BRITISH FORCES CHURCH BAPTISMS

to 1925

 

The British Forces churches used for these baptisms were the Barracca Church, Valletta, Christ Church - Pembroke, St. Luke's Church Tigne, St. Matthew's Church - Ricasoli and St. Oswald's Church at Imtarfa. The ceremonies were carried out by Chaplains to the Forces. Most were from the Army but this file includes about seventy baptisms of Royal Navy, Royal Air Force and civilian babies. 

 

Joan ACWORTH, the daughter of Phyllis Doreen Bousfield and Bernard Acworth, Lieutenant, Royal Navy, born 26th May 1914, baptised 21st June 1914

 

Herbert Harold ADAMS, the son of Catherine Violet and Herbert Adams, Sergeant, 2nd Battalion, Scottish Rifles, born 3rd November 1913, baptised 23rd November 1913

 

Frank St. Elmo ALLCOCK, the son of Lily Rose and Frank Allcock, Bombardier, Royal Garrison Artillery, born 22nd March 1914, baptised 6th April 1914

 

Beryl Norah ALLEN, the daughter of Norah Anita and Robert Lloyd Allen, Sergeant, Royal Engineers, born 15th June 1919, baptised 2nd July 1919

 

Ronald Lloyd ALLEN, the son of Norah Anita and Robert Lloyd Allen, Sergeant, Royal Engineers, born 25th July 1921, baptised 15th August 1921

 

George Gordon ANDERSON, the son of Margaret and James Anderson, Master Tailor, Royal Artillery, born 24th March 1898, baptised 19th May 1898

 

Henry George ANDREWS, the son of Constance Gertrude Sybil and Henry Cecil Andrews, Conductor, Royal Army Ordnance Corps, born 20th September 1925, baptised 25th October 1925

 

Arthur Edward ASH, the son of Clemencia and William George Ash, Gunner, Royal Artillery, born 2nd September 1924, baptised 21st September 1924

 

James Salier AVELING, the son of Harriet May and Charles James Aveling, Staff Surgeon, Royal Navy, born 26th May 1917, baptised 26th June 1917

 

Herbert John BAILEY, the son of Kate Elizabeth and George Bailey, Sergeant, 1st Battalion, Border Regiment, born 8th December 1897, baptised 2nd March 1898

 

Hugh Oswald BAILEY, the son of Ivy Maud and Hugh Orontes Bailey, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 14th January 1922, baptised 5th February 1922

 

Inez Marjorie BAILEY, the daughter of Ivy and Hugh Bailey, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 2nd January 1924, baptised 27th January 1924

 

William Robert Charles BAILEY, the son of Rose and William Bailey, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 8th April 1913, baptised 4th May 1913

 

Lucy Annie BAINES, the daughter of Emmelinne M. and Alexander Baines, Lance Corporal, Royal Corps of Signals, born 2nd March 1925, baptised 26th April 1925

 

Walter Stephen BAKER, the son of Annie and Harry Baker, Sergeant, born 15th August 1913, baptised 2nd November 1913

 

William Arthur BAKER, the son of Annie Mary and William Henry Baker, Sergeant, 2nd Battalion, Rifle Brigade, born 8th April 1898, baptised 5th June 1898

 

Donald Albert Oliver BALLS, the son of Vera and Albert Frank Balls, Sergeant, Royal Artillery, born 10th April 1925, baptised 23rd April 1925

 

Dorothy Helen BAMFORD, the daughter of Jessie Stuart and Walter John Bamford, Staff Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 14th November 1922, baptised 3rd December 1922

 

Jessie Winifred BAMFORD, the daughter of Jessie Stuart and Walter John Bamford, Staff Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 21st June 1921, baptised 17th July 1921

 

Dora Edna BANBURY, the daughter of Dora Evelyn and Arthur H. Banbury, Sergeant, 1st Battalion, Dorset Regiment, born 26th August 1924, baptised 25th September 1924

 

Gladys Cissie BANKS, the daughter of Eleanor and Alexander Banks, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 16th October 1916, baptised 29th October 1916

 

Dorothy Kathleen BARBER, the daughter of Edith Victoria and John William Barber, E.R.A., Royal Navy, born 6th January 1921, baptised 6th February 1921

 

Patricia Kathleen BARBER, the daughter of Eileen and Edward Barber, Gunner, Royal Artillery, born 12th November 1924, baptised 28th February 1925

 

Frederick George BARFOOT, the son of Violet and Ernest George Barfoot, Sergeant, Dorset Regiment, born 11th March 1924, baptised 28th April 1924

 

Rosemary Margaret BARROW, the daughter of Charlotte Constance and Benjamin Wingate Barrow, Commander, Royal Navy, born 17th October 1919, baptised 6th November 1919

 

Cecil Robert BASEY, the son of Florence Mary and Edward Cecil Basey, Lance Corporal, Military Foot Police, born 10th October 1923, baptised 25th October 1923

 

Lilian Mary Joan BAUSOR, the daughter of Emily Elizabeth and Henry Bausor, Sergeant, 2nd Battalion, Essex Regiment, born 24th December 1921, baptised 25th January 1922

 

Reginald Theophile BAYLIS, the son of Emily Matilda and Thomas Baynham Baylis, Master Gunner, Royal Garrison Artillery, born 13th November 1916, baptised 24th December 1916

 

Lilian Maud BEACH, the daughter of Elizabeth and Frank Beach, Sergeant, Royal Artillery, born 26th February 1898, baptised 17th March 1898

 

Meriel Grace Annie BEAVER, the daughter of Emily Emma and Ralph Beaver, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 28th October 1914, baptised 13th November 1914

 

Winifred Violet Irene BEAZLEY, the daughter of Martha and Walter Beazley, Bombardier, Royal Artillery, born 16th February 1898, baptised 9th November 1898

 

Frederick James BEER, the son of Hannah Elizabeth and James Henry Beer, Sergeant, 1st Battalion, Loyal North Lancashire Regiment, born 25th December 1921, baptised 21st January 1922

 

Dulcie Gwendoline Letitia BELBIN, the daughter of Keturah and William John Belbin, Sergeant, 2nd Battalion, Dorset Regiment, born 16th July 1891, baptised 12th May 1898

 

Victor Alexander BELBIN, the son of Keturah and William John Belbin, Sergeant, 2nd Battalion, Dorset Regiment, born 17th March 1898, baptised 12th May 1898

 

William John Edward BELBIN, the son of Keturah and William John Belbin, Sergeant, 2nd Battalion, Dorset Regiment, born 4th October 1894, baptised 12th May 1898

 

Gladys May BENN, the daughter of Emily and Walter Benn, Lieutenant, Royal Engineers, born 8th December 1898, baptised 5th September 1924

 

Elizabeth BENNETT, the daughter of Kate and Robert Joseph Bennett, Lance Sergeant, Military Foot Police, born 27th January 1898, baptised 14th March 1898

 

Alice Maude May BENTON, the daughter of Eva and John Henry Benton, Sergeant, Royal Artillery, born 28th February 1898, baptised 11th June 1898

 

Violet Melita BERRY, the daughter of Frances Matilda and Alfred Ernest Berry, Gunner, Royal Artillery, born 22nd October 1898, baptised 6th November 1898

 

Ethel Virginia BIBB, the daughter of Virginia and William Henry Bibb, Private, Royal Army Service Corps, born 16th June 1924, baptised 9th July 1924

 

William Henry BIBB, the son of Virginia and William Henry Bibb, Private, Royal Army Service Corps, born 1st December 1922, baptised 25th January 1923

 

Philip BIBBY, the son of Margaret and James Bibby, Private, 1st Battalion, Loyal North Lancashire Regiment, born 15th March 1920, baptised 23rd May 1920

 

John Henry BIGGO, the son of Belinda and George Henry Biggo, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 22nd March 1914, baptised 31st May 1914

 

Peter Charles Stuart BIRD, the son of Martha Jean and Charles Bird, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 28th June 1922, baptised 26th July 1922

 

Reginald Albert Edwin BLACKBURN, the son of Minnie and Reginald Thomas Blackburn, Staff Sergeant, Royal Army Service Corps, born 9th October 1920, baptised 5th December 1920

 

Geoffrey Inskip BLOOM, the son of Ethel and Harold C.R. Bloom, A.A.D, born 4th September 1913, baptised 30th September 1913

 

Joseph Idris BODDY, the son of Bertha Elizabeth and Richard Boddy, QMS, Royal Army Medical Corps, born 15th April 1922, baptised 14th January 1923

 

Ronald Terence BODIAM, the son of Maggie Annie and William Albert Bodiam, Staff Sergeant Major, Royal Army Service Corps, born 1st June 1920, baptised 17th June 1920

 

Althea Mary BOLDEN, the daughter of Ruth and Walter Bolden, Sergeant, Military Foot Police, born 21st March 1922 baptised 30th April 1922

 

Ruth Ellen BOLDEN, the daughter of Ruth and Walter Bolden, Sergeant, Military Foot Police, born 21st March 1922, baptised 30th April 1922

 

George Henry BOOTH, the son of Martha and Benjamin Booth, Sergeant, West Riding Regiment, born 3rd October 1898, baptised 13th October 1898

 

Mary Elizabeth BOOTH, the daughter of Jane and John Booth, Staff Sergeant, A.P.C., born 26th November 1898, baptised 19th December 1898

 

George Alfred Willie BOUSFIELD, the son of Elizabeth and John George Willie Bousfield, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 19th October 1914, baptised 6th December 1914

 

Desmond Frederick BRADSHAW, the son of Maude Agnes and Frederick Noel Bradshaw, Sergeant, 2nd Battalion, Essex Regiment, born 20th October 1921, baptised 25th January 1922

 

Margaret Ethel BRADSHAW, the daughter of Mabel Gertrude and Charles Isaac Bradshaw, Corporal, Gordon Highlanders, born 16th December 1924, baptised 16th January 1925

 

Olive Caroline BRAIN, the daughter of Charlotte and George Brain, Private, 3rd Battalion, Royal Fusiliers, born 16th July 1892, baptised 27th January 1899

 

Enid Patricia BRAMLEY, the daughter of May and Charles Douglas Bramley, Staff Sergeant, Royal Engineers, born 8th October 1922, baptised 15th November 1922

 

Marjorie BRIDGE, the daughter of Mabel and John Edward Bridge, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 3rd March 1920, baptised 4th April 1920

 

Olive BRIDGE, the daughter of Mabel and John Edward Bridge, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 3rd March 1920, baptised 4th April 1920

 

Kathleen Annie BRISLAND, the daughter of Maud Mary and Alfred William Brisland, Lance Corporal, 2nd Battalion, Gloucestershire Regiment, born 16th May 1913, baptised 15th June 1913

 

Matine Betty BROWNE, the daughter of Annie Joyce and William Oliver Browne, Corporal, Royal Army Medical Corps, born 13th February 1923, baptised 5th March 1923

 

Frances Ellen Jane BRUCE, the daughter of Margaret and Peter Bruce, Seaforth Highlanders, born 21st August 1898, baptised 19th September 1898

 

Marjorie Mary BRUCE, the daughter of Ethel Gertrude and George Robert Bruce, Major, Royal Army Medical Corps, born 7th February 1918, baptised 24th March 1918

 

Edward George BUCKBY, the son of Edith Maria and William Gander Buckby, Colour Sergeant, born 15th June 1913, baptised 20th July 1913

 

Henrietta BUDGEN, the wife of Edward G. Budgen, baptised 9th October 1923

 

George Montague BULLIVANT, the son of Annie Louise and William Branston Bullivant, Army Schoolmaster, born 9th April 1913, baptised 14th May 1913

 

Bernard Peter BUNN, the son of Nellie and Matthew Bunn, Sergeant, Royal Air Force, born 3rd March 1923, baptised 18th April 1923

 

Bryan Hilton BURD, the son of Ethel May and Frank Burd, Staff Sergeant, Royal Engineers, born 7th August 1920, baptised 29th August 1920

 

Evelyn Betty BURD, the daughter of Ethel May and Frank Burd, Q.M.S., Royal Engineers, born 16th January 1924, baptised 27th February 1924

 

Terence Francis BURD, the son of Ethel May and Frank Burd, Q.M.S., Royal Engineers, born 11th November 1921, baptised 8th December 1921

 

Ronald BURDETT, the son of Alice and Charles Burdett, Private, 2nd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 11th August 1914, baptised 24th August 1914

 

Joan Raymonda BURNHAM, the daughter of Lucy Mary and George Frederick Burnham, Eastern Telegraph Company, born 23rd April 1922, baptised 2nd August 1922

 

Honor Esme Howard BURROWES, the daughter of Ernestine and Alec Burrowes, Captain, Royal Garrison Artillery, born 9th March 1913, baptised 13th April 1913

 

Norman Roper BUTT, the son of Olive Edith and Percy Roland Butt, Gunner, Royal Garrison Artillery, 14th November 1924, baptised 8th April 1925

 

Roland Arthur BUTT, the son of Olive Edith and Percy Roland Butt, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 12th October 1923, baptised 1st November 1923

 

Lilian Doreen BUTTERFIELD, the daughter of Alice May and Alfred Thomas Butterfield, Armourer Staff Sergeant, Royal Army Ordnance Corps, born 31st May 1920, baptised 27th June 1920

 

Alice Maud BUTTIFANT, the daughter of Caroline Rosina and William Henry Buttifant, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 11th (?) July 1913, baptised 27th July 1913

 

Constance Eileen CALLOR, the daughter of Constance Emily and Christopher John Callor, Sergeant, Middlesex Regiment, born 8th September 1914, baptised 7th October 1914

 

Walter James CAMERON, the son of Frances and Duncan Cameron, Private, Highland Light Infantry, born 14th April 1898, baptised 12th May 1898

 

Hilda CAMM, the daughter of Rachel and Arthur Ernest Camm, Staff Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 31st January 1916, baptised 26th February 1916

 

Martin Philip CARDEW, the son of Hilda Mary and John Wesbury Cardew, Captain, Royal Artillery, born 19th June 1924, baptised 10th August 1924

 

Audrey Hope CARDY, the daughter of Mercy and Arthur George Cardy, Company Sergeant Major, born 16th October 1914, baptised 1st November 1914

 

William John CARROL, the son of Annie Elizabeth and William John Carrol, Sergeant, Scottish Rifles, born 5th September 1914, baptised 23rd September 1914

 

Harold Henry CHERRIMAN, the son of Ellen Eva and Arthur Josiah Cherriman, Sergeant, Royal Artillery, born 22nd August 1924, baptised 13th October 1924

 

Alfred James CHUCK, the son of Mary and James Chuck, Bombardier, 1 Company, Royal Garrison Artillery, born 26th January 1913, baptised 13th June 1913

 

Dorothy CLARIDGE, the daughter of Elizabeth and William Henry Claridge, Sergeant, Suffolk Regiment, born 12th July 1898, baptised 31st July 1898

 

Grace Ann CLARK, the daughter of Ellen and John Middleton Clark, Private, West Riding Regiment, born 16th July 1898, baptised 13th August 1898

 

Joan Millicent CLARK, the daughter of Ada Mary and Frederick Henry Clark, Staff Sergeant, Royal Engineers, born 22nd June 1924, baptised 23rd July 1924

 

John CLARKE, the son of Florence and Walter Clarke, Corporal, M.P.S.C., born 15th August 1915, baptised 16th September 1915

 

Patrick Cecil CLARKE, the son of Beatrice Constance and Patrick Clarke, Sergeant Drummer, 1st Battalion, West Riding Regiment, born 21st August 1898, baptised 27th August 1898

 

William CLARKE, Private, West Riding Regiment Duke of Wellington's, born 15th April 1898, baptised 4th February 1916

 

Clare Violet Dorothy CLEGG, the daughter of Daisy Lilly and Henry John Clegg, Bandsman, Loyal North Lancashire Regiment, born 22nd June 1918, baptised 28th March 1920

 

Gladys Edith CLEGG, the daughter of Daisy Lilly and Henry John Clegg, Bandsman, Loyal North Lancashire Regiment, born 6th January 1922, baptised 21st January 1922

 

Irene Gwendoline CLEGG, the daughter of Daisy Lilly and Henry John Clegg, Bandsman, Loyal North Lancashire Regiment, born 25th March 1915, baptised 28th March 1920

 

Ivy Rose CLEGG, the daughter of Daisy Lilly and Henry John Clegg, Bandsman, Loyal North Lancashire Regiment, born 23rd January 1920, baptised 28th March 1920

 

Stanley William CLEMENTS, the son of Edith and Herbert Edward Clements, Fitter, HM Dockyard, born 6th June 1917, baptised 24th June 1917

 

Frank CLERK, the son of Ada Mary and Frederick Henry Clerk, Corporal, Royal Engineers, born 1st February 1923, baptised 18th February 1923

 

Irene Winifred CLEVERLEY, the daughter of Emily and Harry Cleverley, Sergeant, 2nd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 15th March 1914, baptised 4th April 1914

 

William Vincent COCHRANE, the son of Clara and William Cochrane, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 25th September 1912, baptised 27th October 1912

 

Beryl Millicent COIDON, the daughter of Eleanor and Robert Coidon, Sergeant, 1st Battalion, Suffolk Regiment, born 25th September 1898, baptised 23rd October 1898

 

Iris COLE, the daughter of Myra Lilian and Reginald William Cole, Sergeant Major, Royal Army Medical Corps, born 27th October 1916, baptised 23rd November 1916

 

Enid Joan COLEBY, the daughter of Elizabeth Emma and Henry Charles Coleby, QMS, Royal Artillery, born 15th July 1917, baptised 5th August 1917

 

Thomas William COLEBY, the son of Caroline Ada and Henry Coleby, Sergeant, Royal Artillery, born 9th August 1898, baptised 9th August 1898

 

Frederick Charles COLES, the son of Margaret and George Samuel Coles, Quartermaster Sergeant, Royal Engineers, born 20th February 1917, baptised 15th March 1917

 

George Morris COLES, the son of Margaret and George Samuel Coles, Staff Sergeant, Royal Engineers, born 15th April 1913, baptised 4th May 1913

 

Albert COLLINS, the son of Fanny and Robert James Collins, Quartermaster Sergeant, Royal Artillery, born 12th January 1898, baptised 17th March 1898

 

Henry COLLINS, the son of Matilda and Francis Collins, Lance Sergeant, 2nd Battalion, Dorset Regiment, born 19th December 1897, baptised 24th February 1898

 

Marjorie Frances Ellen COLLINS, the daughter of Dora and Walter Henry Collins, Sergeant, born 8th July 1913, baptised 3rd August 1913

 

George William COLMER, the son of Edith and George Harvey Colmer, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 19th December 1921, baptised 10th April 1922

 

Joan Mary Robertson COLSON, the daughter of Margaret Jane and Bernard Francis Colson, Paymaster Lieutenant Commander, Royal Navy, born 20th September 1921, baptised 9th December 1921

 

Albert Arthur COOKE, the son of Katherine Phoebe and Albert Edward Cooke, Sergeant, 1st Battalion, Suffolk Regiment, born 22nd July 1898, baptised 21st August 1898

 

Joseph Wilfred Shepherd COOKE, the son of Annie Elizabeth and Joseph Henry Cooke, Sergeant, 1st Battalion, Suffolk Regiment, born 11th October 1898, baptised 2nd November 1898

 

Alexander Basil COOPER, the son of Eleanor Margaret and Albert Edward Cooper, Corporal, 2nd Battalion, Gloucestershire Regiment, born 25th July 1913, baptised 7th September 1913

 

Denis Rupert COSSINS, the son of Violet Winifrede and Lewis Robert Cossins, Business Manager, Marsala, Sicily, born 9th June 1915, baptised 29th June 1915

 

Winifride Joan Desiree COSSINS, the daughter of Violet Winifrede and Lewis Robert Cossins, Accountant, Marsala, Sicily, born 29th November 1918, baptised 27th January 1919

 

John Thomas COTTON, the son of Ellen and Thomas Cotton, C.S.M., Royal Garrison Artillery, born 22nd December 1913, baptised 18th January 1914

 

Frank Herbert COULING, the son of Maria and Frederick Couling, Staff Sergeant, Army Ordnance Corps, born 31st August 1914, baptised 27th September 1914

 

Peter Gordon COUNSELL, the son of Elizabeth Eleanor and Cecil Furbisher Counsell, Cable Operator, Eastern Telegraph Company, born 16th September 1919, baptised 22nd October 1919

 

Eileen May COWLAND, the daughter of Reta and Charles John Cowland, Bombardier, Royal Garrison Artillery, born 16th November 1913, baptised 7th December 1913

 

Beatrice Ivy COWLEY, the daughter of Harriet Emily and Frederick Cowley, Lance Corporal, 2nd Battalion, Gloucestershire Regiment, born 4th May 1912, baptised 13th April 1913

 

Clarence Cyril COWLEY, the son of Harriet and Frederick Cowley, Lance Corporal, 2nd Battalion, Gloucestershire Regiment, born 10th July 1913, baptised 27th July 1913

 

Douglas John CRAIG, the son of Alice Charlotte and John Alexander Craig, Foreman of Works, Royal Engineers, born 15th October 1918, baptised 8th November 1918

 

Frederick George CREECH, the son of Ada and Gilbert Creech, C.S.M., Dorset Regiment, born 6th January 1924, baptised 5th March 1924

 

Kathleen Grace CRYMBLE, the daughter of Kate and Hugh Dermitt Crymble, Bandsman, 2nd Battalion, Scottish Rifles, born 15th March 1914, baptised 5th April 1914

 

Eunice Mary CURTIS, the daughter of Emma Lilian and George William Curtis, Staff Sergeant Major, Army Service Corps, born 19th November 1917, baptised 19th December 1917

 

Albert Edward DACKOMBE, the son of Prudence and Aquila James Dackombe, Lance Corporal, Essex Regiment, born 11th June 1922, baptised 19th July 1922

 

Bertha Elizabeth DANES, the daughter of Georgina and Sidney Danes, Sub-Warder, Military Prison Corradino, born 15th February 1898, baptised 3rd April 1898

 

Edmund Lewis DARBY, the son of Annie and William James Darby, Sergeant, Royal Engineers, born 28th August 1921, baptised 25th September 1921

 

Gordon William DAWSON, the son of Norah Edith and William James Dawson, Sergeant Major, Royal Army Service Corps, born 15th November 1920, baptised 20th February 1921

 

William Arthur James DAY, the son of Jeannie Jack and William Walter Day, Chief Yeoman of Signals, Royal Navy, born 18th October 1921, baptised 20th November 1921

 

Berry Margaret DENNETT, the daughter of Margaret and Donald Dennett, Master Gunner, Royal Garrison Artillery, born 14th April 1922, baptised 10th May 1922

 

Ernest Norman DENTON, the son of Mary Anne Mabel and Richard Harold Denton, Bombardier, born 12th April 1925, baptised 26th April 1925

 

Lesley Herbert DENTON, the son of Mabel and Richard Denton, Bombardier, Royal Garrison Artillery, born 24th February 1921, baptised 13th March 1921

 

Mary Elsie DIBBEN, the daughter of Elsie Annie May and Barwell Bennett Dibben, Armament Sergeant Major, Royal Army Ordnance Corps, born 2nd April 1925, baptised 6th December 1925

 

Daisy Dorothy DODSLEY, the daughter of Mary Winifred and Frank Dodsley, Corporal, Royal Artillery, born 6th June 1898, baptised 12th June 1898

 

John Albert DOLING, the son of Elizabeth and William Herbert Doling, Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 1st September 1915, baptised 3rd October 1915

 

Mary Maud DOLING, the daughter of Elizabeth and William Herbert Doling, Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 1st September 1915, baptised 3rd October 1915

 

Margaret Ida DOLLERY, the daughter of Queenie Georgina Jane and Maurice William Dollery, Sergeant, Royal Engineers, born 18th January 1922, baptised 27th February 1922

 

Jean Owen DONALD, the daughter of Hannah Owen and Albert Donald, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 11th September 1923, baptised 11th October 1923

 

Kenneth Owen DONALD, the son of Hannah Owen and Albert Donald, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 25th March 1921, baptised 15th May 1921

 

William Fraser DOUGLAS, the son of Sylvia Irwin and Reginald Fraser Douglas, Eastern Telegraph Company, born 13th December 1918, baptised 31st December 1918

 

Charles Kinmond DOWNIE, the son of Gladys Gwynneth and William Kinmond Downie, Master Gunner, Royal Garrison Artillery, born 11th August 1913, baptised 21st December 1913

 

Norman Robert DOWDELL, the son of Mabel Bond and George James Dowdell, Staff Quartermaster Sergeant, Army Pay Corps, born 7th October 1918, baptised 20th November 1918

 

Elizabeth DOWSWELL, born/baptised in 1896

 

Grace DOWSWELL, the daughter of Mary and George Dowswell, Lance Corporal, West Riding Regiment, born 17th March 1898, baptised 7th April 1898

 

Mary Alice DOWSWELL, born/baptised in 1899

 

Elsie Violet DRAIN, the daughter of Elsie Martha Johanna and Harry Drain, Lance Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 26th October 1922, baptised 15th November 1922

 

Norman Thomas DRAIN, the son of Elsie Martha Johanna and Harry Drain, Lance Sergeant, Royal Artillery, born 10th September 1924, baptised 13th October 1924

 

Elizabeth DRUMMOND, the daughter of Anne and James Drummond, Corporal, Band, 1st Battalion, Border Regiment, born 6th November 1898, baptised 24th November 1898

 

Nellie Miriam DUGGAN, the daughter of Thirza Grace and Frank Duggan, Sergeant, Royal Artillery, born 7th December 1898, baptised 1st January 1899

 

Maureen Dorothy DUNN, the daughter of Doris Sophia Jane and Jack Dunn, Lieutenant, Royal Garrison Artillery, born 26th April 1922, baptised 28th May 1922

 

Percy DUNNE, the son of Louisa and Frederick Dunne, Quartermaster, 3rd Battalion, Lancashire Fusiliers, born 7th October 1898, baptised 1st November 1898

 

Winifred Doris DURNIN, the daughter of Dorothy Grace and James Joseph Durnin, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 17th June 1921, baptised 10th July 1921

 

Leonard Thomas DURRANT, the son of Dorothy Phyllis and Edmund Thomas Durrant, Bombardier, Royal Artillery, born 5th October 1925, baptised 8th November 1925

 

Victor Charles EARL, the son of Bessie and Charles Earl, Sergeant, born 1st September 1913, baptised 2nd November 1913

 

Emily Amelia EASTER, the daughter of Daisy Amelia and Walter William Easter, Bandsman, 1st Battalion, Border Regiment, born 6th January 1899, baptised 28th January 1899

 

Charles Arthur EASTON, the son of Catherine Alice and Arthur Robert Easton, Staff Sergeant, Royal Army Service Corps, born 23rd November 1900, baptised 20th November 1924

 

Charles Robert EDWARDS, the son of Ellen and Charles James Edwards, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 24th August 1922, baptised 14th September 1922

 

Frank Harold ELDRED, the son of Kate Edith and William Eldred, Sergeant, born 6th October 1913, baptised 2nd November 1913

 

Peter Donald ELLEN, the son of Ada and Thomas James Ellen, Yeoman of Signals, Royal Navy, born 17th March 1922, baptised 18th April 1922

 

Margaret Alice Melita ELLIOTT, the daughter of Fanny and Alfred Elliott, QMS, Army Service Corps, born 5th September 1898, baptised 29th September 1898

 

Joan Noelle ETHERINGTON, the daughter of Sarah Elisa and William George Etherington, QMS, Royal Engineers, born 25th December 1916, baptised 16th May 1917

 

Aubrey James EVANS, the son of Alice Maud and Stanley Evans, Staff Sergeant, Military Provost Staff Corps, born 9th December 1921, baptised 29th December 1921

 

William James Hamilton EVANS, the son of Annie and William Kenny Evans, 2 Bonneville Road, Clapham Park, London SW, Trooper, 1st Battalion, Surrey Yeomanry, born 8th July 1894, baptised 28th October 1918

 

William Henry EVERITT, the son of Emily Louisa Rosa and Horace William Everitt, Chief E.R.A., Royal Navy, born 6th December 1920, baptised 9th January 1921

 

Grace Ida EWIN, the daughter of Helen and Arthur Ewin, Colour Sergeant, Sherwood Foresters, born 26th November 1898, baptised 16th December 1898

 

Maud EYRE, the daughter of Felicitas and Sydney Frederick Eyre, Captain, 1st Battalion, West Yorkshire Regiment, born 3rd October 1916, baptised 12th November 1916

 

Gordon Frederick FAGG, the son of Gertrude Ellen and Cyril George Fagg, Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 8th September 1924, baptised 12th October 1924

 

Richard FARRANCE, the son of Jane Emily and Harry Farrance, Colour Sergeant, West Yorkshire Regiment, born 14th July 1912, baptised 9th August 1912

 

Trevor John Cecil FAULKNER, the son of Ann and William Mervyn Cecil Faulkner, C.S.M., Royal Army Service Corps, born 27th August 1923, baptised 20th September 1923

 

Maurice Alexander FILLSELL, the son of Florence and Harry Nixon Fillsell, Master Gunner, born 18th October 1924, baptised 16th November 1924

 

Walter Edwin George FILTNESS, the son of Gertrude Maud and Walter Filtness, Sergeant, 2nd Battalion, West Yorkshire Regiment, born 31st March 1914, baptised 26th April 1914

 

Melita Vera Maud FISHER, the daughter of Bessie and William Fisher, Sapper, Royal Engineers, born 26th June 1912, baptised 2nd August 1912

 

Beatrice Ann FLACK, the daughter of Bertha Ann and Ernest George Flack, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 9th December 1920, baptised 4th May 1924

 

Kathleen Hunter FLACK, the daughter of Bertha Ann and Ernest George Flack, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 26th March 1924, baptised 4th May 1924

 

Peter Frederick FLEETWOOD, the son of Dorothy Aynsley and George Frederick Fleetwood, Lieutenant, Royal Garrison Artillery, born 21st June 1921, baptised 2nd February 1923

 

Arthur Cyril FLETCHER, the son of Ethel Mary and Arthur Frederick Fletcher, QMS, R.M.L.I., born 4th March 1917, baptised 1st April 1917

 

Eric FLETCHER, the son of Ada Daisy and Norman Fletcher, Private, Royal Army Service Corps, born 13th September 1920, baptised 30th October 1920

 

Leslie FLETCHER, the son of Ada Daisy and Norman Fletcher, Private, Royal Army Service Corps, born 22nd October 1921, baptised 22nd January 1922

 

Edna Mary FORD, the daughter of Emily Louise and Bertie Ford, Sergeant, Dorset Regiment, born 13th February 1924, baptised 5th March 1924

 

Neville Charles FORSTER, the son of Louisa Ann and George Charles Forster, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 5th March 1921, baptised 1st May 1921

 

Charles Frederick FOWLER, the son of Bessie and Henry William Fowler, Sergeant, Royal Artillery, born 6th June 1898, baptised 29th June 1898

 

Ernest Arthur Harold FROUD, the son of Charlotte Mary and Henry Robert Froud, R.S.M., Royal Garrison Artillery, born 30th May 1922, baptised 25th June 1922

 

Frank Desmond GAINHER, the son of Emmie and Percy William Nugent Gainher, Master Gunner, Royal Garrison Artillery, born 6th January 1913, baptised 15th April 1913

 

Jessie May GAME, the daughter of Jessie and Walter Game, Colour Sergeant, 1st Battalion, Suffolk Regiment, born 15th September 1898, baptised 9th October 1898

 

Amelia Martha GARDNER, the daughter of Mary and John Nelson Gardner, Private, 1st Battalion, Suffolk Regiment, born 16th November 1897, baptised 5th September 1898

 

John Leslie GAUSSEN, the son of Muriel Gwendoline and Brian Gaussen, Captain, Royal Garrison Artillery, born 8th December 1916, baptised 13th January 1917

 

Alfred George GIBBONS, the son of Edith Sarah and John Albert Gibbons, C.Q.M.S., Royal Garrison Artillery, born 25th April 1914, baptised 17th May 1914

 

John Douglas GILBERT, the son of Annie Maud Mary and Harry Gilbert, Bandmaster, 2nd Battalion, Border Regiment, born 14th October 1925, baptised 27th October 1925

 

Ethel Elizabeth Mary GILPIN, the daughter of Sarah Ann and Thomas Gilpin, Bandsman, 1st Battalion, Suffolk Regiment, born 1st January 1899, baptised 27th January 1899

 

Frederick Edwin Sydney GIRLING, the son of Edwina Beatrice and Frederick George Girling, Corporal, 2nd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 1st February 1914, baptised 7th March 1914

 

George Edward GLOVER, the son of Jessie and George Edward Glover, Inspector of Boiler Makers, HM Dockyard, born 23rd November 1917, baptised 17th March 1918

 

John Douglas GODFREY, the son of Lucy and Alfred John Godfrey, Lieutenant, Royal Artillery, born 14th April 1924, baptised 4th May 1924

 

Thomas Harry GORDGE, the son of May Ann and William Harry Gordge, Sergeant, West Riding Regiment, born 22nd March 1898, baptised 14th April 1898

 

Stanley James GOREHAM, the son of Elizabeth Maude and Ernest James Goreham, Staff Sergeant, Royal Army Service Corps, born 14th October 1921, baptised 6th November 1921

 

Cyril John GOVER, the son of Violet Catherine and Daniel Gover, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 16th December 1913, baptised 16th February 1914

 

Richard GRANT, the son of Margaret and Alexander Grant, Private, Seaforth Highlanders, born 9th August 1898, baptised 19th September 1898

 

Lemuel Emmanuel Charles Frank GRAY, the son of Annie Wilhelmina Dorothy and Sydney Charles Gray, Leading Telegraphist, Royal Navy, born 24th December 1923, baptised 26th January 1924

 

Margaret Georgina GRAY, the daughter of Elsie May and George Richard Gray, Sergeant, Royal Artillery, born 1st January 1925, baptised 15th January 1925

 

Muriel Elsie GRAY, the daughter of Elsie May and George Richard Gray, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 30th July 1922, baptised 22nd August 1922

 

Duncan James GREEN, the son of Eliza and Albert Henry Green, Clerk, born 15th August 1919, baptised 31st August 1919

 

Elizabeth Madge GREEN, the daughter of Dorothy and George Arthur Green, C.S.M., 1st Battalion, West Yorkshire Regiment, born 22nd May 1917, baptised 16th July 1917

 

Thomas Leslie GREEN, the son of May and Lesley Roberts Green, Clerk, born 7th October 1925, baptised 1st November 1925

 

Emily Elisabeth GREENGRASS, the daughter of Florence and Joseph William Greengrass, Sergeant, Royal Artillery, born 11th August 1898, baptised 24th August 1898

 

Minnie Dorothy GREENHILL, the daughter of Louisa Charlotte and Frank Howard Greenhill, Q.M.S., Royal Garrison Artillery, born 22nd March 1918, baptised 7th April 1918

 

Stanley Arthur GREENHILL, the son of Louisa Charlotte and Frank Howard Greenhill, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 11th December 1914, baptised 29th January 1915

 

William Edward Kitchener GREENHILL, the son of Louisa and Frank Greenhill, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 8th September 1916, baptised 26th September 1916

 

Gerald Henry GREGERSON, the son of Ada and Henry Gregerson, Sergeant, 1st Battalion, Border Regiment, born 20th January 1898, baptised 12th July 1898

 

Lillian Gladys GRIDLEY, the wife of Sergeant Arthur Gridley, Essex Regiment, born 11th April 1898, baptised 19th July 1922

 

Robert Victor GRIDLEY, the son of Lillian Gladys and Arthur Gridley, Sergeant, Essex Regiment, born 1st April 1921, baptised 19th July 1922

 

Lilian Kathleen GRIFFIN, the daughter of Jane and Arthur James Griffin, QMS, Royal Artillery, born 29th July 1898, baptised 22nd August 1898

 

Frances Victoria GRIFFITHS, the daughter of Dorothy and George William Griffiths, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 1st April 1918, baptised 28th April 1918

 

Thomas George Edward GRIFFITHS, the son of Dorothy and George William Griffiths, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 15th December 1916, baptised 14th January 1917

 

Pauline Dorothy Jameson GRIMWADE, the daughter of Dorothy Georgina and Edward Ernest Grimwade, Lieutenant, Lancashire Fusiliers, born 1st January 1916, baptised July 1923

 

Barbara Nancy GRUNDY (?), the daughter of Joan Johnstone and Robert Milne Grundy, Flying Officer, Royal Air Force, born 16th December 1922, baptised 1st July 1923

 

Elsie GURNEY, the daughter of Hannah and Robert Gurney, Sergeant, 2nd Battalion, West Yorkshire Regiment, born 22nd September 1913, baptised 11th January 1914

 

Irene Lucy GURNEY, the daughter of Annie and Charles Henry Gurney, Lance Bombardier, Royal Artillery, born 9th July 1924, baptised 14th November 1924

 

Jessie Sarah Ann Matilda GURNEY, the daughter of Annie and Charles Henry Gurney, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 21st March 1923, baptised 20th April 1923

 

Raymond Lawrence Henry GURNEY, the son of Annie and Charles Henry Gurney, Lance Bombardier, Royal Artillery, born 5th September 1925, baptised 26th November 1925

 

Bridget Ann GWYNN, the daughter of Harriet Margaret and William Purnell Gwynn, Colonel, A.M.S., born 21st July 1922, baptised 12th August 1922

 

Ethel Maud HACKETT, the daughter of Edith Maud and Thomas Guy Hackett, Staff Sergeant Major, Royal Army Service Corps, born 17th March 1925, baptised 5th April 1925

 

Reginald James Gowans HACKETT, the son of Florence Gowans and Reginald Wilfred Hackett, Captain, C.M.A., born 6th April 1923, baptised 10th July 1923

 

Beatrice Gertrude HALES, the daughter of Gertrude and John William Hales, Staff QMS, Army Ordnance Corps, born 25th November 1916, baptised 24th December 1916

 

John Hector HALES, the son of Gertrude and John William Hales, Staff QMS, Royal Army Ordnance Corps, born 14th January 1919, baptised 12th February 1919

 

Iris Melita HALL, the daughter of Beatrice Maud and Ernest Henry Hall, Bombardier, Royal Garrison Artillery, born 21st September 1922, baptised 25th January 1923

 

Peter George HALL, the son of Beatrice Maud and Ernest Henry Hall, Bombardier, Royal Artillery, born 21st November 1924, baptised 24th December 1924

 

Ruth Beryl HALL, the daughter of Annie Maud and Edward Wilson Hall, Captain, Royal Army Medical Corps, born 8th February 1918, baptised 26th March 1918

 

Alison Maureen HAMILTON, the daughter of Geraldine Cecil and Herbert Arthur Hamilton, Captain, Royal Artillery, born 8th July 1924, baptised 10th August 1924

 

Helen HANBRIDGE, the daughter of Helen Elsie Mary and Lewis Lancaster Hanbridge, Engine Room Artificer, Royal Navy, born 30th December 1922, baptised 2nd February1923

 

Joyce HANBRIDGE, the daughter of Helen Elsie Mary and Lewis Lancaster Hanbridge, Chief Engine Room Artificer, Royal Navy, born 26th March 1924, baptised 22nd June 1924

 

Gloria Janet HANN, the daughter of Edith Annie and Walter Charles Hann, Merchant Seaman, born 3rd April 1920, baptised 2nd May 1920

 

Harry James HARDING, the son of Alice and Frederick Harry Harding, Sergeant Major, M.P.S.C., Corradino, born 18th June 1916, baptised 9th July 1916

 

Douglas David Stuart HARRIS, the son of C. Isabella Davison and Arthur Leicester Stuart Harris, Captain, Royal Marines, born 24th April 1924, baptised 25th May 1924

 

Olive Marjorie HARRIS, the daughter of Olive Annie and Cecil James Harrison, Resident Electrician, Pembroke Fort, born 4th November 1914, baptised 20th December 1914

 

Denis Patrick Alfred HARRISON, the son of Ada and William Harrison, C.Q.M.S., Royal Garrison Artillery, born 17th March 1917, baptised 8th April 1917

 

Edward Richard Charles HARRISON, the son of Ada Mary and William Alfred Harrison, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 23rd July 1915, baptised 12th August 1915

 

Robert Arthur George HARRISON, the son of Ada and William Alfred Harrison, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 24th September 1913, baptised 7th December 1913

 

Thomas Arthur HARWOOD, the son of Emmiline and Thomas Harwood, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 11th September 1883, baptised 24th December 1916

 

Ronald Lewis St. Paul HASELL, the son of Elizabeth Frances and Harry Godley Hasell, Quartermaster, A.M.S., born 17th January 1898, baptised 20th February 1898

 

Douglas Frederick Clive HASTE, the son of Frederick James Haste, Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 13th July 1923, baptised 5th August 1923

 

John Singleton HATTERSLEY, the son of Vera and Sidney Martin Hattersley, Major, Royal Army Medical Corps, born 27th September 1921, baptised 29th October 1921

 

Dennis Frank William HAWES, the son of Daisy Louisa and Frank William Hawes, Sergeant, R.A.P.C., born 11th January 1923, baptised 11th February 1923

 

Leslie HAYWARD, the son of Annie and John Hayward, Private, 2nd Battalion, West Yorkshire Regiment, born 24th April 1914, baptised 7th June 1914

 

Doreen Winifred HEARD, the daughter of Sarah Alice and Edward George Heard, Lance Corporal, 2nd Battalion, Gloucestershire Regiment, born 6th March 1913, baptised 13th April 1913

 

Annie Maureen HEIGHWAY, the daughter of Grace Louisa and Harry Heighway, Lance Corporal, Military Foot Police, born 15th February 1922, baptised 31st March 1922

 

Patricia St. Elmo HENDLEY, the daughter of Emily Blanche and Frederick Charles Hendley, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 22nd August 1913, baptised 5th November 1913

 

Olive Barbara HERBERT, the daughter of Gertrude and William Henry Herbert, Master Gunner, Royal Garrison Artillery, born 10th July 1917, baptised 8th August 1917

 

Barbara Joy HERON, the daughter of Edith Mary and George Christopher Hamilton Heron, Captain, Royal Army Ordnance Corps, born 5th December 1925, baptised 17th January 1926

 

John Charles HERRING, the son of Jane and John Herring, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 10th November 1883, baptised 24th December 1916

 

Norma Muriel HEWITT, the daughter of Norma Muriel and Thomas Gordon Hewitt, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 7th December 1923, baptised 27th January 1924

 

Doris Henrietta HICKS, the daughter of Eva and Henry Hicks, R.S.M., 2nd Battalion, K.O.M.R.M., born 5th October 1917, baptised 7th November 1917

 

Phyllis Kate HICKS, the daughter of Eva and Henry Hicks, Sergeant Major, 2nd Battalion, K.O.M.M., born 5th June 1912, baptised 30th June 1912

 

Beryl HIGGINSON, the daughter of Elsie and William Higginson, Sergeant, R.A.P.C., born 26th June 1923, baptised 18th July 1923

 

James Ronald HILL, the son of Louisa and Harry Hill, Bombardier, Royal Garrison Artillery, born 23rd August 1912, baptised 10th October 1912

 

Leonard Victor HILL, the son of Caroline Harriett and George Richard Hill, Sapper, Royal Engineers, born 6th December 1923, baptised 29th January 1924

 

Thomas William HINDE, the son of Mary Ann and Thomas Hinde, Colour Sergeant Major, Royal Artillery, born 5th May 1898, baptised 29th May 1898

 

Geoffrey HITCHEN, the son of Annie and Gerald Hitchen, Sergeant, Royal Engineers, born 30th May 1921, baptised 26th June 1921

 

Roy HITCHEN, the son of Annie and Gerald Hitchen, Sergeant, Royal Engineers, born 11th July 1922, baptised 25th July 1922

 

Hilda Phyllis Ruth HOBBS, the daughter of Ruth Emily and Joseph William Hobbs, Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 20th August 1921, baptised 18th September 1921

 

Frederick George HODGES, the son of Amelia and Frederick Hodges, Sergeant, Royal Artillery, born 4th June 1898, baptised 7th August 1898

 

Ronald Wilfred HOLDOM, the son of Lilian Mary and Reginald Parsons Holdom, Staff Sergeant, Royal Engineers, born 13th May 1920, baptised 30th May 1920

 

Irene Lilian HOLDEN, the daughter of Lilian Maud and William Holden, Lance Corporal, 2nd Battalion, Essex Regiment, born 19th April 1920, baptised 9th May 1920

 

Herbert Douglas HOLLAND, the son of Lilian Esther and Herbert Charles Greenwood Holland, Corporal, Royal Army Medical Corps, born 13th May 1922, baptised 4th June 1922

 

Edith HOLLOWAY, the daughter of Lizzie and Ernest Holloway, Colour Sergeant, Royal Welsh Fusiliers, born 21st July 1898, baptised 22nd July 1898

 

John Henry HOLLOWAY, the son of Mary Elizabeth and Arthur Victor Holloway, CSM, 1st Battalion, Dorset Regiment, born 4th October 1924, baptised 13th November 1924

 

John Roderick HORE, the son of Bessie Jane and Richard Hore, Quartermaster Sergeant, Army Ordnance Corps, born 17th April 1898, baptised 14th January 1899

 

Marjorie Rosaline HOUSE, the daughter of Rose Emily Clara and George William Charles House, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 28th May 1913, baptised 22nd June 1913

 

Gertrude Alice HOWARD, the daughter of Gertrude Alice and Ernest Howard, Colour Sergeant, 2nd Battalion, West Yorkshire Regiment, born 27th February 1914, baptised 29th March 1914

 

Jessie Jane Lily HOWSON, the daughter of Frances Lily Victoria and Frank William Howson, Sergeant, born 2nd October 1906, baptised 13th April 1913

 

Mabel Winifred Beatrice HOWSON, the daughter of Frances Lily Victoria and Frank William Howson, Sergeant, born 20th February 1913, baptised 13th April 1913

 

Charles William John HUGHES, the son of Norah and Charles Edwin Hughes, Corporal, Royal Engineers, born 3rd January 1921, baptised 13th February 1921

 

Ernest Stuart HUGHES, the son of Norah and Charles Edwin Hughes, Sergeant, R.C.S., born 12th February 1922, baptised 26th March 1922

 

Vera Constance HUGHES, the daughter of Lavinia Newman and David Hughes, CSM, Royal Engineers, born 13th May 1898, baptised 29th June 1898

 

Sheila Mary HULME, the daughter of Elsie May and Thomas Edward Hulme, Sapper, Royal Engineers, born 15th July 1929, baptised 18th August 1929

 

Betsy L. Maud HUMPHREY, the daughter of Georgina Eliza and Robert Anthony Humphrey, Corporal, 1st Battalion, Dorset Regiment, born 7th December 1923, baptised 11th January 1924

 

Esther Adelaide HUMPHREY, the daughter of Esther and Frank Humphrey, Sergeant, Royal Garrison Regiment, born 13th June 1922, baptised 6th July 1924

 

Kathleen HUTTON, the daughter of Florence Annie and Edward Hutton, Sergeant Major, M.S. Corps, born 17th February 1898, baptised 10th March 1898

 

John Harwood HYDE, the son of Amy Gertrude and William Nelson Hyde, Lieutenant and Quartermaster, 2nd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 20th October 1914, baptised 7th November 1914

 

Douglas Hamilton Gordon INIGHT, the son of Henrietta Sangster and Thomas Gordon Duff Inight, Master Gunner, Royal Artillery, born 21st June 1898, baptised 10th July 1898

 

Doris Anne IRNETT, the daughter of Anne and John William Irnett, Sergeant, 1st Battalion, Border Regiment, born 4th September 1898, baptised 30th September 1898

 

Robert Cornelius ISOM, the son of Amy and Robert Joseph Isom, Sapper, Royal Engineers, born 23rd January 1921, baptised 27th February 1921

 

Desmond Hugh Morton JACK, the son of Evelyn Frances and Hugh Morton Jack, Sub-Lieutenant, Royal Naval Reserve, born 20th September 1916, baptised 5th November 1916

 

Margaret Ethel JACKSON, the daughter of Margaret Alice and Thomas Jackson, Sergeant, 2nd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 7th August 1914, baptised 24th August 1914

 

William Archie JACKSON, the son of Margaret Alice and Thomas Jackson, Sergeant, 2nd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 7th August 1914, baptised 24th August 1914

 

Dorothy Marion JACOB, the daughter of Elizabeth and Herbert William Jacob, Private, 2nd Battalion, Essex Regiment, born 12th November 1920, baptised 14th November 1920

 

Beatrice Grace JACOBS, the daughter of Amelia and Oliver Jacobs, Sergeant, 2nd Battalion, West Yorkshire Regiment, born 15th October 1913, baptised 2nd November 1913

 

Violet Patricia May JACOMBS, the daughter of Catherine Jane and Ernest Alfred Jacombs, Bombardier, Royal Garrison Regiment, born 6th July 1922, baptised 24th July 1922

 

Edward Francis JAGGERS, the son of Mary and Percy Jaggers, Sergeant, 2nd Battalion, Essex Regiment, born 24th January 1923, baptised 26th February 1923

 

Amy Lydia JAMES, the daughter of Amy and Alfred Ernest James, Staff Sergeant, Royal Army Ordnance Corps, born 15th July 1924, baptised 10th August 1924

 

Arthur John Houston JARVIS, the son of Evelyn and Charles Jarvis, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 5th November 1913, baptised 30th November 1913

 

Pamela Amanda Bernhardina JEANS, the daughter of Algolina Bernhadina Carolina and Lawrence Hartshorne Jeans, retired Naval Officer, born 22nd December 1920, baptised 5th February 1921

 

Anthony Michael JELLIFFE, the son of Dorothy Margery and Reginald Eric Victor Jelliffe, Civil Servant, born 29th July 1923, baptised 1st September 1923

 

Eleanor Mabel JENKINS, the daughter of Rose and Herbert Llewellyn Jenkins, Sergeant Major, Royal Engineers, born 10th April 1911, baptised 27th November 1924

 

Elizabeth Ann JENKINS, the daughter of Jane Graham and John Henry Jenkins, Sergeant, 1st Battalion, Border Regiment, born 27th July 1898, baptised 18th August 1898

 

Michael Thomas Emerson JENKINS, the son of Nancy and Ralph Emerson Jenkins, Captain, Hampshire Regiment, born 22nd February 1917, baptised 28th February 1917

 

Paul Ralph Emerson JENKINS, the son of Nancy and Ralph Emerson Jenkins, Captain, Hampshire Regiment, born 22nd February 1917, baptised 28th February 1917

 

Archie Frederick JONES, the son of Gertrude Lillian and Albert Edward Jones, Bandsman, 2nd Battalion, Gloucestershire Regiment, born 17th January 1913, baptised 1st May 1913

 

Rosemary Annie Elizabeth JULLIEN, the daughter of Rose Ena and Sidney Christee Jullien, Lance Corporal, Military Foot Police, born 5th June 1925, baptised 16th July 1925

 

Benjamin Douglas JUPE, the son of Grace Ann and Henry Herbert Jupe, Armament Q.M.S., Army Ordnance Corps, born 19th May 1917, baptised 8th August 1917

 

Marguerite KELLY, the daughter of Bertha May and Ernest Edward Kelly, Sergeant, Royal Artillery, born 30th September 1925, baptised 26th November 1925

 

Peggy Beryl KELLY, the daughter of Bertha May and Ernest Edward Kelly, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 15th February 1923, baptised 8th April 1923

 

William Pierce KELLY, the son of Honoria Violet Bessie and William Davenport Crawley Kelly, Major, Royal Army Medical Corps, born 25th April 1921, baptised 1st June 1921. This was the first baptism in the newly opened St. Oswald's church at Imtarfa

 

Dorothy Constance KEMP, the daughter of Sarah and William Kemp, Sergeant, Royal Artillery, born 21st August 1898, baptised 8th September 1898

 

Patricia KENDALL, the daughter of Emma Elizabeth and William Albert Kendall, Staff Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 6th June 1919, baptised 15th June 1919

 

Richard Methuen KENNEDY-MINARDS, the son of Lilian Vesta and William Ivey Kennedy-Minards, Captain, Royal Garrison Artillery, born 5th September 1917, baptised 2nd November 1917

 

Geoffrey KIDBY, the son of Gladys Muriel and Walton J. Kidby, W.O. Instructor, Army Educational Corps, born 22nd January 1921, baptised 29th March 1921

 

Robin Victor KILPATRICK, the son of Rachel Clara and Arthur Kilpatrick, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 12th January 1924, baptised 10th February 1924

 

Richard Neville KIRBY, the son of Julia and Richard Kirby, Colour Sergeant, Royal Welsh Fusiliers, born 29th March 1898, baptised 24th April 1898

 

Beatrice Gwendoline KIRK, the daughter of Beatrice and Harry Kirk, Q.M.S., C.M.A., born 26th March 1922, baptised 27th April 1922

 

Sydney James KNOTT, the son of Celia and Arthur Henry Knott, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 24th July 1913, baptised 10th August 1913

 

Francis Michael Butler LALOE, the son of Caroline Jenkyn and Francis Leon Laloe, Merchant, born 3rd April 1922, baptised 16th May 1922

 

William John LAMBERT, the son of Eva Gladys and Andrew John Lambert, Bookbinder and Publisher, born 20th February 1896, baptised 22nd November 1918

 

Freda Sybil Lilian Valletta LAMBETH, the daughter of Eva Minnie and Frederick Charles Lambeth, Colour Sergeant, Border Regiment, born 19th February 1898, baptised 14th March 1898

 

Phyllis Rosa LAND, the daughter of Alice Sarah and Francis William Land, Company QMS, born 1st November 1913, baptised 16th November 1913

 

Rosina Vienne LANE, the daughter of Annie and Frederick Lane, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 9th January 1913, baptised 2nd February 1913

 

William Charles LANE, the son of Annie and Frederick Lane, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 30th September 1914, baptised 14th October 1914

 

Cyril Vivian Frederick Yeates LANGLEY, the son of Mabel Alberta and Frederick William Langley, Orderly Room Sergeant, 3rd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 4th November 1898, baptised 19th November 1898

 

Alfred John LAVER, the son of Alice and Alfred John Laver, Private, Rifle Brigade, born 31st July 1896, baptised 29th April 1916

 

Irene LAWSON, the daughter of Clara and James Ernest Lawson, Sergeant, born 10th March 1913, baptised 22nd June 1913

 

Barbara Frances LEACH, the daughter of Mabel and Alfred Leach, Shop Assistant, J.A.N.S., born 26th August 1913, baptised 14th September 1913

 

Geoffrey LEACH, the son of Maude Alice and James Leach, Lieutenant, Royal Artillery, born 21st July 1916, baptised 13th August 1916

 

Gerald Frederick LEACH, the son of Mary Jane and William George Leach, Sergeant, 2nd Battalion, Border Regiment, born 8th October 1925, baptised 17 October 1925

 

Albert John LEAKEY, the son of Winifred Daisy and Albert Leakey, Staff Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 15th June 1920, baptised 11th July 1920

 

Leslie Robert LEAKEY, the son of Winifred Daisy and Albert Leakey, Staff Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 9th February 1924, baptised 9th March 1924

 

Raymond LEE, the son of Mary Ann and William Lee, Staff Sergeant, Army Ordnance Corps, born 20th September 1913, baptised 12th October 1913

 

William Arnold LELLIOT, the son of Mary and William Benjamin Lelliot, Staff Sergeant Musketry, born 17th October 1898, baptised 7th November 1898

 

William George LESTER, the son of Amy Florence and George Creemer Lester, Marine Engineer, born 8th February 1923, baptised 18th March 1923

 

Margaret Edith LEWIS, the daughter of Louisa Harriett and Robert John Lewis, Sergeant, Royal Welsh Fusiliers, born 13th March 1898, baptised 3rd April 1898

 

Norah Frances LEWIS, the daughter of Margaret and Leonard Loftus Lewis, Corporal, 1 Company, Royal Garrison Artillery, born 13th January 1913, baptised 9th March 1913

 

Daphne Bertha Hall LEWIS HALL, the daughter of Marayanee and Herbert Lewis Hall, Lieutenant, Army Service Corps, born 13th February 1914, baptised 12th April 1914

 

Albert Jack LIDDEMORE, the son of Elsie Alice and Albert Victor Liddemore, Private, 2nd Battalion, Scottish Rifles, born 5th January 1914, baptised 22nd February 1914

 

Elsie Beatrice Alberta LIDDEMORE, the daughter of Elsie Alice and Albert Victor Liddemore, Private, 2nd Battalion, Scottish Rifles, born 23rd December 1911, baptised 22nd February 1914

 

Dorothy Laura LINDSAY, the daughter of Alice and Hamilton Valentine Lindsay, Staff Sergeant Artillery Clerk, born 19th April 1921, baptised 15th May 1921

 

John Eric LINDSAY, the son of Helen and William Henry Lindsay, Private, London Regiment, born 16th May 1897, baptised 15th April 1917

 

Maisie Elizabeth LINK, the daughter of Florence Kate and William Alexander Link, Private, Royal Army Service Corps, born 26th March 1925, baptised 19th April 1925

 

William Dennis LONG, the son of Beatrice Annie and William Henry Long, Lance Corporal, Royal Engineers, born 20th September 1922, baptised 11th February 1923

 

Wynne Hemsley Fraser LOVETT, the son of Winifred May and Lionel James Fraser Lovett, Sergeant, Royal Army Ordnance Corps, born 30th September 1921, baptised 22nd January 1922

 

Marian Julia LUKEHURST, the daughter of Maud and William Lukehurst, C.S.M., Royal Garrison Artillery, born 21st May 1913, baptised 29th June 1913

 

Flora Elizabeth Louisa LYNES, the daughter of Flora and Joseph Henry Lynes, Sergeant, 2nd Battalion, Scottish Rifles, born 6th January 1914, baptised 22nd February 1914

 

William Seymour McBRIDE, the son of Lillian Gabrielle Katherine and William John McBride, Lance Sergeant, 1st Battalion, Border Regiment, born 1st February 1898, baptised 2nd March 1898

 

Neil MacCORMICK, the son of Daisy Dorothy M. and Neil MacCormick, Sergeant, Royal Army Ordnance Corps, born 10th March 1925, baptised 1st April 1925

 

Elizabeth May McGOWAN, the daughter of Lily May and William Sydney McGowan, Staff Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 24th August 1915, baptised 5th September 1915

 

John Henry McGUISE, the son of Ellen and John Henry McGuise, Private, 2nd Battalion, Dorset Regiment, born 31st August 1898, baptised 5th October 1898

 

Patricia Muriel McKENNA, the daughter of Beatrice Nellie and Maurice James McKenna, Sapper, Royal Engineers, born 15th August 1923, baptised 20th September 1923

 

Mary Louisa MacKENZIE, the daughter of Louisa Catherine and Edward MacKenzie, Sergeant, 2nd Battalion, Scottish Rifles, born 30th May 1913, baptised 22nd June 1913

 

Kenneth McLEOD, the son of Coline and Kenneth McLeod, Sergeant, Seaforth Highlanders, born 26th September 1898, baptised 10th October 1898

 

Methuen Burton MABIN, the son of Beatrice Constance and Lieut-Colonel Frederick Burton Mabin, Commanding St. George's A.P. Depot, born 14th December 1917, baptised 26th March 1918

 

Ethel MADDOCKS, the daughter of Lilian and John Arthur Maddocks, Corporal, Royal Engineers, born 3rd November 1917, baptised 25th November 1917

 

Edna May MAIN, the daughter of Elizabeth Farry and Andrew Main, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 9th July 1916, baptised 18th August 1916

 

Ronald Frank MALYON, the son of Flora May and Frank Percy Malyon, Sergeant Drummer, 2nd Battalion, Essex Regiment, born 12th November 1920, baptised 12th November 1920

 

Herbert John MALTUS, the son of Doris Mona and Herbert Samuel Maltus, S.C.P.O., Royal Navy, born 10th November 1923, baptised 29th November 1923

 

Alice Lilian Fanny MANN, the daughter of Alice Emily and Albert Edward Mann, Sergeant, Essex Regiment, born 27th February 1922, baptised 26th March 1922

 

Marie MARSHALL, the daughter of Ivy Kathleen and Harold Hamilton Marshall, Major, 48th Pioneers, born 25th February 1920, baptised 25th February 1920

 

Guy William Banner MARTIN, the son of Winifred Nora and Banner Harry Martin, Dental Surgeon, 215 Strada Forni, Valletta, born 29th May 1917, baptised 3rd March 1918

 

Frank MASKELL, the son of Edith and Arthur William Maskell, Driver, R.F.A., born 23rd July 1897, baptised 16th April 1918

 

Vera Dorothy MASKEY, the daughter of Dorothy and Sydney Maskey, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 12th December 1912, baptised 10th January 1913

 

Charles Henry MATTHEWS, the son of Hilda Selina and Thomas Bernard Matthews, Fitter Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 23rd December 1916, baptised 3rd August 1919

 

Frederick Joseph MAY, the son of Mary and Gideon May, of 34 Ashgrove Avenue, Bristol, Lance Corporal, Royal Engineers, born 21st May 1888, baptised 4th November 1916

 

Eric Gordon Harry MAYES, the son of Kate and Richard Mayes, Lieutenant and Quartermaster, born 19th April 1913, baptised 1st June 1913

 

John Kenneth Holmes MEAD, the son of Winifred Holmes and Joseph Bousfield Mead, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 15th July 1914, baptised 14th August 1914

 

Louisa Jane MERTON, the daughter of Jane Maria and Charles Merton, Private, 3rd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 28th November 1898, baptised 11th December 1898

 

Kenneth Roy MIDMER, the son of Edith Emily and Thomas William Midmer, D.O.S.O., born 23rd August 1913, baptised 30th September 1913

 

William Thomas MILLER, the son of Annie and Robert Miller, Bombardier, Royal Artillery, born 15th March 1898, baptised 17th April 1898

 

Marjorie Lena MILLINGTON, the daughter of Emma Harriet and William Millington, Battery Sergeant Major, Royal Garrison Artillery, born 4th December 1922, baptised 24th December 1922

 

Renee Violet MIRAMS, the daughter of Amelia Elizabeth and Vivian Roy Mirams, Corporal, Royal Army Medical Corps, born 9th December 1922, baptised 15th January 1923

 

Jean Le Quesne MITCHELL, the daughter of Mary Ann Black and Richard Le Quesne Mitchell, Supervisor, Eastern Telegraph Company, 3 Dingli Street, Sliema, born 30th April 1917, baptised 27th May 1917

 

Mary Le Quesne MITCHELL, the daughter of Mary Ann Black and Richard Le Quesne Mitchell, Supervisor, Eastern Telegraph Company, born 6th September 1919, baptised 27th September 1919

 

Wendy Le Quesne MITCHELL, the daughter of Mary Ann Black and Richard Le Quesne Mitchell, Supervisor, Eastern Telegraph Company, born 6th September 1919, baptised 27th September 1919

 

Richard John MOORE, the son of Marie Elizabeth and John Moore, Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 13th June 1923, baptised 8th July 1923

 

Samuel Francis Acland MOORE, the son of Frances and Samuel Moore, Corporal, Royal Artillery, born 23rd August 1898, baptised 6th October 1898

 

Ethel Violet MORETON, the daughter of Violet Waldis and Arthur Ernest Moreton, Colour Sergeant, 2nd Battalion, Scottish Rifles, born 3rd July 1913, baptised 3rd August 1913

 

John Cecil MORGAN, the son of Lucy Alford and Cecil George Morgan, Corporal, Royal Engineers, born 20th September 1922, baptised 5th November 1922

 

Charles Edward MORRIS, the son of Alice Louisa and Stanley Morris, Civil Servant, born 15th July 1920, baptised 25th August 1920

 

Eileen Nora MORRIS, the daughter of Catherine Edith and Bertie Thomas Morris, Lance Sergeant, Royal Engineers, born 27th October 1922, baptised 15th November 1922

 

Rosa Florence MOSS, the daughter of Jane and Henry Moss, Sergeant, 1st Battalion, Suffolk Regiment, born 21st August 1898, baptised 5th September 1898

 

Gladys Lilian Rowena MOUNTIFIELD, the daughter of Florence Elizabeth and Cornelius Francis Mountifield, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 17th June 1915, baptised 16th August 1915

 

Samuel Leslie MURRAY, the son of Mary Ellen and Samuel Murray, Lance Corporal, 1st Battalion, Loyal North Lancashire Regiment, born 18th December 1919, baptised 22nd December 1919

 

Horace MYHILL, the son of Caroline and Harry Myhill, Boot Repairer, born 23rd March 1897, baptised 12th November 1918

 

John Henry NEWBERY, the son of Anne Catherine and John Newbery, Corporal, Royal Engineers, born 13th February 1898, baptised 24th March 1898

 

Doris Elizabeth NEWMAN, the daughter of Lucie Martha and Richard Ernest Upton Newman, Major, Royal Army Medical Corps, born 27th November 1923, baptised 19th December 1923

 

Roy NEWMAN, the son of Violet Victoria and Albert Henry Charles Newman, Sergeant, 1st Battalion, Dorset Regiment, born 14th February 1924, baptised 9th March 1924

 

Patrick James O'CONNELL, the son of Charlotte Fanny and James Henry O'Connell, C.Q.M.S., Royal Army Service Corps, born 21st November 1922, baptised 9th January 1923

 

Ethel Margaret Melita OATES, the daughter of Elizabeth Louisa Anne and Sidney Oates, Private, 2nd Battalion, Dorset Regiment, born 2nd November 1898, baptised 18th November 1898

 

Mary OSMOND, the daughter of Emily Doris and Edward Osmond, Squadron Leader, Royal Air Force, born 31st January 1921, baptised 31st January 1921

 

Lorraine Norah OWEN, the daughter of Florence Mildred and George Frederick Owen, Telegraphist, born 20th September 1921, baptised 14th October 1921

 

Ivy Gwendoline OWENS, the daughter of Edith Caroline and Walter Owens, Private, 2nd Battalion, West Yorkshire Regiment, born 31st January 1914, baptised 22nd February 1914

 

Edwin Wilfred OYNS, the son of Sarah and Ernest Oyns, Sergeant, Royal Artillery, born 7th August 1898, baptised 9th October 1898

 

Audrey Joyce PAGE, the daughter of Lucy and Harry Page, Sergeant Major, Royal Engineers, born 1919, baptised 25th June 1919

 

Kate Emelia PAPWORTH, the daughter of Amelia and Lesley Charles Papworth, Bandsman, 2nd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 4th February 1914, baptised 29th March 1914

 

Beatrice Ellen PARKINSON, the daughter of Elizabeth and Alfred Parkinson, Sergeant, 3rd Battalion, Lancashire Fusiliers, born 23rd November 1898, baptised 12th December 1898

 

Myfanwey PARRY, the daughter of Lilian Mary and Alfred Henry Parry, Staff Sergeant, Royal Engineers, born 24th July 1924, baptised 15th August 1925

 

Leila PARSONS, the daughter of Lilian Ada and George Joseph Edward Parsons, Flight Sergeant, Royal Air Force, born 11th May 1925, baptised 18th June 1925

 

Gladys PATTISON, the daughter of Annie Jane and Alfred Pattison, Sergeant, 2nd Battalion, West Yorkshire Regiment, born 22nd March 1914, baptised 19th April 1914

 

Ronald PAY, the son of Jemima and John Pay, Q.M.S., Royal Engineers, born 18th August 1912, baptised 20th September 1912

 

Rhoda Kathleen Minnie PAYNE, the daughter of Mary Martha Maud and Harry Gordon Payne, C.Q.M.S., Dorset Regiment, born 27th December 1923, baptised 5th March 1924

 

Herbert Henry PEARCE, the son of Mary Agnes and Henry Edward Pearce, Gunner, Royal Artillery, born 8th November 1898, baptised 8th December 1898

 

Frederick Henry PEARSON, the son of Lilian May and Henry Pearson, Royal Army Service Corps, born 4th February 1921, baptised 6th March 1921

 

John Henry Stace PEARSON, the son of Charity and John Pearson, 92 Avenue Road, Acton West, London, Private, 3rd Battalion, London Regiment Royal Fusiliers, born 8th September 1892, baptised 31st December 1914

 

Margaret Ruth PENDERED, the daughter of Margaret Louise and John Hawkes Pendered, Captain, Royal Army Medical Corps, born 2nd August 1922, baptised 27th August 1922

 

Dorothy PENFOLD, the daughter of Lillian and George Penfold, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 17th May 1915, baptised 23rd June 1915

 

Evelyn PENFOLD, the daughter of Lillian and George Penfold, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 7th October 1913, baptised 11th October 1913

 

Robert William PERRIE, the son of Ellen Agnes and William Robertson Perrie, Petty Officer, Royal Navy, born 9th September 1943, baptised 7th May 1924

 

Walter Charles PHILLIPS, the son of Rosa Ethel and Henry Ernest Phillips, Sergeant, Dorset Regiment, born 9th December 1923, baptised 5th March 1924

 

Norah Patricia PHIPPS, the daughter of Eleanor Mary and Reginald Phipps, Corporal, Royal Sussex Regiment, born 10th June 1923, baptised June 1923

 

Diana Gladys PICKETT, the daughter of Gladys May and Henry John Pickett, Army Educational Corps, born 20th March 1922, baptised 21st May 1922

 

Herbert Douglas PIKE, the son of Ethel Maud and Herbert Leonard Pike, Sergeant, 2nd Battalion, Scottish Rifles, born 1st January 1914, baptised 22nd February 1914

 

Dorothy May PINDER, the daughter of Martha Elizabeth and William Pinder, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 27th January 1913, baptised 16th February 1913

 

George Albert PINK, the son of Catherine B. and William Charles Pink, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 16th February 1921, baptised 28th February 1921

 

Phyllis Annie POPPLE, the daughter of Annie Florence and Samuel Frank Popple, Corporal, 2nd Battalion, Gloucestershire Regiment, born 19th May 1913, baptised 15th June 1913

 

Norman David PRITCHARD, the son of Hilda Laura and Horace Pritchard, Armourer Staff Sergeant, Royal Army Ordnance Corps, born 9th March 1925, baptised 5th April 1925

 

Eileen Mary QUERNEY, the daughter of Alice Beatrice and David Querney, Sergeant, Royal Air Force, born 13th March 1922, baptised 30th May 1922

 

Patricia Lillian RALPH, the daughter of Lillian Lucy and William Thomas Ralph, Private, Essex Regiment, born 21st February 1923, baptised 28th March 1923

 

Robert Charles RANDALL, the son of Emily and Robert Randall, Sergeant, 2nd Battalion, Dorset Regiment, born 22nd July 1898, baptised 4th August 1898

 

Gladys Violet READ, the daughter of Alice Rose and Ernest Arthur Read, Lance Corporal, Military Foot Police, born 19th February 1925, baptised 16th July 1925

 

Eleanor Caroline Primrose READE, the daughter of Eleanor Jane and Charles Robert Reade, Private, 2nd Battalion, Dorset Regiment, born 19th April 1898, baptised 22nd April 1898

 

Will REDDING, the son of Sarah Florence and William Leach Redding, R.S.M., Royal Artillery, born 30th March 1925, baptised 4th May 1925

 

Ronald William REDMEN, the son of Lily Eliza and William Michael Redmen, Trumpeter, Royal Garrison Artillery, born 24th October 1914, baptised 6th December 1914

 

Mary Winifred REED, the daughter of Anne Cecilia and Charlie Reed, Chaplain to the Forces, born 28th September 1917, baptised 2nd November 1917

 

Thomas William REEVES, the son of Clara and Walter Reeves, Assistant Warden, Military Prison Corradino, born 2nd October 1898, baptised 30th October 1898

 

Margaret Scott REID, the daughter of Margaret Jemina and Norman Reid, Colour Sergeant, Seaforth Highlanders, born 9th September 1898, baptised 19th September 1898

 

Edith Maude Melita RICHARDS, the daughter of Emma Louisa and Henry Walter Richards, Private, West Riding Regiment, born 18th July 1898, baptised 4th August 1898

 

Lewis John RICKETTS, the son of Katie Edith and Henry Thomas Ricketts, Staff Sergeant, Royal Army Service Corps, born 16th June 1921, baptised 13th July 1921

 

Bernard Noel RIDINGS, the son of Eva Georgina and Noel Park Ridings, Colour Sergeant, 2nd Battalion, Royal Welsh Fusiliers, born 21st January 1898, baptised 2nd March 1898

 

Maude Frances Wilmot RIDOUT, the daughter of Maude and Julian Ridout, Captain, Royal Artillery, born 29th August 1912, baptised 24th September 1912

 

Harold Henry Arthur ROBERTS, the son of Emily and Richard John Roberts, Sergeant, Royal Artillery, born 1st September 1898, baptised 15th September 1898

 

Doreen Marjorie ROBERTSON, the daughter of Lilian May and Rollo Robertson, Lieutenant, Royal Army Service Corps, born 20th October 1921, baptised 14th November 1921

 

John Carnegie ROBERTSON, the son of Elizabeth Dora and William Charles Henney Robertson, Lieutenant-Governor of Malta, born 24th November 1917, baptised 26th February 1918

 

Percy Alexander ROBINSON, the son of Elizabeth and William Robinson, Bandmaster, 1st Battalion, Border Regiment, born 26th April 1898, baptised 20th May 1898

 

Walter Maurice ROBINSON, the son of Effie Winifred and William Henry Robinson, Sergeant Major, Royal Artillery, born 14th February 1918, baptised 27th February 1918

 

Edward Thomas ROGERS, the son of Agnes Mary and Frederick Mott Rogers, Corporal, Royal Artillery, born 19th August 1898, baptised 3rd September 1898

 

Jessie Nora Harper ROGERS, the daughter of Frances and William John Arthur Rogers, Master Tailor, 2nd Battalion, Essex Regiment, born 27th December 1919, baptised 22nd February 1920

 

Maria Alicia Cater ROGERS, the daughter of Maude and Charles Richard Rogers, Sergeant, 2nd Battalion, West Yorkshire Regiment, born 3rd August 1913, baptised 5th October 1913

 

Cyril Clifford RUDD, the son of Louisa Mary and Alfred Thomas Rudd, Gunner, Royal Artillery, born 6th August 1897, baptised 16th November 1898

 

Frederick Arthur RUDD, the son of Louisa Mary and Alfred Thomas Rudd, Gunner, Royal Artillery, born 22nd September 1898, baptised 16th November 1898

 

Charles Norman RULE, the son of Grace and William Edward Rule, Bombardier, Royal Artillery, born 10th December 1925, baptised 11th March 1926

 

George Edward RULE, the son of Grace and William Edward Rule, Bombardier, Royal Artillery, born 19th January 1924, baptised 30th July 1924

 

Peter Jermyn RUSHBROOKE, the son of Catherine and Jermyn Rushbrooke, Lieutenant Commander, Royal Navy, born 23rd May 1925, baptised 2nd August 1925

 

Margaret Lillian Eileen Rose SABY, the daughter of Margaret and Albert Edwin Saby, Bombardier, Royal Artillery, born 29th September 1925, baptised 20th October 1925

 

Kathleen Audrey SALLISS, the daughter of Emma Laura and William Salliss, Bombardier, Royal Garrison Artillery, born 30th August 1924, baptised 14th September 1924

 

Cyril Paul SAMPSON, the son of Florence and Harry Sampson, Engine Room Artificer, Royal Navy, born 21st October 1897, baptised 11th August 1898

 

Joan Gladys SANDHAM, the daughter of Emily and Thomas Sandham, Sergeant, Royal Engineers, born 26th September 1921, baptised 24th November 1921

 

Elizabeth Mary SAUNDERS, the daughter of Florence Emily and Frederick Arthur Saunders, Cable Operator, Eastern Telegraph Company, born 27th July 1919, baptised 21st August 1919

 

John Edwin SAVAGE, the son of Doris and Edwin James Savage, Engine Room Artificer, Royal Navy, born 6th May 1924, baptised 8th June 1924

 

Charles William SCHOFIELD, the son of Edith and John Schofield, Private, 3rd Battalion, Lancashire Fusiliers, born 16th April 1898, baptised 14th January 1899

 

Florence May SCUDDS, the daughter of Florence Katherine and Charles William Scudds, Colour Sergeant Major, born 31st October 1915, baptised 4th November 1915

 

Julius Montague SCHIFF, the son of Daisy and Alfred Schiff, Private, Royal Army Medical Corps, born 25th December 1902, baptised 23rd July 1924

 

Peter Ronald SHANE, the son of Ethel and Harold Stanley Shane, Q.M.S., R.C.S., born 19th December 1923, baptised 5th March 1924

 

Laura Joan SHAXON, the daughter of Amy Daisy and William Henry Shaxon, Corporal, Loyal North Lancashire Regiment, born 10th September 1922, baptised 4th October 1922

 

Charles John SHEARSTONE, the son of Lucy and John Shearstone, Sergeant, 2nd Battalion, Middlesex Regiment, born 8th October 1914, baptised 1st November 1914

 

Leslie Ronald SHEPPARD, the son of Mary and Ernest William Sheppard, Private, 2nd Battalion, Gloucestershire Regiment, born 27th March 1913, baptised 4th May 1913

 

Doreen Elizabeth SHIELDS, the daughter of Anne Mildred and Ross Lester Shields, Captain, Royal Army Medical Corps, born 30th August 1917, baptised 11th January 1918

 

Alexander SHIEKH-ASHIRY, the son of Anna and Michael Shiekh-Ashiry, Captain, Russian Royal Air Force, born 20th November 1919, baptised 20th February 1920

 

Evelyn Dorothy SHIPTON, the daughter of Olive Dorothy and Douglas Frederick Shipton, Royal Marine, born 11th October 1924, baptised 11th November 1924

 

Barbara SHOOSMITH, the daughter of Frances Elizabeth Rose and Stephen Shoosmith, Staff Sergeant, Royal Army Ordnance Corps, born 25th December 1924, baptised 21st January 1925

 

Edward Anthony SINCLAIR, the son of Edythe Monteith and Edward Wortley Sinclair, Officer, Royal Navy, born 29th December 1919, baptised 9th February 1920

 

Kenneth Hamilton SINGLETON, the son of Frances Rosina and Thomas Singleton, Sergeant, 1st Battalion, Loyal North Lancashire Regiment, born 14th September 1920, baptised 16th September 1920

 

Pauline Corinna Margery SITWELL, the daughter of Margery Julia and William George Sitwell, Lieutenant, Royal Navy, born 5th October 1916, baptised 24th December 1916

 

Joan SKEE, the daughter of Lilian Laura Ethel and George Skee, Clerk, R.A.P.C., born 31st May 1923, baptised 21st June 1923

 

Douglas Henry SKINNER, the son of Winifred Rosalind Mary and Henry Charles Skinner, Torpedo Gunner, Royal Navy, born 11th January 1922, baptised 22nd January 1922

 

Margaret Joyce Ada SLOAN, the daughter of Ada Bryant and Sidney John Sloan, Accountant Sergeant Major, C.M.A., born 27th November 1921, baptised 5th January 1922

 

Bertha Rose SMEE, the daughter of Ethel Valentine and Reginald William Smee, Gunner, Royal Garrison Artillery, born 11th February 1923, baptised 20th May 1923

 

Ada Elizabeth SMITH, the daughter of Martha Jane and Frank Smith, Colour Sergeant Major, Royal Engineers, born 10th February 1898, baptised 2nd March 1898

 

Ethel Pearl SMITH, the daughter of Hester and John Henry Smith, CSM, 2nd Battalion, Essex Regiment, born 19th July 1922, baptised 2nd August 1922

 

Frederick James SMITH, the son of Jane and Richard Smith, Sergeant, Royal Artillery, born 18th April 1898, baptised 28th April 1898

 

Gladys Constance SMITH, the daughter of Amy Louisa and Arthur Benjamin Smith, Sergeant, Essex Regiment, born 4th March 1922, baptised 9th April 1922

 

Harry Victor SMITH, the son of Edith and Harry John Smith, Bombardier, Royal Garrison Artillery, born 24th May 1921, baptised 19th June 1921

 

Joyce Margaret SMITH, the daughter of Norah May and Richard George Stanley Smith, Fitter, Royal Garrison Artillery, born 14th December 1922, baptised 9th January 1923

 

Leonard Charles SMITH, the son of Norah May and Richard George Stanley Smith, Fitter, Royal Garrison Artillery, born 23rd June 1921, baptised 9th January 1923

 

Philip Harry SMITH, the son of Florence and Philip Smith, Corporal, 2nd Battalion, West Yorkshire Regiment, born 25th May 1914, baptised 21st June 1914

 

Richard Duncan SMITH, the son of Nancy and Richard Hemming Smith, Colour Sergeant, 2nd Battalion, Dorset Regiment, born 19th February 1898, baptised 10th March 1898

 

Robert Ainsley SMITH, the son of Sarah Jane and Robert Robertson Smith, Corporal, Royal Army Medical Corps, born 2nd December 1924, baptised 16th December 1924

 

Ronald Richard SMITH, the son of Norah May and Richard George Stanley Smith, Fitter, Royal Garrison Artillery, born 5th June 1920, baptised 9th January 1923

 

Thelma Irene SMYTH, the daughter of Dorothy Isobel and Frank Reginald Smyth, Corporal, Royal Engineers, born 7th November 1923, baptised 27th May 1923

 

Charles Henry SPANN, the son of Nellie and James Richard Spann, Private, Cheshire Regiment, born 26th April 1895, baptised 24th July 1916

 

Eleanor Ada STABLE, the daughter of Eleanor and Geoffrey Scott Stable, Sub-Lieutenant, Royal Naval Reserve, born 14th June 1918, baptised 22nd July 1918

 

Victor STACEY, the son of Florence and Arthur Stacey, Lance Corporal, 2nd Battalion, Essex Regiment, born 25th December 1921, baptised 25th January 1922

 

Amelia Annie STARMER, the daughter of Annie Elizabeth and Richard Starmer, Private, born 7th August 1913, baptised 7th September 1913

 

Clifford Frederick STENNER, the son of Edith and William Stenner, Lance Sergeant, 2nd Battalion, Gloucestershire Regiment, born 6th March 1913, baptised 4th May 1913

 

Cynthia Edna Maude STEPHENS, the daughter of Ethel Maude and John Albert Stephens, Shipwright, Royal Navy, born 11th July 1924, baptised 10th August 1924

 

Cynthia Melita STEVENS, the daughter of Jessie Phoebe and George Stevens, Sergeant, Royal Engineers, born 5th September 1922, baptised 25th September 1922

 

Eric Stephen STEVENS, the son of Hilda Emily and William Stevens, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 9th November 1925, baptised 6th December 1925

 

George Edward James STEVENS, the son of Annie Hannah and George Stevens, Lance Corporal, 3rd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 9th September 1898, baptised 16th October 1898

 

Helen Miriam STEVENS, the daughter of Hilda Emily and William Stevens, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 5th December 1923, baptised 31st December 1923

 

Victoria Violet Maude STEVENS, the daughter of Annie Hannah and George Stevens, Lance Corporal, 3rd Battalion, Royal Warwickshire Regiment, born 21st July 1897, baptised 16th October 1898

 

Thomas William STIMSON, the son of Norah and Edward Charles Stimson, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 19th April 1921, baptised 8th May 1921

 

Evelyn Melita STOTT, the daughter of Elizabeth Sarah and Charles Edward Frank Stott, S.Q.M.S., Royal Army Service Corps, born 12th April 1920, baptised 23rd May 1920

 

Wilfred Arton STRICKLAND, the son of Sybil Arton and Ernest Arthur George Strickland, Company QMS, Royal Artillery, born 24th February 1898, baptised 10th April 1898

 

Ronald STRINGER, the son of Esther Elizabeth and Harry Stringer, Sergeant, 2nd Battalion, Border Regiment, born 4th October 1925, baptised 17th October 1925

 

Frederick George SUTCLIFFE, the son of Blanche Maria and Robert Sutcliffe, Staff Sergeant, A.P.C., born 14th September 1917, baptised 7th November 1917

 

Helena Amelia SUTCLIFFE, the daughter of Blanche Maria and Robert Sutcliffe, Staff Sergeant, A.P.C., born 23rd March 1913, baptised 7th November 1917

 

John Ernest SUTCLIFFE, the son of Blanche Maria and Robert Sutcliffe, Staff Sergeant, A.P.C., born 6th March 1911, baptised 7th November 1917

 

William Alfred SUTCLIFFE, the son of Blanche Maria and Robert Sutcliffe, Staff Sergeant, A.P.C., born 4th May 1915, baptised 7th November 1917

 

Diana Patricia SWAN, the daughter of Ada Bryant and Sidney John Swan, Accountant, Sergeant Major, C.M.A., born 23rd November 1923, baptised 11th January 1924

 

Philip Michael SWAYNE, the son of Vere and Philip Swayne, Captain, 1st Garrison Battalion, West Yorkshire Regiment, born 29th April 1918, baptised 9th June 1918

 

Stella May TAINT, the daughter of Ada Esther and Frederick Taint, Sergeant, 2nd Battalion, Border Regiment, born 28th November 1925, baptised 15th December 1925

 

Percy Elvin TANNER, the son of Ruth and Frederick Charles Tanner (deceased), Gunner, Royal Garrison Artillery, born 11th June 1900, baptised 19th January 1924

 

Christina TAYLOR, the daughter of Annie and Joseph Taylor, Private, 1st Battalion, Suffolk Regiment, born 6th August 1898, baptised 5th September 1898

 

George Ian Aylmer TAYLOR, the son of Katherine Gordon Ritche and Percy Aylmer Taylor, Telegraphist, Eastern Telegraph Company, born 30th October 1922, baptised 1st December 1922

 

Mary Enid TAYLOR, the daughter of Annie Elizabeth and William Henry Taylor, Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 2nd October 1898, baptised 23rd October 1898

 

Muriel Annabel TAYLOR, the daughter of Ivy Beatrice and Walter John Taylor, C.O.A., Royal Navy, born 24th October 1922, baptised 31st December 1922

 

Harry THACKER, the son of Nellie and Harry Thacker, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 8th April 1914, baptised 17th May 1914

 

Muriel Winifred THIRKETTLE, the daughter of Lilian Gertrude and Harry Grinsted Thirkettle, Engine Room Artificer, Royal Navy, born 13th April 1923, baptised 20th May 1923

 

Eileen Margaret THOMAS, the daughter of Ethel and Richard Thomas, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 24th April 1914, baptised 31st May 1914

 

Mabel Elizabeth THOMAS, the daughter of Sarah Ann and Frederick William Thomas, Band Sergeant, West Riding Regiment, born 7th February 1898, baptised 3rd March 1898

 

Winifred Frances THOMAS, the daughter of Mary and John Henry Thomas, Sergeant, 2nd Battalion, Scottish Rifles, born 9th August 1913, baptised 5th October 1913

 

Roberta Joan THOMPSON, the daughter of Bertha and George William Thompson, Sergeant, Royal Engineers, born 29th May 1921, baptised 22nd June 1921

 

Kenneth McLeod THOMSON, the son of Emily and Alexander Thomson, Bombardier, Royal Garrison Artillery, born 24th December 1912, baptised 26th January 1913

 

Gertrude THORNHILL, the daughter of Elizabeth Rose and Harold Thornhill, Q.M.S., West Yorkshire Regiment, born 23rd July 1912, baptised 9th August 1912

 

Elizabeth Victoria TICKNER, the daughter of Georgina Victoria and Horace Tickner, Armourer Staff Sergeant, Army Ordnance Corps, born 2nd April 1918, baptised 17th April 1918

 

Eric Frank TOOGOOD, the son of Emmie Frances and Frank Toogood, Sergeant, Royal Engineers, born 10th May 1914, baptised 28th June 1914

 

Leslie Archer TOOMBS, the son of Grace Ellen and Ernest Toombs, Petty Officer, Royal Navy, born 7th April 1921, baptised 1st May 1921

 

Audrey TOWELLS, the daughter of Gwendoline Mary and Leonard Harry Towells, Sergeant, Royal Artillery, born 20th July 1925, baptised 24th September 1925

 

Constance Bertha TUCKER, the daughter of Anne Bertha and Ernest Philip Tucker, Corporal, Royal Engineers, born 6th May 1917, baptised 27th May 1917

 

Edna May TUCKER, the daughter of Annie Ethel and George Amesbury Tucker, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 30th May 1923, baptised 17th June 1923

 

Ernest Philip TUCKER, the son of Anne Bertha and Ernest Philip Tucker, QMS, Royal Engineers, born 7th January 1920, baptised 1st February 1920

 

Joyce Barbara TUCKER, the daughter of Gladys Violet and George Henry Tucker, Staff Sergeant, Royal Army Medical Corps, born 17th May 1924, baptised 12th June 1924

 

Patricia Kathleen TUPPEN, the daughter of Norah Annie and Robert Charles George Tuppen, S.P.O., Royal Navy, born 10th July 1924, baptised 3rd September 1924

 

Alan Jack TURNER, the son of Flora Lilian and Hector Thomas Turner, Clerk, HM Dockyard, born 28th August 1920, baptised 21st November 1920

 

Maud Winifred TURNEY, the daughter of Rosetta Maud and John Alfred Turney, Staff Sergeant, Royal Army Ordnance Corps, born 14th August 1923, baptised 10th August 1924

 

Alice Louisa TURNHAM, the daughter of Alice Maud and Joseph Turnham, Corporal, Loyal North Lancashire Regiment, born 8th March 1920, baptised 11th April 1920

 

Robert Melvin TYRRELL, the son of Helen Maria and Reginald Bramly Tyrrell, Lieutenant Colonel, Royal Army Ordnance Corps, born 13th January 1919, baptised 26th February 1919

 

Anthony Lawson VEASEY, the son of Violet May Elkins and Kenneth Harry Veasey, Army Schoolmaster, born 14th April 1920, baptised 23rd May 1920

 

Albert William VOKES, the son of Beatrice and Wallace Vokes, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 27th August 1919, baptised 5th August 1919

 

Audrey Grace WALDRON, the daughter of Grace and Samuel Albert Waldron, Salesman, 17 Strada Ridolfo, Sliema, born 10th May 1923, baptised June 1923

 

Edith Grace WALKER, the daughter of Edith May and Alfred George Walker, Royal Marine Light Infantry, born 11th September 1920, baptised 24th October 1920

 

Maureen Ellen WALKER, the daughter of Ethel Maud and John Samuel Walker, Corporal, Royal Engineers, born 23rd November 1925, baptised 30th December 1925

 

Doris Audrey WALTER, the daughter of Doris Annie and Herbert Francis Walter, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 13th April 1921, baptised 26th June 1921

 

James WARBURTON, the son of Catherine and Robert Warburton, Labourer, 33 George Street, Birkenhead, born 22nd January 1894, baptised 11th February 1917

 

Edna Rose WARD, the daughter of Ethel Mary and John Charles James Ward, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 25th February 1920, baptised 4th April 1920

 

Ethel Mary WARD, the daughter of Ethel Mary and John Charles James Ward, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 25th February 1920, baptised 4th April 1920

 

Thomas Charles WARD, the son of Ernestina Elizabeth Mary Lily and Frederick Ward, Corporal, Royal Artillery, born 7th July 1898, baptised 7th August 1898

 

Violet Mary WARD, the daughter of Mary Ethel and John Charles Ward, Sergeant, Royal Army Service Corps, born 29th August 1921, baptised 16th October 1921

 

Iris Dorothy WARDELL, the daughter of Ellen and William Henry Wardell, Sergeant, R.A.P.C., born 4th October 1921, baptised 27th November 1921

 

Peter James WAY, the son of Dorothy and James Way, Major, Royal Garrison Regiment, born 31st May 1922, baptised 29th June 1922

 

Susan Alleyne WAY, the daughter of Dorothy and James Way, Major, Royal Artillery, born 26th August 1924, baptised 3rd October 1924

 

William Edwin Geoffrey WAYCOTT, the son of Edith Mary and Cyril Caldwell Waycott, Foreman HM Dockyard, born 24th October 1918, baptised 1st December 1918

 

Lilian Catherine Clara WEBB, the daughter of Lilian Annie and George Edward Stephen Webb, Corporal, Royal Army Medical Corps, born 15th December 1922, baptised 2nd January 1923

 

William Henry John WEBSTER, the son of Mary L. and Henry John Webster, Commercial Traveller, 31 Albany Road, Southtown, Great Yarmouth, born 8th November 1900, baptised 31st December 1925

 

Arthur Leslie WEST, the son of Elsie and Frederick West, Chief Petty Officer, HMS Ramillies, born 2nd August 1898, baptised 12th September 1898

 

Betty WEST, the daughter of Annie Elizabeth and Thomas West, Sergeant, Royal Warwickshire Regiment, born 23rd July 1914, baptised 24th August 1914

 

Daphne Thelma Burnett WHALLEY, the daughter of Mabel Bessie and William Edward Whalley, Yeoman of Signals, Royal Navy, born 21st October 1922, baptised 10th December 1922

 

Richard WHARFE, the son of Sarah Ann and John Wharfe, Private, 1st Battalion, Suffolk Regiment, born 9th October 1898, baptised 23rd October 1898

 

Kathleen Norah WHEELAN, the daughter of Clara and George Wheelan, Lance Sergeant, R.H.A., born 1st October 1922, baptised 24th November 1922

 

Eveline Patricia WHITE, the daughter of Agnes Emma Jane and Thomas White, Sergeant, Royal Artillery, born 23rd August 1898, baptised 7th September 1898

 

Lillian Edith WHITE, the daughter of Euphemia and Alfred George White, Corporal, Royal Garrison Artillery, born 3rd November 1913, baptised 23rd November 1913

 

Edith WHITMORE, the daughter of Annie and William Frank Whitmore, Gunner, Royal Artillery, born 1st November 1898, baptised 15th January 1899

 

Henry WHITMORE, the son of Annie and William Frank Whitmore, Gunner, Royal Artillery, born 24th July 1896, baptised 15th January 1899

 

Charles WHITNEY, the son of Ada and Charles Whitney, of Wellingborough, Northants, Private, King's Royal Rifle Corps, born 13th May 1893, baptised 19th December 1916

 

Leonard Frederick WIGHTMAN, the son of Doris and Leonard Wightman, Artificer Gunner, Royal Garrison Artillery, born 16th January 1924, baptised 20th January 1924

 

George WILES, the son of Esther and George Wiles, Sergeant, Royal Artillery, born 3rd September 1898, baptised 24th September 1898

 

Frances Martha WILKINSON, the daughter of Sarah Frances and Arthur Wilkinson, Sergeant, Royal Artillery, born 15th August 1898, baptised 31st August 1898

 

Arthur Irvine WILLIAMS, the son of Florence and Arthur Harvey Williams, Corporal, Royal Army Medical Corps, born 13th September 1896, baptised 28th October 1918

 

Charles James WILLIAMS, the son of Queenie and Harry Daniel Williams, Corporal, Military Foot Police, born 23rd January 1921, baptised 13th February 1921

 

Cyril Charles WILLIAMS, the son of Marie Louise and Joseph Thomas Williams, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 30th June 1921, baptised 28th July 1921

 

Audrey Ruth WILLIS, the daughter of Alice Louisa and William Willis, Leading Aircraftsman, Royal Air Force, born 13th July 1924, baptised 13th August 1924

 

Winifred Mary WILLIS, the daughter of Rose and Harold Wilfred Willis, Staff Sergeant, C.M.A., born 5th December 1923, baptised 23rd December 1923

 

Joyce WILLMORE, the daughter of May and Arthur Bertie Willmore, Q.M.S., Royal Engineers, born 22nd January 1921, baptised 9th February 1921

 

Harold John WILLMOTT, the son of Anna and John Willmott, Private, 1st Battalion, Australian Imperial Forces, baptised 24th September 1915

 

Rebecca Jane WILLMOTT, the daughter of Sarah Ann and Percy John Willmott, Sergeant, 1st Battalion, Border Regiment, born 6th December 1898, baptised 22nd December 1898

 

Gweneth Mary WILTSHIRE, the daughter of Edith Mary and Herbert Wiltshire, Sergeant Major, Royal Army Service Corps, born 23rd December 1921, baptised 7th February 1922

 

Herbert Richard WINTON, the son of Louisa and Thomas Winton, Sergeant, Royal Engineers, born 8th November 1898, baptised 21st January 1899

 

Albert William WITHEY, the son of Amy and Albert Thomas Howard Withey, Lance Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 10th October 1922, baptised 22nd October 1922

 

Douglas John WITHEY, the son of Amy and Albert Thomas Howard Withey, Lance Sergeant, Royal Artillery, born 15th January 1925, baptised 8th February 1925

 

Patricia Margery WITHEY, the daughter of Margery Emily and Albert William Withey, Staff Sergeant, Royal Engineers, born 23rd June 1920, baptised 21st July 1920

 

Reginald Cyril WITHEY, the son of Amy and Albert Withey, Sergeant, Royal Garrison Artillery, born 1st October 1923, baptised 14th October 1923

 

Ian Barry WOOD, the son of Francis Annie and Frederick Wood, Employee of Eastern Telegraph Company, born 17th June 1916, baptised 24th July 1916

 

Mary Grace WOOD, the daughter of Annie Francis and Frederick Wood, Eastern Telegraph Company, born 18th August 1913, baptised 28th September 1913

 

Doris Mary Jessie WOODLAND, the daughter of Sarah Jane and Arthur Charles Woodland, Leading Torpedoman, Royal Navy, born 30h December 1917, baptised 3rd February 1918

 

Nellie Elizabeth WOODS, the daughter of Sarah Elizabeth and Fred Woods, Sergeant, 2nd Battalion, West Yorkshire Regiment, born 14th January 1914, baptised 17th May 1914

 

Harry William WOOLGER, the son of Bessie Irene Mary and Harry Woolger, Sergeant, 2nd Battalion, Scottish Rifles, born 19th December 1913, baptised 25th January 1914

 

George Henry WORMALD, the son of Jennie and William Albert Wormald, Corporal, C.M.A., born 5th February 1923, baptised 21st March 1923

 

Margery Leonora WORRACE, the daughter of Ada Dorothy and Robert Owen Worrace, Leading Seaman, Royal Navy, born 6th August 1924, baptised 5th September 1924

 

Bruce WOTTON, the son of Maud Laura and Walter Reginald Wotton, Captain, Army Ordnance Corps, born 14th July 1922, baptised 19th December 1925

 

Godfrey Robert WOTTON, the son of Maud Laura and Walter Reginald Wotton, Captain, Army Ordnance Corps, born 3rd July 1920, baptised 19th December 1925

 

Walter Reginald WOTTON, the son of Emily and Sylvanus Wotton, 24 Don Rua Street, Sliema, born 12th December 1892, baptised 8th December 1925

 

Winifred Maude WOTTON, the daughter of Maud Laura and Walter Reginald Wotton, Captain, Army Ordnance Corps, born 29th May 1918, baptised 19th December 1925

 

Percy George Victor WRIGHT, the son of Ellen Florence and Percy Stanley Wright, Private, 2nd Battalion, Essex Regiment, born 3rd January 1921, baptised 23rd January 1921

 

Frances Melita YOUNG, the daughter of Fanny and William Young, Petty Officer, Royal Navy, born 17th October 1917, baptised 16th December 1917

 

Peter Alexander YOUNG, the son of Alice Elizabeth and Harold Young, Surveyor, 3 Dingli Street, Sliema, born 2nd January 1920, baptised 14th February 1920

 

Iris Emmanuela ZAMMIT, the daughter of Carmela and Joseph Zammit, Tailor, born 21st December 1922, baptised 7th January 1923

 Back to Main Index