Corps

Agnes MIFSUD                         1919

Anna M. MIFSUD                     1921

Carmelo MIFSUD                      1918

Paul MIFSUD                            1919

Alice Winifred MILES              1905

Edith Florence MILES               1901

Frederick James MILES            1903            A.H. & M. Corps

Alfred G. MILLARD                  1910

Evelina May MILLER                 1903            Royal Artillery

Helen H. MILLER                      1913 

Henry George MILLER               1901            Royal Artillery

Alfred G. MILLS                       1906

Dora Melita M. MILLS              1904

Frederick MILLS                      1913

Frederick James MILLS            1903

Horace Edward MILLS              1901

Catherine R. MILNE                  1913

Winifred A. MILNE                  1916

Alfred MILNER                        1901

Lily F. MINNS                          1909

Albert E. MITCHELL                1911

Albert F. MITCHELL                1907

Mary Alice R. MITCHELL         1901

Sidney C. MITCHELL                1909            13th Regiment

Carmelo MIZZI                         1918

Dorothy Emily Lilian MOODY    1912             Royal Artillery

Charles W. MOON                    1913

Alfred J. MOORE                     1917

Anthony W. MOORE                  1908

Brenda Violet MOORE               1903            Royal Artillery

Cecil W. MOORE                       1909            27th Regiment

Doris Louise MOORE                 1902

Dorothy M. MOORE                  1909

Elizabeth Kathleen MOORE        1905            102nd/103rd Regiment

Ernest W. MOORE                    1906

Frederick E. MOORE                 1909

Frederick E.P. MOORE              1907

George W. MOORE                    1910

James P. MOORE                       1909

John F. MOORE                        1912

John T. MOORE                        1907

Joseph H. MOORE                     1912

Mary K. MOORE                       1913

Patrick J. MOORE                    1912

Pearl I. MOORE                        1909

Rosina M. MOORE                     1907

Simon F.J.W. MOORE               1910

Victor G. MOORE                      1908

Violet MOORE                          1914

William John L. MOORE            1902            A.S.C. C+T Corps

Elsie V. MORETON                   1913 

Emily M. MORGAN                    1908

Ivor Percival MORGAN             1904

Percy E.T. MORGAN                 1909

Cyril T. MORRELL                     1907

Edward C. MORRIS                   1906            Royal Artillery

Ethel M. MORRIS                     1909

Gwendoline P. MORRIS              1914

John A. MORRIS                      1903            6th Regiment

Winifred MORRIS                    1907            36th Regiment

Richard MOORISH                 1906

Alexander A. MORRISON         1912

Amy M. MORRISON                 1906

Daniel J.H. MORRISON            1913

Jean G. MORRISON                 1910

Pattie C. MORROUGH                1909

William B. MORTIMORE           1918

Elizabeth MORTON                  1915

Reginald K. MORTON                1912

Arthur John MOSBY                 1905

Doris MOTH                            1906

William MOTH                          1905

Margaret M. MOUNT                1911

Gladys Lilian Rowena MOUNTIFIELD       1915

Samuel MUIRHEAD                   1912

James MULLALY                       1903            22nd/24th Regiment

William Patrick MULLARKEY     1901            Royal Artillery

George P. MULVANEY               1905            Royal Artillery

John MULVANEY                      1904

Margaret E.M. MUMFORD        1910

Robert J. MUMFORD                1909

Eileen Edith J. MURPHY            1905            Royal Artillery

Frederick S. MURPHY               1925

Frederick G. MURPHY               1910

George J. MURPHY                   1909

Irene C. MURPHY                      1912

John A. MURPHY                      1923

John Owen MURPHY                  1905            Royal Engineers

Lawrence William MURPHY        1902

Michael F. MURPHY                  1924

Norman MURRAY                      1914

Samuel L. MURRAY                    1920

Teresa MUSCAT                       1918

Rosemary S.I. MUSSON            1916

Agnes F. MYATT                       1909            A.H. & M. Corps

Frederick Dennis NAGLE           1902

Carmelo J.M. NAIRN/NAVIN   1906

Ellen J. NAISMITH                  1922

James I. NAISMITH                1924

Bertram F. NALLY                     1913

Marjorie Constance NASH         1902

Joseph M. Thomas P. NAVAN     1901/1902   Royal Artillery

Matthew NAVAN                      1905

Carmelo J.M. NAVIN                1906            Royal Artillery

John NAVIN                            1901            Royal Artillery

Matthew NAVIN                       1905            Royal Artillery

Fanny NEALE                            1909

Leslie V. NEALE                        1911

NEALE, Male                            1907

Lilian G.P. NEARY                      1924

Louisa M. NEWELL                    1924

Lucy M. NEWELL                      1922

Eileen M. NEWBOLD                 1914

Phyllis L.M. NEWCOMBE           1912

Ernest E. NEWLAND                1908

Dorothy M. NEWMAN              1909

Florinda NICHOLAS                 1915

Violet NICHOLAS                     1918

Albert NICHOLLS                    1905            103rd Regiment

Doris M. NICHOLLS                 1910

Dorothy M. NICHOLLS             1921

Joseph NICHOLLS                    1903            103rd Regiment

Angelina P. NOLAN                    1925

William Anthony NOLAN           1902            Royal Garrison Regiment

Charles Edward NOONAN         1905            A.S.C. C+T Corps

Ethel D. NORMAN                    1908

Frederick R. NORMAN             1912

Alexander J. NORRIE               1910

Dudley W. NORRIS                  1915

Arthur John NORTHOVER        1904/1905   Royal Engineers

Arthur J.V. NORTHOVER         1910

Henry George NORTHOVER      1907

Lilian M.A.M. NORTHOVER       1906

May B. NORTHOVER                1908

Adrian P.W. NORTHEY              1913

James G. NORTON                   1911

Doreen B. NOTT                       1912

Hilda M. NOVERING                1902            Royal Engineers

Capel Molyneaux B. NUTTALL   1905            20th/103rd Regiment

Kathleen M. O’BRIEN                1907            88th Regiment

Nicholas O’CONNELL                1904

Michael O’CONNOR                  1907            88th Regiment

Perpetua O’CONNOR                1910

Patrick D. O’DONNELL             1909            27th Regiment

Kathleen M. O’GRADY               1912

Evelyn Norah O’NEILL              1905

George J. O’NEILL                   1903            Royal Artillery

Iris M. O'NEILL                      1921

Stanley George O’NEILL           1905

Teresa Catherine O’NEILL         1903

William D. O’NEILL                  1906            Royal Artillery

William H. O’NEILL                  1920

James O’NIELL                         1904            Royal Artillery

Owen Robert O’RAFFERTY        1903

James H. O’REILLY                   1905            2nd L. Guards

Lilian A. O’REILLY                    1902            2nd L. Guards

Kathleen Esther O’ROURKE        1905            102nd/103rd Regiment

Leonardo O’TOOLE                   1918

Mabel OLDFIELD                     1905

Philip William OLDHAM            1904

Cecil OMAN                             1909

Elsie T. ORR                             1909

James ORR                               1902            Royal Artillery

Martha C.C.A. ORR                    1906            Royal Artillery

Theresa ORR                             1909            Royal Artillery

Eileen M.B. OSBORNE               1912

Leonard E. OSBORNE                1906            50th Regiment

Muriel E.A. OSBORNE              1914

Robert James OSBORNE           1902

Eva Mabel OVENDEN/OVENDON      1902            32nd Regiment

Vera Mona OVENDEN/OVENDON      1903            32nd Regiment

Madge B. OVEREND                  1913

Doris S. OVERTON                   1909            A.H. & M. Corps

Reginald M.S. OVERTON           1911             A.H. & M. Corps

Charles L. OWENS                    1923

Percy W. OWEN                       1910

Edith M. OWENS                      1912            14th Regiment

Elizabeth A. OWENS                1908            Royal Artillery

Francis John P.J. OWENS         1902            Royal Artillery

Frederick C. OWENS                1906            Royal Artillery

George Gratus A. OWENS         1903            Royal Artillery

George John V. OWENS            1904            Royal Artillery

Ivy G. OWENS                         1914            14th Regiment

Kathleen A.P.B. OWENS            1910            Royal Artillery

Kathleen M. OWENS                 1908/1909   27th Regiment

Julia Maud M. OYNS                1901            Royal Artillery

Paul PACE                                 1918

Evelyn I. PACEY                        1909            A.H. & M. Corps

Amy V. PAGE                            1906            50th Regiment

Muriel K. PAGE                         1910

Cattandra Minnie PAICE            1903

Cedric J. PALMER                     1922

Elsie M. PALMER                      1907

Grace Mollie F.M. PALMER        1901

Gwendoline PALMER                  1914

Melita C. PALMER                     1925

Kate E. PAPWORTH                  1914

Olive Mabel PARISH                1906            Royal Artillery               

Audrey A.L. PARKER                 1912            Royal Artillery

Charles PARKER                        1903            32nd Regiment

Constance W. PARKER               1906            36th Regiment

Edmund W.J. PARKER                1916/1917

Granville Noel PARKER              1903/1904   Royal Artillery

John Charles G. PARKER            1902            Royal Artillery

Mercia/Maria Alice M. PARKER   1901                  Royal Artillery

Rex M. PARKER                        1910            Royal Artillery

Benjamin John PARKINSON      1905            67th Regiment

Francis R. PARKINSON            1920

Eileen M. PARKMAN                 1906

Thomas George H. PARKMAN     1905

William A. PARRETT                 1910

Winifred V. PARRETT               1913

Elizabeth J. PARRISH              1912

Joseph G. PATRICKSON           1913

Emma V. PARTRIDGE                1907

Frederick A.J. PARTRIDGE      1909

George W.F. PARTRIDGE          1908

Harold J. PASSEY                    1908            36th Regiment

Florence E. PATTERSON           1907

Gladys PATTISON                    1914

Donald K. PAUL                         1914

Bernard P. PAY                          1910

Grace D. PAYNE                       1914 

Ada E. PEACOCK                       1906            36th Regiment

Ernest E. PEACOCK                   1908            36th Regiment

Isaac PEAKE                             1907

Aubrey PEARCE                        1919

Cecil Edwin PEARCE                  1904            Royal Artillery

Charles J. PEARCE                    1917

George F. PEARCE                     1905            Royal Engineers

Rose Helen PEARKS                   1904

George E. PEARSON                 1910

Lydia E. PEARSON                    1908

William D. PEARSON                1906            Royal Artillery

Cecil Charles G. PEART              1903            Royal Artillery

Richard PECK                            1911

Isaac R. PEEK                          1907            88th Regiment

William PEET                            1924

Samuel PEGGIE                         1904            A.S.C. C+T Corps

Aida PENDRY                           1901

Dorothy PENFOLD                    1915

Evelyn PENFOLD                      1913

Percival C. PENNEY                   1906

Charles William H. PENNICOTT    1904         Royal Artillery

Frances Emily PENNICOTT       1902            Royal Artillery

Emily A. PENNY                        1903            50th Regiment

Edwin R. PENNY                       1909

Percival C. PENNY                     1906            50th Regiment

James PENSON                        1907            20th Regiment

James A. PERDEAUX                1921

Gwennyth PERKINS                   1922

Harold George PERKS                1903

Alfred PERRIMENT                  1903

Edna M. PERRY                         1915

Dorothy May PESCOD               1905

Alice M. PETERS                      1906            35th Regiment

Thomas J. PETTIFER                1912

Herbert J. PHEBEY                   1902            Royal Engineers

Lilian M. PHELPS                      1911

William T. PHELPS                    1910

Mary P.C. PHILLIPS                 1906            Royal Artillery

Nesta G.M.S. PHILLIPS            1914

Doris M. PHILPOTT                  1912

Walter G. PIERCE                     1913

Hubert D. PIKE                         1914

Marjorie PIKE                          1915

Marjorie H. PIKE                      1912

Dorothy M. PILKINGTON         1906            Royal Artillery

Harry PILKINGTON                 1905

Sarah A. PIMLOTT                   1908

Dorothy M. PINDER                  1913

Edward PINDER                       1910

Elizabeth R. PINDER                1911

George E. PINDER                    1911

John PINDER                           1910

William H. PIPER                      1908            88th Regiment

Maurice H. PIPKIN                  1913

Clarence Henry PLAIR               1901            45th/95th Regiment

Ronald C. PLOMER                    1910

Edward W. PLUMB                    1913

David J. POCOCK                      1923

Publio POLIDANO                    1919

Carmelo POLLACCO                  1919

Gaetano POLLACCO                  1919

Mary POLLACCO                      1923

Vincenzo B.C. POLLACCO           1920

Charles B.R. POLLOCK               1908

Winifred POLLOCK                   1908

William J. POMEROY                1915

Charles R.J. POMPA                  1908

Edward POOLE                         1906

Constance M. POPE                    1925

Phyllis O. POPPLE                     1913

Aileen PORTER                         1909

Bessie A.C. PORTER                  1908

Marie F. PORTMAN                  1912

Henry PORTER                         1907

George POTTER                        1904

Hilda POTTER                          1903

Eileen G. POUCH                       1920

Evelyn M. POUCH                     1920

Grace M.S. POULTON               1915

Henry F. POULTON                  1910

Ralph D. POULTON                   1916/1917

Frederick J.P. POVEY               1915

Alfred Edwin POWELL              1904

Ernest Henry POWELL              1903            4th Regiment

George H. POWELL                   1909

Marion J. POWELL                  1907

Winifred Alice POWELL           1905

Mary Bridget POWER               1903

Albert Robert E. PRATT           1901

Hilda M. PRATT                        1910

Emily D.K. PREBBLE                  1909

Evelyn E. PREBBLE                    1911

Cecil W. PREWETT                   1909

Albert E. PRICE                        1921

Hubert A. PRICE                       1922

Arthur PRIDMORE               1905

Hilda M.B. PRIOR                     1910            27th Regiment

Reginald H.K. PRIOR                 1915

Melita May PRITCHARD           1904

Michael Peter PROOPS              1905

Jean McE. PRYCE                      1907

William H. PRYCE                      1911

Antonia PSAILA                       1918

Joan M. PULLEN                       1912

Dorothy V.I. PURCHASE           1909

George E. PURT                         1911

Maud V. PURT                           1909

John T. PYLE                            1917

Everilda M.D. QUARRELL         1910

William B. QUAYLE                   1914

William Walter QUELCH           1905

Evelyn C. QUEREE                    1909            A.H. & M. Corps

Sydney George QUEST             1902

Arthur C. QUIANLAN              1908

George Lawrence QUIANLAN   1903

Mary M. QUINN                      1909

Reginald Frances H. QUINN      1902

Rose A. RAFFERTY                    1908            88th Regiment

Edith Melita RAINEY                1901            Royal Engineers

Robert Samuel RAINEY             1903            Royal Engineers

Rowland W.T. RALPH                1920

Charles Edward RAMKIN           1902            20th Regiment

Lilian M. RAMMELL                   1907            A.S.C. C+T Corps

Elizabeth M. RAMSAY              1907            20th Regiment

John C. RAMSEY                       1910

Fortune RANSLEY                     1901            Royal Artillery

Mary L. RANSLEY                    1919

Frank G.H. RAPSON                  1914

Florence RATCLIFFE                1908            8th Regiment

Stanley R.A. RATCLIFFE          1920

Albert RATHBONE                   1905

Charles Henry RATHBONE        1903

Phyliss H. RAVENSCROFT         1910

Robert J. RAWBONE                1914

George W. RAWDEN                 1906            50th Regiment

Matilda May RAWDEN             1904            50th Regiment

Melita Alice RAWDEN              1903            50th Regiment

Walter John RAWDEN              1905            50th Regiment

Florence E. RAWLINS              1910

Ada M. RAYER                          1907            A.H. & M. Corps

Maurice W. RAYSON                1911

Sidney R. RAYSON              1909

Jane Margaret READ                1905

Jessie READ                             1915

Nicholas Joseph REDDING        1904

Phyllis M.K. REDMAN                1913

Ronald W. REDMAN                  1914

Elsie A. REEDER                       1908

Madge H. REEDER                     1912

Sarah E. REEDER                      1908

Evelyn G. REES                         1905            Royal Artillery

Joan L. REEVES                        1913

John S. REEVES                        1905/1906   102nd/103rd Regiment

Lilian B. REEVES                       1910

Miriam E. REEVES                    1912

Arthur W. REID                       1912

Catherine REILLY                      1903            Royal Artillery

Robert B. REILLY                     1908

William I. REITH                      1923

Kingsley G. RENDELL                1922

Clarice M.M. RICHARDS           1910

Marjorie C. RICHARDS             1912

Frank Stanley RICHARDSON    1905            44th/56th Regiment

George C. RICHARDSON           1912

George W. RICHARDSON         1911             58th Regiment

Harold A. RICHARDSON          1913

Phyllis C. RICHARDSON           1914

James Henry RICKETTS/RICKITTS   1902 Royal Artillery

Peter T.C. RIGGS                      1924

Bernard RILEY                          1904

Robert RING                            1904

Albert Ernest RIORDAN           1902

Arthur RIPLEY                         1906            105th Regiment

Frederick M.L. RISING            1924

Henry J. RISING                     1915 

William John D. RIVETT           1905            56th Regiment

Edward A. RIXON                    1903

Eileen ROACH                           1904            76th Regiment

Mary E. ROBERT                      1906            Royal Artillery

Alex (Alice) ROBERTS              1919

Florence E. ROBERTS                1906            Royal Artillery

Gwendoline M. ROBERTS           1911             Royal Artillery

Harry ROBERTS                       1910

James Adam P.J. ROBERTS        1902            6th Regiment

Jesse Maud ROBERTS               1904            Royal Artillery

John W. ROBERTS                    1921

Nelly ROBERTS                        1910

Percival Frederick ROBERTS     1901            6th/44th Regiment

Victor P. ROBERTS                 1924

Violet D.S. ROBERTS                1922

Violet M. ROBERTS                   1908

Edward V. ROBINSON              1925

Ernest C. ROBINSON               1915

Norman R. ROBINSON             1913

Walter M. ROBINSON             1918

William James L. ROBINSON    1903            Royal Artillery

Emily F.B. ROBSON                  1909

Lilian M. ROCHE                       1915

Veronica B. ROCHE                    1909

Eva C. RODDY                           1912            58th Regiment

Henry C. RODGERS                   1909

Marie A.C. RODGERS                1913

Charles William ROE                 1903

George ROE                              1908            Royal Artillery

Gladys ROE (twin)                     1907            Royal Artillery

Vera ROE     (twin)                    1907            Royal Artillery

Alfred E.J.F.P. ROGERS            1916

Alice Mary ROGERS                 1905            50th Regiment

Frederick C.G. ROGERS             1906            50th Regiment

Harry ROGERS                         1904

Henry Albert ROGERS              1902

Jack ROGERS                           1904

Lilian Elizabeth ROGERS           1904            50th Regiment

Mary ROGERS                          1903

Mary ROGERS                          1920

Richard G. ROGERS                   1917

Robert ROGERS                        1903

Mary Melita ROLFE                  1903            48th Regiment

Robert G. ROLFE                      1902            48th Regiment

Catherine M. ROONEY              1912

Kathleen ROONEY                     1905            56th Regiment

Frederick G.H. ROSE                1910

Catherine M. ROSS                   1915

Elizabeth Josephine ROSS         1905            Royal Artillery

Georgina ROSS                         1917

Jessie R. ROSS                         1914

Joseph A. ROSS                        1907

Wilson John ROSS                    1903

ROSS, Female                           1903

Catherine M. ROSSITER           1906            A.H. & M. Corps

Ernest Henry J. ROSSITER      1903            A.H. & M. Corps 

Jack ROSSITER                       1903

Joseph A. ROTHERY                 1910

Pritchard Alfred ROUTLEY       1904

Cyril ROWBOTTOM                 1909

Leonard ROWBOTTOM             1911

Aileen N. ROWE                       1908

Albert William ROWE               1904

Annie Doreen ROWE                 1905

Charles C. ROWE                      1906

Ernest Victor ROWE                 1905

William ROWE                          1906

Albert S.E. ROWLAND             1921

Ellen RUDD                               1901            47th/81st Regiment

Robert Dennis RUDD                 1901            Royal Artillery

Charles RUGENSTEIN              1903            4th Regiment

Lilian Elizabeth A. RULE            1904            67th Regiment

Bertie L. RUMMINS                  1912

Edith M.J. RUSSELL                 1909

James A.G. RUSSELL                1908/1909   27th Regiment

Leonard B. RUSSELL                 1912

Samuel J. RUSSELL                  1911

Albert E.B. RUTH                     1910

Daniel RYAN                           1903            4th Regiment

John J. RYAN                           1910

Frederick A. RYMILLS              1915

Charles J. SAINSBURY             1908            Royal Artillery

Edward G.J. SAKER                  1909

Harriet SAKER                         1904            Royal Artillery

John D. SAKER                         1906            Royal Artillery

Mary C. SAKER                         1908

Carmela SALIBA                       1918

Evelyn M. SALLISS                  1921

Mary B. SALOMONE                1907

Rosina SAMMUTT                     1918

Charles R.F. SAMPSON             1909

Ida SANDS                              1910

Mary A. SANKEY                      1916

Jack E.C. SARGEANT               1908

Cyril A. SAUNDERS                 1908

Edith M. SAUNDERS                1912

Frances D. SAUNDERS             1906            50th Regiment 

Irene V. SAUNDERS                 1913

James Charles SAUNDERS        1904            67th Regiment

John C. SAUNDERS                  1906

Ada Pauline SAWYER                1903            60th Regiment

John E. SCARFF                        1910

Michael B. SCARFF                    1911

Nora J. SCERRI                        1919

Charles SCHALK                       1908

Annie SCHOFIELD                    1901            20th Regiment

Ellen J. SCHOFIELD                 1908            A.S.C. C+T Corps

Ernest W. SCHOFIELD             1908

John H.A. SCHOFIELD             1905            Royal Engineers

Thomas G. SCHOLES                 1912

Emmanuel F.P. SCIBERRAS        1918

Carmelo SCICLUNA                  1920

Harold D’A. SCOREY                 1920

Joseph M. SCOREY                   1921

Albert E. SCOTT            Between 1901 and 1905

Annie SCOTT                            1916/1917

Leslie Bernard SCOTT               1902

William H. SCOTT                    1906

Harry Woodes SCRUTTON       1905            56th Regiment

Irene Gertrude SEARE              1902            6th Regiment

Gwendoline Lilian SEDDON        1901            Royal Artillery

Arthur E. SEDGLEY                  1909            A.H. & M. Corps

Frank E.J. SELL                        1925

Francis G. SEXTON                  1913

Phoebe E. SEYERS                     1911

Annie SHACKLETON                 1913

George SHACKLETON               1914

John T. SHAKESPEAR               1911

Margaret C. SHAKESPEAR        1910

William Thomas SHAKESPEARE   1903/1904

Gordon A. SHANKS                   1924

Walter G. SHANKS                   1923

Frederick SHARMAN                1912

Annie SHARP                            1903

Edward SHARP                         1902            20th Regiment

Ethel SHARP                             1902            50th Regiment

Ivor William SHARP                 1905

Nelly Ethel SHARP                    1904

Florence M. SHAW                   1906

John C. SHAW                          1924

Mary E. SHAW                         1925

Kathleen E. SHAXON                1920

Edward Frederick SHEAR         1901            6th Regiment

George William SHEAR/SHEARER     1902  4th Regiment

Charles J. SHEARSTONE          1915

Elizabeth E. SHELLEY               1913

Marjorie C. SHELLIS                1902            Royal Artillery

Vera Emily SHELLIS                 1901

Leslie R. SHEPPARD                  1913

James H. SHERLOCK                 1904            20th Regiment

Patrick SHERLOCK                1905            20th Regiment

Charles SHERMAN                    1913

Francis G. SHERMAN                1910

Mary A. SHERMAN                  1911

Donald SHERRIFF                     1910

Williamda J.G. SHERRIFFS       1923

Ellen/Eileen M. SHIELDS          1906            50th Regiment

Elsie Melita SHOLL                   1901            Royal Artillery

Jessie S. SHORE                       1923

Margaret E. SHORE                  1924

Alfred D. SHOREY                    1910

Elizabeth Dominica SHOREY      1902            Royal Artillery

Lucy SHOREY                           1903            Royal Artillery

Violet E. SHOREY                     1907

Evelyn F. SHORT                      1907

Frederick Joseph SHORT          1904            Royal Artillery

Maurice G. SHORT                    1910

George SHORTER                     1901            6th Regiment

George T. SHORTER                 1917

Maud E. SHORTER                    1902            6th Regiment

Alfred J. SHOTTER                 1922

Frank A. SHOWELL                  1908

Winifred Elizabeth SILKE         1905

Angelina SILLATO                    1920

Lewis SILLATO                        1918

William R. SIM                         1923

Henry SIMPSON                      1919

John L. SIMPSON                    1907            20th Regiment

Reginald W. SIMPSON             1910

Robert Arthur J. SIMPSON     1903

Walter J. SIMPSON                1910

Enid SIMS                                1901

George Henry J. SIMS              1905            Royal Engineers

Kenneth H. SINGLETON           1920

Edmund A. SINGLETON            1913

Edward John SKIGGS               1904            50th Regiment

Irene Gwendoline SKIPPER        1903

Alexander W. SLANE                1910

Frank SLANE                           1910

Molly  SLANE                           1912

Annie W. SLATER                     1917

Hilda SLATER                           1906

Kenneth L. SLATER                   1921

Maud A. SLATER                      1903            Royal Artillery

Winnie A. SLATER                    1917

Thomas SLATTERY                   1908            88th Regiment

John D. SLEE                            1924

Albert E. SLEIGHT                   1915

James A. SLEIGHT                   1913

Charles E. SMALL                     1906

Elsie M. SMALL                        1901            Royal Artillery

Phyllis E. SMALL                       1911             13th Regiment

Thomas James E. SMALL            1905

Thomas SMALLEY                     1902            20th Regiment

Alexander D. SMART                1912

Edward J. SMEE                       1911

William P. SMEE                       1910

Alfred E.A.P. SMITH                1920

Alice J. SMITH                        1903            Royal Artillery

Alice M. SMITH                       1906            Royal Engineers

Arthur H. SMITH                     1907

Cyril R. SMITH                        1910

Doris V. SMITH                        1921

Dorothy L. SMITH                    1908            Royal Artillery

Dorothy M. SMITH                   1906

Eliza Alexandra SMITH            1902            20th Regiment

Ellen SMITH                            1907

Ernest Charles SMITH              1903            Royal Artillery

Florence Annie M. SMITH         1901            6th Regiment

Florence Irene SMITH              1905            20th Regiment

Frederic G. SMITH                   1922

Frederick W. SMITH                1912

George H. SMITH                     1909

George R. SMITH                     1918

Gladys Rosaline SMITH             1902            6th Regiment

Grace SMITH                           1914

Harry S. SMITH                       1907

Helen R. SMITH                       1905            Royal Engineers

Henry F. SMITH                       1906

Henry J. SMITH                       1908            88th Regiment

Henry W. SMITH                     1911

Hilda E. SMITH                        1913

John E. SMITH                         1906            20th Regiment

John Frederick SMITH             1901

John J. SMITH                         1905            Royal Engineers

Joseph F.G. SMITH                   1909            12th Regiment

Kathleen Elizabeth SMITH        1904            Royal Artillery

Kathleen M. SMITH                  1921

Kathleen R. SMITH                   1913

Kenneth W.O. SMITH                1922

Lawrence T.C. SMITH               1910

Lilian M. SMITH                       1916

Mabel SMITH                          1906            56th Regiment

Mabel L. SMITH                       1912

Mabel L. SMITH                       1915

Margery D. SMITH                   1910

Mary E.S. SMITH                     1919

Patrick V. SMITH                     1913

Philip H. SMITH                       1914

Reginald A. SMITH                   1920

Rhoda Alice M. SMITH             1904            Royal Artillery

Robert SMITH                         1904            35th Regiment

Rosy J. SMITH                         1915

Violet G. SMITH                       1908

Alfred T. SNOOK                     1906

Dorothy M. SNOW                    1924

Mary R. SNOW                        1915

Mary E. SOANES                     1905            Royal Artillery

Oscar William J. SOANES        1903

William A. SOANES                  1903            Royal Artillery

Mabel SOLLY                           1903

Evelyn SOLOMON                    1908

Frederick J. SOUGHTON         1915

Olive P. SOWRY                        1914

Albert Edward SPARROW         1904

Beatrice SPARROW                  1904            77th/A.H. & M. Corps

Dorothy L.J. SPARROW            1906

Dorothy May SPARROW           1902            A.H. & M. Corps

Frank SPARROW                      1908            12th Regiment

John W. SPARROW                  1910

William Albert SPEED              1904            Royal Garrison Regiment

Mary L.S. SPENCE                    1907

William Donald SPENCE            1905

Arthur R.E. SPENCELEY            1920

Esther E. SPENCELEY               1922

Dorothy Sybil SPENCER           1904

Violet K. SPENCER                    1912            14th Regiment

Elsie M. SPILLANE                  1906

Elia SPITERI                            1920

Giorgio SPITERI                       1919

Ludgarda M. SPITERI               1919

Micolina E.C. SPITERI              1918

Rita P.M. SPITERI                    1918

Speranza E.P. SPITERI             1918

Harold H. SPOWAGE                1908            A.H. & M. Corps

Ethel Melita SQUIRES             1902

Victor J.H. STAFF                    1913

George H. STAGG                     1923

Grace E. STAGG                       1921

James William STAMP              1901            Royal Artillery

Thomas W. STANTON              1911             58th Regiment

Olive W.D. STANWORTH        1924

Amelia A. STARMER                 1913            58th Regiment

George  STARMER                    1911             58th Regiment

James STAVERT                       1912

Ronnie A. STEEL                       1925

William A. STEELEY                 1924

John STEER                              1902

Clifford F. STENNER               1913

Margaret Grant STEPHEN        1902            Royal Artillery

Rebecca STEPHEN                    1904            Royal Artillery

Benjamin G. STEPHENS             1910            Royal Artillery

James STEPHENS                     1906            Royal Artillery

Millicent Emily STEPHENSON  1901/1902   Royal Engineers

Albert A.A. STEVENS              1922

Frederick William STEVENS     1901            47th/81st Regimen

Harry L. STEVENS                   1906            Rifle Brigade

Mary B. STEVENS                    1906            A.H. & M. Corps

Richard S.W. STEVENS            1920

William James STEVENS           1904

Beatrice M. STEWART             1912

Charles STOAKES                    1905            Royal Artillery

Florence Elizabeth STOKES      1905

Christobel L. STOKOE               1901            Royal Artillery

Ethel Maude STOKOE               1903            Royal Artillery

Ernest C. STONE                      1906

Eunice L. STONE                      1901            Royal Artillery

Francis John STONE                 1902            Royal Artillery

Hilda M. STONE                       1902            Royal Engineers

Marjorie E. STONE                  1908            12th Regiment

Mary N. STONE                       1906            Royal Artillery

Maud B. STONE                        1909

Vera M. STONE                        1908

Winifred D. STONE                  1906

Winnyfred A. STONE               1908

Janet Florence STORRIE          1901            45th Regiment

Marjorie A.K. STOTHERT         1905

Constance Londrigan STOTT      1905            Royal Artillery

Evelyn M. STOTT                     1920

Caroline Louisa STREET            1903            Royal Artillery

Florence Matilda STREET         1905            Royal Artillery

William W. STREVENS             1913

William J. STRICKLAND          1921

Frederick H. STRIDE                1906

Flora E.S. STRIPP                     1916

Harry Augustus STROUD           1904

Charles J. STUART                   1921

William A. STUART                  1923

Alexander SULLIVAN               1916

Alice SULLIVAN                      1916

Christine St.A. SULLIVAN        1906            36th Regiment

Edward Richard SULLIVAN      1905            Royal Engineers

Harold Leo SULLIVAN              1903

John J. SULLIVAN                   1924

Doris E. SUMMERFIELD           1912            14th Regiment

Richard SUMNER                      1902            4th Regiment

Frederick G. SUTCLIFFE          1917

William A. SUTCLIFFE             1915

Janet SUTHERLAND                1910

Margaret SUTTIE                    1902

George Leonard SUTTON       1904

Kathleen Melita SUTTON          1901

Cyril Eastman SWANSON         1901            Royal Artillery

John O.W. SWINDLEHURST    1923

Joseph R.F.P. SYCKELMOORE    1916

William J. SYMONS                 1906

Constance E. TAGGART             1909

Patrick D. TAGGART                 1911

Alexander TAIT                       1907

Lilian Theresa TALBOT             1904

Charles F. TANNER                   1916

Reginald John TANNER             1903            Royal Artillery

Gertrude TARBOX                    1910

Marjorie Etta TARRANT           1904            67th Regiment

Ada M. TAYLOR                       1917

Doreen Iris C. TAYLOR             1904            A.H. & M. Corps

Ethel M. TAYLOR                      1909

Florence Edith TAYLOR             1903

Frederick G. TAYLOR               1905            56th Regiment

George E. TAYLOR                    1906            Royal Artillery

Melita Grace TAYLOR               1903            Royal Artillery

Sydney Edwin G. TAYLOR          1902            A.H. & M. Corps

Thomas Henry TAYLOR             1903

Anthony TEDUCO                     1918

Frederick T.J. TEERS               1915

Eric TEMPERTON                     1921

Alaric E. TEMPLE                     1924

George D. TEMPLE                    1923

Catherine I. TERRY                   1910

Harry THACKER                       1914

Agnes THOMAS                        1901            Royal Artillery

Eileen M. THOMAS                   1914

Gwendoline S. THOMAS            1912

Michael John J. THOMAS         1905            Royal Artillery

Thomas G. THOMAS                  1913

Winifred F. THOMAS               1913

Charles E. THOMPSON             1922

Edith THOMPSON                    1901

Francis E. THOMPSON             1907            36th Regiment

Richard THOMPSON                1905            20th Regiment

William E. THOMPSON             1909

Evelyn M. THOMSON               1910

Kenneth M. THOMSON             1912

Peter W. THOMSON                 1922

William THOMSON                  1911

Ena M. THORLBY                      1906

Winifred E. THORLBY               1910

Alexander THORNE                  1903

Gertrude THORNHILL              1912            14th Regiment

Catherine Grazia G. THORNLEY   1903

Ernest George THORP               1901            Royal Artillery

John Victor H.B.J. THORP         1902            Royal Artillery 

William Walter TICKLE            1902

Elizabeth V. TICKNER               1918

Horace W. TICKNER                 1915

William George I. TIMMS         1903            Royal Garrison Regiment

Leslie W. TINGLEY                   1910            Royal Artillery

Wilfred Harry TITCHENER      1901            Royal Artillery

Barbara P.C. TODD                    1912

Ivy M. TODD                           1917

Leslie H. TODD                         1918

Robert TODD                           1902            Royal Garrison Regiment

John R. TOLLEY                        1915

William G. TOLLEY                    1915

Margaret Angela G. TOMLIN    1905            Royal Artillery

Priscillia Alexandra TOMLIN    1902            Royal Artillery

Edward TOMLINS                    1904

Florence M. TOMLINSON        1921

Richard Austin TOMLINSON    1905

Vera May TOMLINSON            1903            4th Regiment

Frank TONKINSON                 1909

Cecil E.G. TOOGOOD                1911

Eric F. TOOGOOD                    1914

Maurice TOONE                       1910

Rose G. TOONE                        1907

Richard L. TOVELL                   1911

Wilfred W. TOVELL                 1912

Sheila E. TOWNSON                1922

Stewart G. TOWNSON             1921

Albert Henry TRASK                1903            Royal Artillery

Elsie TRASK                            1904/1905   Royal Artillery

Frederick G. TRASK                  1915

Bertha TRIPPAS                       1905

Doris F.E. TROBRIDGE             1911

Anthony TROISI                      1918

Michael Rennie TROUGHTON    1903            Royal Artillery

Frederick R. TROUT                 1918

Patrick Arthur TROWER           1903

Constance M. TRUMPER             1914

Leslie F. TRUMPER                    1912

Arthur J. TRURAN                 1910

Winifred R. TRURAN                1908

Doris C. TUBB                           1912

Helen M. TUBB                         1915

Norah M. TUBB                         1911

Bertha Elizabeth TUCKER          1905            Royal Artillery

Bertha Melita TUCKER              1904

Constance B. TUCKER                1917

Ernest P. TUCKER                     1920

Frederick W. TUCKER               1908

Edith TURNBULL                      1905            Royal Artillery

George H. TURNBULL               1907            Royal Artillery

Leslie J. TURNBULL                 1909

Blanche V. TURNER                   1908

Nellie V.H. TURNER                  1922

Reginald L. TURNER                  1924

Richard TURNER                      1904            102nd/103rd Regiment

Vera I. TURNER                       1912

William TURNER                       1901            47th/81st Regiment

Florence E. TURNHAM              1921

Rosina H. TURNHAM                 1923

Hilda Grace TURRINGTON       1902            Royal Artillery

Lily Louisa TURRINGTON         1904

Henry Robert TYE                    1903

Gertrude Mary TYLER               1901            6th Regiment

Ellen Margaret T. TYRRELL       1903

John TYRRELL                          1921

Robert M. TYRRELL                  1919

Edward George UNDERHILL      1901            45th/95th Regiment

William UNDERWOOD             1902            Royal Artillery

Georgina VAN BUREN               1906

Ernest VAN WALWYK              1908

Paul G. VARNFIELD                  1906/1908   12th Regiment

Ruth G.M. VARNFIELD             1910            12th Regiment

Elena VELLA                             1919

Edward N. VENTHAM               1908/1909

Marjorie B. VENTHAM             1906            Royal Artillery

Grace Margaret VICKERS         1904            A.H. & M. Corps

Rupert J.M. VICARS                1921

Evelyn M. VICKERY                   1911

Gwendoline VIER                       1903

Mary VIER                               1904

George Churchward VIGGERS    1905

Hilda VIGGERS                         1907

Ruby L. VINEAL                       1903            34th Regiment

Christina Gladys L. VIVIAN      1903            57th Regiment

Hilda Eileen VOISEY                 1905

Albert W. VOKES                     1919

Ivy M.B. VOKES                       1914/1915

Veronica VORZANGER              1915

Eileen M. VOWLES                   1923

Norman C.G. VOWLES               1924

William F.G. WADE                   1915

Gabrielle L.E. WADLOW           1914

Ernest G. WAKEFIELD              1909

Elizabetta WAKEFORD             1915

Kenneth W. WALDEN                1914

Florence WALKER                     1901            47th/81st Regiment

Frederick C. WALKER               1924

Henry George WALKER             1901

Walter W. WALKER                  1911

William F.H. WALKER               1912

William V. WALKER                  1911

Valentine C.I. WALL                  1906

William A. WALL                      1911

John Anthony P. WALLEY          1905

Mary WALLEY                          1906            A.S.C. C+T Corps

William A. WALLEY                  1905            A.S.C. C+T Corps

Dorothy May WALLIS              1905

Ethel M. WALLIS                     1906

Geoffrey WALLIS                    1905            35th Regiment

John S. WALLIS                       1908

Mary WALLIS                          1906

Albert E. WALMSLEY               1920

Doris M. WALSH                      1913

Gladys G.I. WALSH                  1909            27th Regiment

Mary F.J. WALSH                    1907            88th Regiment

Bessie F. WALTON                   1914

Cecil G. WALTON                     1912

Stanley J. WALTON                 1906            Royal Artillery

Violet Dorothy M. WALTON      1902            Royal Artillery

Winifred H. WALTON              1906            Royal Artillery

Beatrice M. WANSTALL           1914

Alec C. WARD                          1911

Cecil V.A. WARD                       1916

Charles WARD                          1902            A.H. & M. Corps

Charles A. WARD                      1910

Charles B. WARD                      1908

Francis J. WARD                      1921

Geoffrey G. WARD                   1924

George WARD                           1901

John Ernest WARD                   1902            4th Regiment

John W. WARD                         1916

Joseph Alexander WARD           1904            79th Regiment

Rosetta P. WARD                      1919

Elias B. WARE                          1911

Dorothy Ellen WARINER           1905

Anna Mary WARREN                1903

Winifred Maud WARREN          1904

Katherine M. WATERSON         1913

Francis John WATKINS            1902

Christopher A. WATKISS         1909

Irene M. WATKISS                  1912

Ada G. WATSON                      1906            Royal Artillery

George A. WATT                      1913

Elizabeth I.A. WATTS              1907

Florence E. WATTS                  1909

Florence Maud WATTS             1904

Leslie J. WATTS                      1911

Percival C. WATTS                   1909

Mabel WATTS                         1905

Edward L. WAY                        1923

Winifred M. WAY                     1923

Louisa M. WAYTE                     1911

George Henry WEAVER             1902

Dorothy Mabel WEBB               1904

Edward J. WEBB                       1907

Ethel L. WEBB                          1913

Francis W.H. WEBB                  1913

Raymond E. WEBB                     1914

Robert William C. WEBB           1905            44th/56th Regiment

Ronald C.A. WEBB                     1913

William Henry WEBB                1904

Frederick G. WEDGBURY          1909            Royal Artillery

Harry F. WEDGBURY                1907            Royal Artillery

Nellie Agnes WEDGBURY          1905

Charles Frederick WEEKS         1904

Ronald W. WEEKS                    1925

Lewis W.G. WEIR                      1907

Arthur R. WELLS                      1912

Ivy A. WELLS                          1914

Mabel Agnes WELLS                 1904

Norris C. WELLS                      1910

John H.W. WENMAN                1914

Betty WEST                             1914

Edmond J.F. WEST                   1910

Edward Samuel WEST               1903            50th Regiment

George P. WEST                        1907

Joan M. WEST                         1913

John George J. WEST               1902            Royal Artillery

John J.E. WEST                       1909

John W.E. WEST                      1914

Joseph A. WEST                       1911

Joseph B. WEST                       1919

Joseph Ernest WEST                1905            50th Regiment

Maria Carmela WEST                1904

Rose E.A. WEST                       1906            Royal Artillery

Victor John G. WEST                1904            Royal Artillery

George Ernest WESTBROOK     1904

Leinora Prescilla WESTBROOK  1903

Margaret G. WESTBROOK        1906

May W. WESTBROOK              1908

Frederick J. WESTMACOTT    1914

Edith M. WESTON               1914

Samuel Patrick WESTON          1903            Royal Artillery

Robert T. WHALLEY                 1921

Alice N. WHEATLEY                 1915

Alfred John WHELAN              1905            Royal Artillery

Constance V. WHELAN              1901            6th Regiment

Frederick Denvers WHELAN     1901            6th Regiment

Thomas C. WHITBY                   1908

Alistair G. WHITE                    1911

Charles Alfred WHITE             1903

Daniel G. WHITE                      1921

Edward/Albert WHITE            1905            67th Regiment

Francis J. WHITE                    1908

Lilian E. WHITE                       1913

Eileen D. WHITEHEAD             1921

Roy A. WHITNELL                   1915

Ruth E. WHITE                         1922

Kathleen R. WHYMARK              1921

Violet A. WHYMARK                 1920

Walter F. WHYMARK                1918

William G. WILBRAHAM           1907            Royal Artillery

Doris A. WILBY                        1912            58th Regiment

Florence Alexandra WILDE       1902            20th Regiment

Geoffrey WILDE                      1905            20th Regiment

John T. WILKINSON               1918

Joseph WILKINSON                1916

Bertram C. WILLENBRUCH       1907

Vera L. WILLENBRUCH            1911

Albert C. WILLIAMS               1921

Annie B. WILLIAMS                 1906            Royal Artillery

Beatrice WILLIAMS                 1904

Cyril D. WILLIAMS                 1903            6th Regiment

Ernest D. WILLIAMS               1924

Eva Melita WILLIAMS             1904

George W. WILLIAMS              1913

Henry C.J. WILLIAMS             1920

Irene Minor WILLIAMS           1901            6th Regiment

James G.E. WILLIAMS             1908

Lily R. WILLIAMS                   1913

Mabel M. WILLIAMS               1915

Myra M. WILLIAMS                1911

WILLIAMS, Female                  1904

Hilda Louise WILLIAMSON      1905            20th Regiment

Joseph H. WILLIAMSON         1907            20th Regiment

Yvonne L.A.M. WILLIAMSON   1917

Constance G. WILLIS                1911

Emma WILLIS                          1905

Margaret WILLIS                    1923

George R. WILSHAW               1916

Mary WILSHAW                      1913

Maude WILSHAW                    1914

Barbara WILSON                     1912

Elizabeth WILSON                   1901

Herbert Lionel WILSON           1903            4th Regiment

Herbert H.J. WILSON             1910            12th Regiment

James A. WILSON                   1911

Mary A. WILSON                    1909            27th Regiment

Neta A.M. WILSON                 1912

Richard J. WILSON                 1911

William A. WILSON                 1910

Kenneth Nelson WINGROVE      1905            56th Regiment

Francis Charles WINTER           1903/1904   9th Regiment

Patricia M. WITHY               1920

Veronica WITT                         1924

Richard C. WONNACOTT         1911

Clarence Alfred WOOD            1904

Ernest W. WOOD                     1906            50th Regiment

Ethel E. WOOD                         1922

George H. WOOD                      1918

Joan M.C. WOOD                     1912

Lilian F. WOOD                        1906            Royal Artillery

Norah Kathleen WOOD              1901            45th/95th Regiment

Thomas Frederick WOODFIELD   1901         6th Regiment

Cecil Charles E. WOODGER       1901

Stanley Ashdown WOODGER     1904

Connie M. WOODMAN              1910

Ethel WOODS                          1910

Freda E.P. WOODS                   1912

Margery E. WOODS                 1910

Nellie E. WOODS                     1914

Annie E. WOODWARD              1915

James J.C. WOODWARD          1909

John L. WOODWARD               1919

Melita M. WOODWARD           1909

Charles E. WOOLARD               1909

Lawrence G. WOOLARD            1911

Rowland Y. WOOLARD              1908            A.S.C. C+T Corps

Mary L. WOOLAWAY               1907

Harry W. WOOLGER                1913

Florence Annie WOOLNOUGH   1905/1906

Robert William C. WOOLTORTON   1903     Royal Artillery

Colin Alfred WOOLVERIDGE    1905

Leonora Annie WOOLVERIDGE 1904

Grace Elsie WREN                    1904            50th Regiment

James Henry WREN                  1905            50th Regiment

Frank H. WRIDE                       1911             13th Regiment

Eileen R.M. WRIGHT                1905            Royal Engineers

Harold Edward WRIGHT           1901            Royal Engineers

Harry WRIGHT                        1924

Lilian Edith WRIGHT                1902

Robert WRIGHT                       1916

Winifred A. WRIGHT               1907

Henry Edward WYLES               1905

Jonathan WRIGHT                    1914

Kathleen T. WYLES                   1906

James WYLIE                           1912

Joan O. YALE                           1920

Kathleen YARDLEY                    1911

Henry W. YATES                      1909

James A. YATES                       1910

Douglas G. YENDOLE                1910            13th Regiment

Martha YORK                            1910

Edward W.A. YORKE                 1913

Charles J. YOUNG                    1924

Constance Winifred YOUNG      1903

Edward C.A. YOUNG                 1920

Elsie M.R. YOUNG                    1922

Espedito Aleaxander G.J. YOUNG   1903      Royal Artillery

Margaret Ada YOUNG              1905            Royal Artillery

Mary J. YOUNG                       1908

Richard R.C. YOUNG                 1910

Frederick G. YOUNGS              1906            Royal Engineers

Arthur ZAMMIT                       1919

Carmela ZARB                           1921

Joseph ZARB                            1920

Maria S. ZARB                          1918

Teresa ZARB                            1920

Wilfred ZARB                          1918

 

Back to Indexes